Kamp Arkadaşlığı Deliliği:)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karaca35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,150

karaca35

Kamp I
Yer
izmir
hayranım şu kamp arkadaşı arayanlara:smiley: 20 yıllık dostun arkadaşın akraban sana yanlış yapabiliyor iken sen nasıl olur da huyunu.. suyunu.. mizacını.. iç dünyasını.. hastalığını.. karakterini..(çoğalt çoğaltabildiğin kadar):smiley:bilmediğin biri ile kamp yapıyorsun, ya da yapmak istiyorsun...bu ne özgüven bu ne cesarettir ya rabbim...neymiş? dağın başında çadır kurulacakmış .:smiley: ama bunu yapmak isteyenlere şu açıdan da bakabiliriz. adrenalin heyecan paranoya ve şüphelerin zirve yaptığı zaman süreci....var mı düşüncelerimi çürütebilecek yazılarınız?

Sadece kamp arkadasi icin degil, karavanla gezi, aracla gezi, yurt ici-disi uzun soluklu geziler icinde soruluyor. Anlam ben de veremiyorum.Yalnizliktan sıkılma, yapamama korkusu disinda da nedenler var ki heryerde soruluyor.

Son düzenleme:

birde şu BlaBlaCar var:smiley: örneğin izmir-ankara seyahatin var aracın boş ve ücret karşılığı biri ya da birilerini arabana alıyorsun, bu uygulama halen devam ediyor...92-93 yıllarında otostopla gitmediğim gezmediğim yer kalmadı çok çılgın gözü kara biri idim ancak o dönemler insanların birbirlerine güveni daha fazla idi...şimdi yollarda otostop çeken insanları nadir görürsünüz.

hayranım şu kamp arkadaşı arayanlara:smiley: 20 yıllık dostun arkadaşın akraban sana yanlış yapabiliyor iken sen nasıl olur da huyunu.. suyunu.. mizacını.. iç dünyasını.. hastalığını.. karakterini..(çoğalt çoğaltabildiğin kadar):smiley:bilmediğin biri ile kamp yapıyorsun, ya da yapmak istiyorsun...bu ne özgüven bu ne cesarettir ya rabbim...neymiş? dağın başında çadır kurulacakmış .:smiley: ama bunu yapmak isteyenlere şu açıdan da bakabiliriz. adrenalin heyecan paranoya ve şüphelerin zirve yaptığı zaman süreci....var mı düşüncelerimi çürütebilecek yazılarınız?

aynen katılıyorum..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geç farkettiğim bir yazı oldu ...
Ben kendi adıma , böyle insanlara hayranım . Geleceğe , umuda kapı açan insanlık hasletlerini akla getiriyor .
Yıllar ve tecrübeler , insanı tedbire ve muhafazakar davranmaya itiyor .
Fakat , insanlık tarihi gösteriyor ki , hayata tutunmak esas !..
İnsanoğlu yıkılıyor , yeniden küllerinden doğuyor .

Bazen insan çok iyi tanıdığı(nı sandığı) kişiden kazık yiyor..
Bazen HiÇ tanımadığı kişiden yardım görüyor(?!?)

Körü körüne olmadıktan sonra , ben bu arkadaşları destekliyorum .

İnsan insanı en iyi yolculukta tanır , unutmayalım...

O nedenledir ki

GEZENBiLiR !.. :smiley::smiley:;)

Geç farkettiğim bir yazı oldu ...
Ben kendi adıma , böyle insanlara hayranım . Geleceğe , umuda kapı açan insanlık hasletlerini akla getiriyor .
Yıllar ve tecrübeler , insanı tedbire ve muhafazakar davranmaya itiyor .
Fakat , insanlık tarihi gösteriyor ki , hayata tutunmak esas !..
İnsanoğlu yıkılıyor , yeniden küllerinden doğuyor .

Bazen insan çok iyi tanıdığı(nı sandığı) kişiden kazık yiyor..
Bazen HiÇ tanımadığı kişiden yardım görüyor(?!?)

Körü körüne olmadıktan sonra , ben bu arkadaşları destekliyorum .

İnsan insanı en iyi yolculukta tanır , unutmayalım...

O nedenledir ki

GEZENBiLiR !.. :smiley::smiley:;)

iç dünyasını bilmediğiniz biri ile yolculuğa çıkmak :smiley:

insan insanı yolculukta tanır iken canından da olmasın :smiley: türkiyenin % 50 sinin psikolojisi bozuk tahammülsüz insanların sayısında büyük artış var:smiley:

Başlığa az çok yaslanan, bir de sırt çantası ile yollara düşmek var. Burada sanırım konuya biraz esnek yaklaşmak yanlış olmamalı. Baştan yoldaş aramayı anlamlandırmak gerçekten güç ama, gidilen yerlerde spontane olarak hostellerden bir veya birkaç kişiyle yine, bir ya da birkaç gün için beraberce çıkmak bu sırt çantalılığın fıtratında var. Kimse kimseye bağlı değil ve her an herkez kendi yoluna gitme özgürlüğünde.
Oğlum orta öğretimini bitirir bitirmez 6 ay kadar bu şekilde Endonezya, Avusturalya ve Yeni Zelanda'yı gezmek için yanlız yollara düşmüştü. Toplamda çok da güzel bir deneyim olduğunu hep söyler.

Tabi tekrar edeyim, yazdıklarım konuya tali bir yaklaşım. Yoksa bırakın tanımadığınızda kamp yapmayı, en yakın arkadaşım benle yolculuğa çıkmakta çekincesi olsa, gocunmam. İşin doğrusu bu çünkü.

Açıkcası bazen eşimin bile benimle yola çıkmasına hayret ediyorum desem, yalan olmaz. Gerisini siz düşünün...:yum:

Son düzenleme:

Şunu da gözardı etmemek lazım. Kamp arkadaşını öldürenden çok eşini, çocuklarını öldüren var. Hiç ; flaş...flaş...Kamp arkadaşını öldürdü... haberi hatırlamıyorum. Ama hemen her gün; eşini ve çocuklarını öldürüp kafasına sıktı haberlerini okuyor duyuyorum. İlginç....:eek:

Şunu da gözardı etmemek lazım. Kamp arkadaşını öldürenden çok eşini, çocuklarını öldüren var. Hiç ; flaş...flaş...Kamp arkadaşını öldürdü... haberi hatırlamıyorum. Ama hemen her gün; eşini ve çocuklarını öldürüp kafasına sıktı haberlerini okuyor duyuyorum. İlginç....:eek:
evdeki eşi de bir nevi kamp arkadaşı.:smiley:

birde olayı tersten bakalım. Genelde davete icabet edeni potansiyel suçluymuş gibi ön yargıyla yaklaşılıyor.
Ya Kamp arkadaşı arayan da sorun varsa....
ya o potansiyel suçlu ise...... :smiley:

Kendimize koyduğumuz sınırları aşmak zordur.
İnsanlar düşüncenlerini eyleme geçirebildiği kadar hürdür.(temel kuralıda unutmuyoruz.Başkaların yaşam ve hürriyet hakkının sınırları çiğnenmeyecek.)
tanımadığı insanları davet edende,daveti kabul edende ,birlikte yola çıkanda ...
Benim olamayacağım kadar özgür, olamayacağım kadar sosyal,olamayacağım kadar cesur ve macera severdir.
Onlara sadece gıpta edebilir, fakat yapmaya cesaret edemeyebilirim.
Ne mutlu beklentilerini karşılayabilenlere....

Hırsızların, katillerin, kötü insanların bu forumda kamp arkadaşı arayacagini sanmıyorum, burası ülkemizin en temiz platformlarından biri,bu nedenle bu kadar obsesif olmaya gerek yok

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

.

Gayet doğru. Konuyu öyle uçlara çekmeye sebep yok.
Gerçek ayrıntıda gizli. Biri bunu ister diğeri onu. İkisinde ayni şeyi ister ama biri daha uzun olsun ister falan böyle uzayıp gider. Birikir, bazen farkında olmadan bile stres yapmaya başlar, sonra yahu bunu ben niye kendi kafama göre yapmıyoruma varılır.

Öbür taraftan etraf, görücüyle evlenip, şakır şakır beraber yaşıyanlarla dolu...

Kısaca insanın olduğu yerde öyle hemen kural koymak sanıldığı kadar kolay değil.
Biraz dikkat, biraz sezgi, biraz da yaptığımız tecrübeler.
Yoksa daha fazlası müneccimliğe kayıyor galiba ? :smiley:

Son düzenleme:

Bin çiçek açıyor , bin fikir konuşuluyor .... Ne güzel :smiley:
......En başa dönersek ; böyle bir konuyu gündeme TEKRAR taşıdığı için karaca 35'e teşekkür ederim .
Bu tür bir ''Endişe'' hissetmekte yerden göğe kadar hakkınız var .
Madem ki böylesi bir websitesi'nde bu konu tartışılıyor , o halde bununla ilgili bir YAPICI Öneri oluşturmakta fayda var .
Gezenbilir sitesinin misyonu olmasa da , takipçilerine bir MESAJ ulaştırması yararlı olabilir (?)

Örneğin benim önerim şöyle birşey olacak , konu bu kadar konuşulduktan sonra :

........ Ortak Geziler , Kamp arkadaşlığı(farklı çadır veya çadır paylaşım belirtilerek) , Konaklamalar , Kısa/uzun Seyahatler , vb vb vb
teklif sahipleri , site moderatörlerince belirlenecek DETAYLI KiMLiK ve ÜYELİK bilgilerini de paylaşmaya teşvik edilsin .

Omnitemporal'in de dediği gibi ''...burası ülkemizin en temiz platformlarından biri...'' olarak da kalmalı !..
Körü körüne değil de , insanların bu sitede çıkacak önerilere katıldığında da başlarına olumsuz bir şey
gelmesinden SiTE SAHiBi(ve moderatörleri) hukuki bir sorumluluk altında kalmasınlar isterim .
((ÇÜNKÜ , biz katılımcıların yazdığı paylaşımlardan dolayı BiLE , kendileri bir çeşit sorumluluk altına girmektedirler.
Aynen Gazete Yayın Müdürleri / imtiyaz sahipleri vb gibi))

bu işte büyütülecek birşey yok hayatın stresinden yorgunluğundan bıkıp bir geziye çıkacak oluyorsun yanına aynı kriterlere sahip bir arkadaş bulmak ve anlaşmak sorun olmaz çünkü gelen insanla aynı amacı paylaşıyorsunuz böyle bir gezide yeni bir arkadaşın kişiliğini tanıyıp kaynaşmak hoş gelir tecrübeyle sahip 2.3. buluşmadan sonra suyu çıkıyor birdaha zıt kutuplar oluşuyor biri egemenlik kurmaya çalışıyor araya mesafe koyuyorsunuz yeni arkadaş arayışına giriyorsunuz

Bin çiçek açıyor , bin fikir konuşuluyor .... Ne güzel :smiley:
......En başa dönersek ; böyle bir konuyu gündeme TEKRAR taşıdığı için karaca 35'e teşekkür ederim .
Bu tür bir ''Endişe'' hissetmekte yerden göğe kadar hakkınız var .
Madem ki böylesi bir websitesi'nde bu konu tartışılıyor , o halde bununla ilgili bir YAPICI Öneri oluşturmakta fayda var .
Gezenbilir sitesinin misyonu olmasa da , takipçilerine bir MESAJ ulaştırması yararlı olabilir (?)

Örneğin benim önerim şöyle birşey olacak , konu bu kadar konuşulduktan sonra :

........ Ortak Geziler , Kamp arkadaşlığı(farklı çadır veya çadır paylaşım belirtilerek) , Konaklamalar , Kısa/uzun Seyahatler , vb vb vb
teklif sahipleri , site moderatörlerince belirlenecek DETAYLI KiMLiK ve ÜYELİK bilgilerini de paylaşmaya teşvik edilsin .

Omnitemporal'in de dediği gibi ''...burası ülkemizin en temiz platformlarından biri...'' olarak da kalmalı !..
Körü körüne değil de , insanların bu sitede çıkacak önerilere katıldığında da başlarına olumsuz bir şey
gelmesinden SiTE SAHiBi(ve moderatörleri) hukuki bir sorumluluk altında kalmasınlar isterim .
((ÇÜNKÜ , biz katılımcıların yazdığı paylaşımlardan dolayı BiLE , kendileri bir çeşit sorumluluk altına girmektedirler.
Aynen Gazete Yayın Müdürleri / imtiyaz sahipleri vb gibi))

.
Siz yine de forum için beklentilerinizi pek öyle yüksek tutmayın derim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.