Jeep Cherokee 2.8 Crd Hangisini Tercih Etmeliyim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gdumrul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,535
3.7 ye karar kılıp, sonunda bizğm oğlana kavuştum

15591153064786242063235316466666

Merhaba ben yeni üye oldum, aranıza daha önceden katılmam sıfırdan tecrübe edip öğrenmemi engelleyebilirdi. Ben de yaklaşık 2-3 aydır jeep KJ araştırıyorum.Dün ilan no 693560401 olan aracı teste soktum ancak motor ve şanzıman çok kötü çıktı aracın daha teste giderken kendim de farketmiştim .Şehir dışından gittiğimden bana zararı yüksek oldu.Araç sahibi de problem olmadığını söylemişti halbuki..Galericiler.. Arayışım hala devam ediyor, platformu keşfetmek beni umutlandırdı. Renegade modeli istediğim haşin paket ancak dizellerden ürktüm açıkçası. Dizellerden ürkmeli miyim yoksa düzgünü denk gelir mi 200 binlerde olsa dahi..? ilan 691174768 aracı bilir misiniz? lpg takılı olması motoru ciddi etkileyen bir faktör müdür kararsız kaldım. Teşekkürler

Merhaba ben yeni üye oldum, aranıza daha önceden katılmam sıfırdan tecrübe edip öğrenmemi engelleyebilirdi. Ben de yaklaşık 2-3 aydır jeep KJ araştırıyorum.Dün ilan no 693560401 olan aracı teste soktum ancak motor ve şanzıman çok kötü çıktı aracın daha teste giderken kendim de farketmiştim .Şehir dışından gittiğimden bana zararı yüksek oldu.Araç sahibi de problem olmadığını söylemişti halbuki..Galericiler.. Arayışım hala devam ediyor, platformu keşfetmek beni umutlandırdı. Renegade modeli istediğim haşin paket ancak dizellerden ürktüm açıkçası. Dizellerden ürkmeli miyim yoksa düzgünü denk gelir mi 200 binlerde olsa dahi..? ilan 691174768 aracı bilir misiniz? lpg takılı olması motoru ciddi etkileyen bir faktör müdür kararsız kaldım. Teşekkürler

Özellikle Bağcılar Oto Sanayiden araç alınmayacağını herkes bilir

Büyük ihtimal, yurtdışından gümrük girişli bir araç. Çok titiz incelemek gerekir.

Tekrardan İstanbula gidip risk almak korkutur oldu. İzmirdeki araçlara bakabilirim, genelde gri renk araçlar mevcut. Hep siyah düşünüyordum dolayısıyla bu araçları komple boya veya kaplatmalı şekilde kullanabilirim. Jant lastik ışık vb extra masraflarım da olacak tabii. Askeri çıkma jeepler için ne düşünüyorsunuz 2004 model düşük km'de olanlar hakkındaki fikirlerinizi almak isterim
Teşekkürler

Son düzenleme:

ARKADAŞIM BENDE BİR YIL ÖNCE GRİ ASKERDEN ÇIKMA
32000 KM DE LİBERTY ALDIM
ÇOK MEMNUNUM. TABİKİ ARAÇ YAKIYOR AMA AZ KULLANAN BİRİ OLACAĞIMDAN YAKIT ÖNEM TAŞIMIYOR HELEKİ 80000 TL EN DÜŞÜK SIFIR ARAÇ FİATI OLAN ÜLKEDE BU ARACI TERCİH ETMEMEK ANCAK YAKIT YÜZÜNDEN OLABİLİR
BENCE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ ARAÇ ALINABİLİR İYİ GÜNLER

Tekrardan İstanbula gidip risk almak korkutur oldu. İzmirdeki araçlara bakabilirim, genelde gri renk araçlar mevcut. Hep siyah düşünüyordum dolayısıyla bu araçları komple boya veya kaplatmalı şekilde kullanabilirim. Jant lastik ışık vb extra masraflarım da olacak tabii. Askeri çıkma jeepler için ne düşünüyorsunuz 2004 model düşük km'de olanlar hakkındaki fikirlerinizi almak isterim
Teşekkürler
Eğer düşünürseniz, 97 model xj var. Arkadaşımın, temiz ve bakımlıdır.

Merhabalar,
Yıllardır amerikanın 8 silindirlerinden sonra 16 ay önce hayatımda ilk defa dizel araç aldım. 2,8L Turbo Diesel CRD 2004 model 233.000 kmde.
Eşimi de aldım yanıma aracı görsün diye.. Eve dönüş yolundayız.. " İlk sorduğu soru: Bu traktörü nereden buldun."

3,7 temizini bulamadığımdan bir anda karar verip dizelini aldım. Biraz bakımsız kalmış..
23 litre yağ, hidrolikler, filtreler değiştikten sonra ses yarıya idi. Araç kendine geldi..

Motor yağına takviye olarak NANO BOR kullanıyorum. ( TÜM ARAÇLARIMDA FAYDASINI GÖRDÜM ) O da, sesi daha da azaltıp yakıtı da fark edilir seviyeye indirdikten sonra son durum:

Motor sesi yarı yarıya azaldı, tork yükseldi, şehir içi 10-10,5 litreye indirebildim. Ş. dışında ise 8,9-9,5 litre arası yakıyor. Benim kullanım alışkanlığım daha az yakıt tüketmeye yöneliktir. 90-110 km den fazla hız yapmam genelde. 2 ay önde İst'dan İzmir'e acil gitmem gerekiyordu, yeni yolu kullandım. 160-170-180 allah ne verdiyse... Gık demedi.

Şimdi 250.000 km. de Triger seti, puleler, gergi seti ve Termik kasnak değişiyor. Parçalar yurt dışı ve yurt içinde Taksim'de NADİRLER'den uygun fiyata temin ettim. 3.050- TL. parçaların tamamı, 500 işçilik= 3.550- TL. ya mal oluyor. Termik kasnak sadece 1.400- TL. esas sesi yapan da o.

Ayrıca;
Bunlar 2,8 Turbo diesel. Bu nedenle motor yağını her 10.000 km.de değiştirmek çok faydalı turbosu için. Aracın motorunda tamir görmüş hiç bir şey çıkmadı. Sanıyorum temiz kullanıldığında 350.000 km. ye kadar gidecek motoru.

Şanzıman ve diferansiyeli 3,7 ile aynı. Araç 15 yaşında olmasına rağmen alt takım ve mekanik mükemmel durumda. Sadece z rotları değiştiriyorum o kadar.

Bunların dizel motorları İtalya'da VM fabrikasında 40 a yakın Amerikalı mühendislerin eşliğinde üretilip Avrupa pazarına sunulmak için üretilmekte. Tuttu da.. VM Motori Realizzazione Motori Diesel

" Bunların dizelleri çok masraflı "
cümlesi doğru değildir. Mükemmel bir dizel motor yapmışlar. Katır gibi...
Şekil itibarıyle de kibrit kutusu gibi bir araç, her yere sığıyor.

Arka koltuk sonrası bagaj hacmi yeterli değil. 3,7 lerin bagajına LPG deposu konursa eşya koymaya yer kalmıyor. Ama 1997 Chevy Tahoe'dan sonra tam bir aile arabası. Fakat birbirleriyle kıyaslanamaz.

9 senedir araçlarımın ustası Orçun usta ( Offroad garajı-Ümraniye ) dizele asla bakmıyorum dediği katı kuralını
hatırıma bozdu. Bayram sonrası yağ değişimine gideceğim.

Otomatik şanzıman araçların offroadda kullanılmasına karşıyım. Şanzıman yeterli gelmez diye değil, şanzımanın nasıl kullanılması gerektiğini araç sahiplerinin %80i bilmiyor. Ve bilmeden kullanıyor.

Bazen gülmek için soruyorum. D'nin dışındaki 1-2-3 lerin görevi nedir, nerelerde, nasıl koşullarda kullanılır ?sorusuna kimse cevap veremiyor. Halbuki öğrenebilmesi çok fayda sağlayacaktır araç sahibine.

Eski aracım halen satılık ihtiyaçtan dolayı. Bunun üzerine bakımlı-temiz orijşinal Tahoe yok artık.
1997 Chevrolet Tahoe 5.7 83.750 TL Sahibinden satılık ikinci el - 584001875

Çenem düştü yine..
Okuduğunuz için teşekkür ederim. Sabrınız kalmadıysa, bayramdan sonra devam edersiniz..

Yavuz UYAN
Ataşehir-İst.
(Amerikan uzmanı) Hatta Tahoe'ların uzmanı..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri