Iveco Daily 40c11 Otobüsten 4+1 Karavana Dönüşüm.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ermus35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 176
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,168
Selamlar, ruhsatınız hayırlı olsun.Bende jumper 2007 aracımı 3 haziranda aldım.Araç şu an benim üzerimde ve ticari görünmekte ve proje ile hususi olacakmış.Sigorta için 15 gün süre var dediler noterde.Nasıl başlayalım?Önce proje ile ruhsatı değştirmek istiyorum.
İdare edecek kadar hazırlık yapsak, tse ve tüvden geçer mi?Yoksa çekme mi yapalım?

Son düzenleme:

Etiketler

Al sat yapmadan, sigorta işini nasıl çözebiliriz?
Al sat yapamayacaksanız, sigortayı Ankara sigortadan yaptırın, karavana çevirince indirimli poliçe düzenlerler devam edersiniz. Farklı bir şirketten yapınca karavana çevirdikten sonra zeyilname yapıyorlar ve aynı şirketin karavan için vereceği prime mecbur kalıyorsunuz. Yılın sonunda firma değiştirebiliyorsunuz.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamam, bu cevabınız iyi oldu.Önce sigorta işini halledelim.Tüm videolarınız çok güzel ve açıklayıcı olmuş.Gerçekten bir öğretmen olarak gurur duydum.Çalışmalarınız, en büyük yol göstericim olacak.Ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma ortaya çıktı.

Selamlar, ruhsatınız hayırlı olsun.Bende jumper 2007 aracımı 3 haziranda aldım.Araç şu an benim üzerimde ve ticari görünmekte ve proje ile hususi olacakmış.Sigorta için 15 gün süre var dediler noterde.Nasıl başlayalım?Önce proje ile ruhsatı değştirmek istiyorum.
Sigorta şirketi hangisine yaptıralım?İdare edecek kadar hazırlık yapsak, tse ve tüvden geçer mi?Yoksa çekme mi yapalım?
Bir arkadaş tse nin istediği asgari şartları basitce düzenleyerek geçti daha sonra içini yapmaya başladı.siz de yapabilirsiniz. İstediğiniz kadar koltuk bırakıp, sabit bir yatak düzeni, basit bir mutfak tezgahı üzerine elektrikli bir ocak sabitleyip, seyyar bir masa ve saklama dolabı yapıp geçirebilirsiniz. Sonrasında karavan sigortasını yaptırıp istediğiniz gibi içini yaparsınız.

İkinci sıra koltuğun sabitlemesini nasıl yaptınız?Alttaki profili çıkarmıştınız.TSE den en büyük çekincem ikinci sıra ikili koltuk.Alttaki profil demiri çıkarmak zorundayım.

İkinci sıra koltuğun sabitlemesini nasıl yaptınız?Alttaki profili çıkarmıştınız.TSE den en büyük çekincem ikinci sıra ikili koltuk.Alttaki profil demiri çıkarmak zorundayım.
Bende altta profil yoktu zaten düz zemin vardı, direk tabana montajlıydı. Sadece kalın kontra vardı onu çıkardım. Yerine yine kontra yaptım. Aynı şekilde taban sacına somunlu vida ile tutturdum.
Ben de tse den çekiniyordum fakat kontrolleri iki dakika falan sürdü koltuğa dokunmadı bile. İkinci sıradaki koltuklarım farklı bir ivecodan aldığım koltukları. Farkederler diye korkmuştum.
Profili çıkarın taban sacına montaj yaparsınız.

Geçen hafta banyo kapısını değiştirdim. Üç parçalı 6 mm kontraplaktan yaptığım kapı ince olduğu için düzgün durmuyordu. 15 mm den iki parça olarak yaptım. Gayet güzel oldu. Su yalıtımı yapılacak.
Arka kapı pencerelerini de biraz küçülterek kapladım. Boyası yapılacak.
IMG 20200531 145251
IMG 20200531 164753
IMG 20200601 142141
IMG 20200601 142157
IMG 20200601 142215

Önceki hafta ön göğüs bölümünü sökebildiğim kadarını söküp temizledim. Fabrikadan çıktıktan sonra ilk defa temizlendi galiba. Çıkarabildiğim tüm parçaları yıkadım. Sökemediğim yerlerde önce elektrikli süpürge ile tozunu alıp elimin girdiği heryeri sildim. Fotoğraflar temizlikten önce.
IMG 20200602 134705
IMG 20200602 134718
IMG 20200602 134726
IMG 20200602 134729
IMG 20200602 134721

Bugün de ön kabin tabanının temizliğine sıra geldi. Koltukları söktükten sonra taban plastik kılıfı çıkardım. Altı oldukça kirliydi. Süpürüp sildikten sonra koltuk ayağının olduğu yerler zamanla çatlayıp paslanmış. Bu kısımların pasını zımparaladım. Kapatılması gereken yerlere sac yapıştırıp, boyadım. Taban malzemesini de yıkayıp temizleyip yerine yerleştirdim.
IMG 20200611 145554
IMG 20200611 145608
IMG 20200611 160621
IMG 20200611 190911

Tse onayı sonrası Tuvturk ten de geçtik. Noterde ruhsatımızı değiştirdik. Eski sigortam indirimli poliçe kesmediği için karavanı eşime satıp Ankara sigortadan poliçe kestirdim. Soracaklar için fiyatlar şu şekilde;
Proje ve tse ücreti:950 TL
Tüv türk vize:422 TL (egzoz dahil)
Ruhsat değişimi:207 TL
Eşime satış noter bedeli: 273 TL
Eski otobüs sigortası:3400tl
Yeni karavan sigortası:1622 TL
Ekli dosyayı görüntüle 519592

Hocam TSE ve proje için toplam 950tl yazmışsınız.Bugün proje için görüşmem olacak.Kıyas yapabilmek için yalnız proje için ne kadar ödediğinizi yazar mısınız?

Hocam TSE ve proje için toplam 950tl yazmışsınız.Bugün proje için görüşmem olacak.Kıyas yapabilmek için yalnız proje için ne kadar ödediğinizi yazar mısınız?
Tse kısmını da mühendis hallettiği için genelde ikisi için birlikte fiyat veriyorlar. Sadece proje için fiyat konuşmadık. Tse ücretleri standart bellidir. Benim araç için 1150 ve 2000 TL fiyat aldığım da oldu.

Tse kısmını da mühendis hallettiği için genelde ikisi için birlikte fiyat veriyorlar. Sadece proje için fiyat konuşmadık. Tse ücretleri standart bellidir. Benim araç için 1150 ve 2000 TL fiyat aldığım da oldu.

Çok teşekkürler, elbette bulunduğumuz yerde yapmak isteriz ama fiyatlarda çok oynamalar var.Gerekirse yakın şehirlere gitmekte alternatif olabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri