Kamp Gezimiz; Gökova Orman Kampı - Akyaka - Marmaris

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 34snf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 105
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 174,516

34snf

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar çadır kampı yapmak için epeyce araştırmalar yapmıştım. hatta sitede de bunun için konu açmıştım ( http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=88422.0 ) En son kararımızı GÖKOVA ORMAN KAMPINDA kıldık. şimdi ben kamp yeri hakkında izlenimlerimi ve biraz fotograf paylaşmak istiyorum. (çünkü internette detaylı anlatım yok, bu da benden olsun istedim)

İstanbuldan 3 arkadaş beraber çıktık yola. gökova orman kampına ulaşmak için epey sıkıntılar çektik malum bu ilk gidişimiz. ama vardıktan sonra çok hoş bir ortamla karşılaştık. orada kendi çadırınız veya karavanınızla gidebildiğiniz gibi hazır çadırlarda da konaklayabilirsiniz. 8 koy ve bir sahili var sanırım. koylar temiz ve yüzmek için müsait ortamlar, sahilide gayet güzel. Kamp alanı koylara 100 metre sahile ve merkeze yaklaşık olarak 700 metre mesafede. Oraya giderseniz mutlaka tekne turuna katılmanızı tavsiye ederim. Önceden kamp yeri için rezervasyon yapmanıza gerek yok. çok yerler var. Çadırların içinde yatak,yastık,nevresim ve pike takımları bulunuyor. Haftada iki defa ilaçlanıyor. Bulaşık ve çamaşır yıkama yerleri mevcut. Soğuk ve sıcak duş imkanı var.(gerçi sıcak duş nasip olmadı ama) lavabolar çok fazla temiz olmamakla beraber o kadar da sorun değil diye düşünüyorum. Fiyata gelince 4 kişilik çadırlar 50 tl(günlük) ama biz üç kişi olduğumuzdan 40 tl ödedik. merkezde bim, şok, diasa ve migros mevcut. Fiyatlar gayet iyi, orada her şeyi bulabilirsiniz. Şimdide sizlere çektirdiğimiz fotoları ekliyorum.(resimleri siteye yüklerken hata oluştu bende başka yere yüklüyorum)

Etiketler

2 sene önce ailemle gittiğim gökovaya simdi 3-4 genç arkadas gitmeyi planlıyoruz. fakat cadır bası 50 tl biraz çok geldi. 3 sene once urlada 20tl gibi fiyatlar hatırlıyorum. her neyse bi kaç sorum var

çadır kendimzden olursa fiyat nasıl değişiyor?
sanırım ateş yakmak yasak 4-5 günlük bi kamp için yeme içmeyi nasıl temin edebiliriz?

simdiden teşekkürler

Hemen telefon ettim internet den buldum eğer kendi çadırınız varsa günlük 20 tl elektrik isterseniz 7.5 tl oranın çadırını kullanırsanız elektrik ve yatacak eşyalar dahil 67.5 tl mangal sadece tüplü olursa izin veriliyor mutfak yok yemek için gereken tas kap kaçak ve tüp kendiniz temin ediyorsunuz. buda internet adresi http://www.campandtravel.com/kamp-alanlari/175-gokova-akyaka-orman-kampi

claasss' Alıntı:
2 sene önce ailemle gittiğim gökovaya simdi 3-4 genç arkadas gitmeyi planlıyoruz. fakat cadır bası 50 tl biraz çok geldi. 3 sene once urlada 20tl gibi fiyatlar hatırlıyorum. her neyse bi kaç sorum var

çadır kendimzden olursa fiyat nasıl değişiyor?
sanırım ateş yakmak yasak 4-5 günlük bi kamp için yeme içmeyi nasıl temin edebiliriz?

simdiden teşekkürler

sanırım arkadaş cevaplamış. evet ateş yakmak yasak, tüpü siz götürüyorsunuz yada oradaki marketten tüp kiralayabilirsiniz. (tüp= 16TL+ her bir gün için 1 TL ödüyorsunuz. yani 7 gün kalsanız tüpün size maliyeti 23 TL oluyor.) (ayrıca market sahibi çok cimri 1 TL nin bile hesabını yapıyor :smiley: )

Merhabalar
Öncelikle kampımızın tanıtımı ve resimler için teşekkürler. Aynı tarihlerde kampta imişiz. Hoş biz karavanımızla 4.5 ay kadar kaldık :smiley: Fotoğraflar içinde 4. fotoğraf (çekme karavan ve önünde çardağımız üstte brandamız) bizim karavan ve yaşam alanımız. Allah sağlık sıhhat verir ise biz her yıl mayıs ortalarından kasım ayına kadar oradayız. Dostları bekleriz.

centilmen' Alıntı:
Merhabalar
Öncelikle kampımızın tanıtımı ve resimler için teşekkürler. Aynı tarihlerde kampta imişiz. Hoş biz karavanımızla 4.5 ay kadar kaldık :smiley: Fotoğraflar içinde 4. fotoğraf (çekme karavan ve önünde çardağımız üstte brandamız) bizim karavan ve yaşam alanımız. Allah sağlık sıhhat verir ise biz her yıl mayıs ortalarından kasım ayına kadar oradayız. Dostları bekleriz.

Size de merhabalar; karavanınızı çok beğenmiştim o zaman iler de böyle bir karavan almayı çok isterim. :smiley: Gökova'yı çok beğendik, bizde, allah kısmet ederse artık her sene orda olacağız, inşallah bir daha gidişimizde sizlerde tanışırız.

Sayın 34snf,
Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkürler. Size birkaç sorum var:
1. Gökova Orman Kampı'nda tuvaletler temiz mi?
2. Ağustos ayında gidersek geceleri tahminen hava soğuk olur mu? Çarşaf ve battaniye yeter mi? Uyku tulumu gerekir mi?

Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri