Jeep Liberty Kj 2006 2.8crd Ayna, Istavroz - Diferansiyel (defransiyel)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DirtDiver Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,999

DirtDiver

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar,

2006 CRD 2.8 KJ aracımda ufak bir aks katırtısı gibi arka taraftan ses gelmeye başladı 15-20 gün kadar önce.

Sonra bu ses biraz artmaya ve direksiyon hafiften sertleşmeye başladı.

Sonra açtık dif karpuzunu

Istavroz kutusunun içindeki dişlilerde kırılmalar var.

Dışarıdaki ayna da da biraz aşınma var, şimdi gaza belli bir süre aynı devirde basınca uğultu ve dönüşlerde katırtı sesi geliyor.

Şimdi bu diferansiyel ile ilgili parça tedariğinde alternatif yerlere ve önerilerinize ihtiyacım var.

Bir de ek olarak şunu sormak istiyorum;

Örneğin diyelimki yaptırana kadar dişliler iyice kırıldı arka diferansiyelde. ve yolda kalacak hale geldim. Malum araç arkadan itiş, aracı 4x4 e alsam önden çekiş olarak servise kadar gidebilir miyim? araç yürür mü?

Arkadaşlar aracım çok temiz, herhangi bir zarar görsün istemiyorum parça ve süreç konusunda detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

İyi forumlar...

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri