DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
 1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İzmİr Dolly Karavan Rezaletİ

'GENEL KONULAR' forumunda theodor_malinovski tarafından 13 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu 1569 kişi tarafından okunmuş, 22 cevap yazılmıştır

 1. omnitemporal

  omnitemporal MURAT ERDOĞAN

  Mesaj:
  1.665
  Alınan Beğeni:
  258
  Yıllardır bu camianın içindeyim
  Yıllardır takip ederim
  Bir olumsuz görüşle bir değeri yok etmeyelim
  Bülent ustaya kefil olurum

  LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   

 2. DOLLY BÜLENT

  DOLLY BÜLENT Yeni Üye

  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeni:
  0
  Biz uçurtma yapmıyoruz zaten onu bi zahmet kırtasiyelere bak canım kardeşim.
   

 3. DOLLY BÜLENT

  DOLLY BÜLENT Yeni Üye

  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeni:
  0
   

 4. DOLLY BÜLENT

  DOLLY BÜLENT Yeni Üye

  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeni:
  0
  Tanımıyorsunuz ama yorum yapmaya kendinizce hak görüyorsunuz ,yazmaya çalıştığım metinden birşey anlayamadıysanız bu sizin sorununuz.
   

 5. omnitemporal

  omnitemporal MURAT ERDOĞAN

  Mesaj:
  1.665
  Alınan Beğeni:
  258
  Bize karavan yapanlar karavan mühendisi değil
  Uçak mühendisi yada elektronik mühendisi değil
  Çekirdekten yetişen ustalar
  Bülent ustayı hiç tanımam,hiç görmedim
  Ancak buradan deneyimlediğim,anladığım kadarıyla dürüst temiz bir usta
  Sayın teodor malinovsky lütfen konuya dahil olun
  Bu konuyu açıklığa kavuşturalım mümkünse tatlıya bağlayalım
  LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   

 6. emrerd

  emrerd Ana Kamp

  Mesaj:
  28
  Alınan Beğeni:
  8
  Hayır, bu tam da sizin sorununuz. Zira nokta, virgül hak getire... Paragraftan haberiniz yok. Hedef kitleniz için yazdığınız bir yazının bu kadar özensiz olması benim için karar vermede yeterlidir. Yoksa sizi tanımam, muhakkak kötü niyetli değilsinizdir, aranızdaki itilafta belki de haklısınız, bu da olabilir. .
   

 7. theodor_malinovski

  theodor_malinovski Kamp II

  Mesaj:
  268
  Alınan Beğeni:
  4
  Şehir:
  anatolia
  öncelikle merhaba,
  yazılan yazılarda her şeyin gayet açık ve anlaşılır olduğunu düşünüyorum. ayrıntılar üzerinde tekrar tekrar dönüp durmanın bir anlamı yok. bülent usta'nın yazmış olduğu cevaba söyleyeceklerim olacaktır:

  verdiğim 100 tl kaporayı iade etmek istemen doğrudur. benim onu almak istememem ve bir yere bağışlamanı istemem de doğrudur. ilk yazıyı seninle aramda geçen bu telefon diyaloğundan önce yazdığım için bu ayrıntılara yazımda yer veremedim. kaldı ki sorunumuz zaten para mevzusu değil. olayı saptırmayalım. ben hiç bir zaman hiç bir ustaya verdiğim kapora ile onu satın aldığımı düşünmem. bunu hissettirecek bir davranış içine dahi girmem. aksi durum benim kişiliğime ve vicdanıma terstir. kapora istediğin gün üzerimde 100 TL nakit vardı ve o kadar verebildim. daha fazlası olsa elbette verirdim. ayrıca yazdığım yazının içinde "paramı alıp iş yapmamışsın" gibi bir ifade de yok. öncelikle bunu düzeltmen gerek. işi direkt olarak -en hafif tabiriyle- SAVSAKLADIN. konumuz bu.

  karavanı 13 temmuz cuma akşamı almam konusuna gelelim: ben 15 temmuz pazar sabahı tatile çıkacağımı sana defalarca kez söyledim. sen kararlaştırdığımız bütün o işleri 14 temmuz cumartesi günü yapabilecek miydin? kesinlikle 1 günde yetiştirilecek bir iş yoktu ortada. madem iş yükün çoktu, ustam, karavanı niye 1 aya yakın bir süre atölyende yatırdın? "şu an çok yoğunum kabul edemem sonra haberleşelim" demek çok zor muydu? bana tüm bunlara rağmen "karavanı 13 temmuz akşamı getir 15 temmuz pazar sabahı teslim alabilirsin" demiş olsaydın bile ben yine sana bu karavanı bırakmazdım. çünkü yapılması gereken işler kesinlikle 1 cumartesi gününde üstesinden gelinebilecek boyutta işler değildi. sanki ben işin bitimine 1 hafta 10 gün kala karavanı çekip almışım gibi bir hava yaratman da bu durumda hoş değil.

  elbette yaz sezonudur, işler yoğun olabilir. bu durumda eğer sen bana 1 ay önce karavanı bıraktığımda işimi dürüstçe son 1 günde yapabilirim 13 temmuza kadar doluyum deseydin ben sana bu karavanı bırakmaz elbette başka alternatifler bakardım. sen bu iş yoğunluğunda benim karavanı atölyene 1 ay önceden kabul edip yapılacak işi son güne -o gün de cumartesi- bırakırsan kusura bakma da gelip başımdan geçenleri burada yazarım.

  sevgili omnitemporal,
  bülent usta ile aramda herhangi bir kişisel konu mevcut değildir. kendisinin dürüstlüğü ve iyi insan olması kendini ve insani ilişkiler kurduğu yakın çevresini bağlar. ben kendisiyle bir "ticari" ilişki kurdum ve bu ticari ilişkide edindiğim kötü bir tecrübeyi bu karavan forumunda paylaştım. yaşanılan sorunları dile getirmek kadar da doğal bir durum yoktur. müesseseler gelen olumsuz geri bildirimler yoluyla kendilerini geliştirip daha iyi hizmet verir hale de gelebilirler. körü körüne bir karalama amacı gütmediğim için de serzenişinizi şahsımda çok anlamlı bulmadım. iyi niyetiniz için tabii ki teşekkür ederim.

  bu vesileyle karavan dostlarına da tekrar selam ederim.
  saygılar.
   
  Son düzenleme: 1 Eylül 2018

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Yükleniyor...