Kamp Için Araç Içi Elektrikli Buzdolabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cicibebeci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,759

cicibebeci

Ana Kamp
Merhabalar,

Araç içi elektrikli buzdolabı kullanan arkadaşların bilgilerine ve önerilerine ihtiyacım var;

1. Elektrikli buzdolabını araç seyir halinde ve kamp'ta konaklıyorken devamlı çalıştırmayı düşünüyorum, bu mümkün müdür ?

2. Buzdolabında, et/tavuk gibi gıdaları bozulmadan saklayabilir miyim ?

3. Aracımın bagajında 220V çıkışı var, orada tutmayı düşünüyorum buzdolabnı, bagajda diğer eşyalarında (giysi, bavul vs) olduğunu düşünürsek herhangibir riskli durum oluşur mu ? (Yani buzdolabının ısınmasından dolayı yada fanlarından çıkan sıcak havadan)

4. Önerbileceğiniz marka ve modeller var mıdır ? (Ben şu modeli beğendim : MOBICOOL Oto Buzdolabı W40 39 Litre)

5. Başka dikkat etmem gereken konu var mı ?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler...

bagajında buzdolabının çalışır vaziyette olması sorun olmaz,yeterki sağı solu tıklım tıkış eşya olmasın.hava alan bölüm boş olsun.

kaliteli bir dolap evinde nasıl muhafaza ediyorsan etini balığını tavuğunu saklar.

aracında jel akü olursa hatta harici bir yaşam aküsünden beslenirse çokta dert değil enerji tüketimin.

imkanın varsa kamplarda bir solar panel ve desteklediği akü ile enerji ihtiyacını gider.olmadık yerde aküm bitti demezsin.

son olarak indel b kullanıyorum tavsiye ederim.buzsa buz dolapsa dolap ve solar panel ile destekleyerek aracımdan sıfır enerji alıyorum.

Mobicool w40 oto buzdolabı , ortam sıcaklığının 18 derece altı soğutma yapar . Uzun süreli kullanıma uygun değil , günübirlik kullanıma uygun .
Uzun süreli kullanım için , ortam sıcaklığının en az 30 derece altını soğutan modellerden alın . Kompresörlü modeller iyi soğutur 1000-1500 TL arası fiyatları vardır . Kleo ve ninkasi yerli markalardır .
Bu tür oto buzdolabları , park halinde otonuzun aküsünü 12 saatte bitirir , hareket halinde problem olmaz.
Bu nedenle park halinde , ayrıca kullanım için yedek yaşam aküsü veya güneş panelinden şarj ünitesi gerekir .
Aracınızın aküsüne güvenmeyin marş basmaz , yolda kalırsınız !!!

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

İndel b kullanıyorum soğutucu ve dondurucu olarak gayet gayet güzel,ikitellideki ithalatcı acsagrup'tan uygun fiyata alabilirsiniz

Sayın Şado sizin kullandığınız dolap ekovatlı tipten yani alıştığımız klasik soğutma sistemi,bende aynı mantıkla yapılmış olan Weaco nun "MAN " tır çekicilerde sürücü yanında duran direkt olarak 12 veya 24 volt ile çalışan üsten kapaklı dolabı kullanıyorum çok ta memnunum.
Sizin dolabın tipi nedir?

Son düzenleme:

Azami 3-4 günlük kamplar için bence gereksiz. İlaç depolarının kullandığı köpük dediğimiz kutuların dibine 0,5 lt lik pet suları döşeyin, atın içine etinizi kapağını sık sık açmadığınız sürece 3-4 gün bozulmaz. Kamping alanlarında zaten elektrik var. Yalnız doğa kamplarında ise akü bakımından risk. Ben balık avı için kurduğum kamplarda 35 derece sıcaklarda bile 3-4 gün buzsuz kalmıyorum. Tabi tercih gene de sizin.

Azami 3-4 günlük kamplar için bence gereksiz. İlaç depolarının kullandığı köpük dediğimiz kutuların dibine 0,5 lt lik pet suları döşeyin, atın içine etinizi kapağını sık sık açmadığınız sürece 3-4 gün bozulmaz. Kamping alanlarında zaten elektrik var. Yalnız doğa kamplarında ise akü bakımından risk. Ben balık avı için kurduğum kamplarda 35 derece sıcaklarda bile 3-4 gün buzsuz kalmıyorum. Tabi tercih gene de sizin.
Dediğiniz gayet doğru, fakat sanırım pet şişesindeki suların donmuş olması gerektiğini yazmayı unuttunuz ? ;)

Son düzenleme:

Sayın Şado sizin kullandığınız dolap ekovatlı tipten yani alıştığımız klasik soğutma sistemi,bende aynı mantıkla yapılmış olan Weaco nun "MAN " tır çekicilerde sürücü yanında duran direkt olarak 12 veya 24 volt ile çalışan üsten kapaklı dolabı kullanıyorum çok ta memnunum.
Sizin dolabın tipi nedir?
Sayın ince benim dolap 35 lt üsten kapaklı yurt dışına yaptığımız uzun seyahatlerde ikinci buzdolabı olarak yanımıza alıyoruz bazende dondurucu olarak kullanıyoruz çok işimize yarıyor.bunun dışında arabanın bağajına koyup kullandığımızda oluyor

Bende yıllardır bu yöntemi kullanıyorum fakat geçen sene gökçetepe kampında biraz kalabalıktık herkeste eti fazla almış bir kısmı ertesi güne kaldı bifteklerin suyunu saldığını gördüm herhangi bir koku ve bozulma yoktu ama mangalda pişirdikten sonra tatsız kuru birşey olmuştu belkide ince olduğu içindir buzluğunda yarısı buz doluydu bunun haricinde bir sorunla karşılaşmadım. Buzluğun içi üç dört gün soğuk kalabiliyor. Birde ben buz kullandığım için eriyen suyu dört beş satte bir tahliye ettim eriyen su buzun erimesini hızlandırıyor .

Bende yıllardır bu yöntemi kullanıyorum fakat geçen sene gökçetepe kampında biraz kalabalıktık herkeste eti fazla almış bir kısmı ertesi güne kaldı bifteklerin suyunu saldığını gördüm herhangi bir koku ve bozulma yoktu ama mangalda pişirdikten sonra tatsız kuru birşey olmuştu belkide ince olduğu içindir buzluğunda yarısı buz doluydu bunun haricinde bir sorunla karşılaşmadım. Buzluğun içi üç dört gün soğuk kalabiliyor. Birde ben buz kullandığım için eriyen suyu dört beş satte bir tahliye ettim eriyen su buzun erimesini hızlandırıyor .
Mutlaka. Ben iki tane köpük alıyorum yanıma. Birisi sırf et türü yiyecekler için. Sık açılıp kapanmasın diye. Diğeri de içecekler için. Gayet de kullanışlı buluyorum.

Bende fiyat listesi yok ancak geçen yaz bir arkadışımıza 40 lt lik üsten kapaklı modelini 1,700 tl ye almıştık euro yükseldiği için biraz artmış olabilir.

Açsa Otomotiv

Son düzenleme:

Cevaplarınız için teşekkür ederim

Yorumlarınızdan yanlış anlamadıysam 1000TL üstüne çıkmadıktan sonra elektrikli araç içi buzdolabından verim almak hayal gibi görünüyor. Devamlı kamp yapan birisi olmadığımız için bu rakamlara çıkmak doğru gelmedi kendim için.

Bunun yerine elektriksiz olanları alıp buz desteği ile daha kısa süreli kullanabileceğim bir model bakmaya karar verdim.
Decathlon'da aşağıdaki modeli gördüm, bu modeli kullanan arkadaşlar var mı ?

(ICEFRESH AZ YER KAPLAYAN KAMP / OUTDOOR ESNEK SOĞUTUCU - 26 LİTRE QUECHUA)

Mataralar, Soğutucular, Buzluklar - ICE FRESH COMPACT SOĞUTUCU ÇANTA

Bim aktüele bir bakın yeni gelmiş 260₺ mini buzdolabı yazıyor işinizi görürmü bilemem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.