Iveco Daily 3300 13m3 Için Yardim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tutkuhakki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,880
2.plan da buzdolabı için 50cm derinlik yeterli midir diğer bi sorun araç içinde yükseldikçe daralmaya başlıyor ranza için

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Buzdolabı tezgah altı ise 50 cm genişilk/derinlik yetiyor, sizin planınız da uygulanabilir gibi gözüküyor sadece yatak biraz dar gibi ve özellikle de ayak ucu.
ben de çok düşündüm ve yatağın aracın sol tarafında olmasının, herhangi bir yerde yolun sağında park etmiş haldeyken, insanın başınan gelmesin ama arkadan gelen bir aracın çarpması durumunda çok tehlikeli olabileceğini düşünerek 2. plandan vazgeçtim ve 1. planı uyguladım.
Kimse alınmasın ama bizim düşüncemiz şöyle; campervan tarzı bir araç ile gezmek, tabiatla içiçe olamak, kafamıza göre yaşamak ve şehrin sıkıntısından uzaklaşıp, birazcık da olsa oh demek istiyorsak eğer, evimizdeki rahatlığı kesinlikle aklımıza getirmiyoruz ya da evimizden dışarı çıkmıyoruz :smiley:
Sıcaklarda klima umurumuzda değil, camları açarız olur biter, televizyon olmuş olmamış dert değil, kafamızı dinlemeğe çalışıyoruz ilave strese gerek yok, yerimiz darmış aman sen de; yarın gezeceğimiz antik kentlere, yüzeceğimiz plajların güzelliğine, tanışacağımız insanların insanlığına bak, mutlu ol, anın keyfini yaşa...
diyoruz ve gerçekten de şimdiye kadar yaptığımız gezilerimizde rahat rahat dolaştık, örneğin 30 Ağustos 2013 günü başlayıp 26 Ekim 2013 tarihinde biten, 58 gün süren gezimiz
http://www.gezenbilir.com/konu/kafa...maris-datca-fethiye-denizli-af.107053/page-15

ve yine ne tesadüf 5.Eylül.2016 tarihinde başlayıp 2.Kasım.2016 tarihinde biten 58 günlük gezimiz ( bu gezinin yazısı henüz yok)

2016 yılındaki gezimizin ilk 14 günü abim ve eşi ile birlikte ,160-170 cm boylarında 4 yetişkin, hiç de sıkıntılı olmadan (ama dediğimiz gibi, sıkıntılı olup olmaması sizin yaşam tarzınıza ve neyi nasıl kabullendiğinize bağlı) gezebildik.

yani özetle aracınızın yerleşim pğlanı vesaire konular tamamen sizin ve elbetteki eşinizin kabullerine bağlı, 10 metreküp de yeter, 20 metreküp de az gelir :smiley:
IMG 20160815 170527

IMG 20160815 170527

IMG 20160824 150837

IMG 20160824 150837

IMG 20160824 150906

IMG 20160824 173611

IMG 20160815 170511

Biz ilk planı uyguladık ve memnunuz, belki birkaç sene sonra 2. plana geçeriz :smiley:

Size de kolaylıklar dileriz, gönlünüze göre olsun..

Etiketler

Ellerine sağlık
Cevaplarinizada tek tek teşekkürler
Ayrıca aracınızı rengine bayıldım.
Düşünceleri bize bende katılıyorum.buyukluk konusu tartışılır ama bize hayli hayli fazla çünkü kangoo aracimizdan ve cadirdan sonra bu bize duble gibi geliyor. Sizin aracın bitmiş resimleri var midir.

Mutfağı on koltukların arkasına aldım
Arka yatağa geçiş koltuk üzerinden olacak sorun değil.wc kapisini sürgu kapı çevirdim böylece biraz daha ferah olacak gibi tek sorunum kaldı wc teker davlunbazlarinda kaldı buradaki yükseklik olacak

Mutfağı on koltukların arkasına aldım
Arka yatağa geçiş koltuk üzerinden olacak sorun değil.wc kapisini sürgu kapı çevirdim böylece biraz daha ferah olacak gibi tek sorunum kaldı wc teker davlunbazlarinda kaldı buradaki yükseklik olacak

Bir sorun daha var pencerenin dikmesi masa hizasına denk geliyor. Oturma gurubuna 2 pencere yapmanız gerekecek.

Buyrun bir dizayn fikri de banden olsun. Bizim Maviş sizinkinin bir küçüğü. 10.2m3 ve iç uzunluk 3m. Rahmetli (Rüzgar) Hüseyin Abimizin dizaynı ile yapılmış ve oldukça kullanışlı. Sizin araca 3.5m olarak uyarlayınca tek kişilik sabit yatak da çıkıyor. Bizimkinde arkada ranza oluyor ama sizinkinde araç daha uzun olduğundan koltuk arkalığı yukarı kaldırıldığında 2 kişilik yatak olabiliyor. Yatağı 1m kadar yüksekliğe koyabilirsiniz. Altında geniş bir bagaj oluşacak. Pencereniz de aracın yapısına uygun yere denk gelecektir. Tekerlek poryaları da sorun oluşturmaz. Kolay gelsin.

Iveco13m3

Son düzenleme:

Biliyorum biraz fazla resim plan attım
Ama bu olan son günlerde kafama yatan
Pencere ön taraftaki koltuk masa ya kadar yetiyor sadece arkadaki koltukta olmayacak oda çok sorun değil gibi sonra belki bir küçük pencere eklesek

Benim bir sorun daha olacak
Mobilyanın iskeletlerini 20x30 profilden kaynak ile yapmayı düşünüyorum. Genel baktığımda hep ahşap kullanılmış artı ve eksisi nedir

Ellerine sağlık
Cevaplarinizada tek tek teşekkürler
Ayrıca aracınızı rengine bayıldım.
Düşünceleri bize bende katılıyorum.buyukluk konusu tartışılır ama bize hayli hayli fazla çünkü kangoo aracimizdan ve cadirdan sonra bu bize duble gibi geliyor. Sizin aracın bitmiş resimleri var midir.

Gecikme için kusura bakmayın, aracın rengini Ferhat Şirin arkadaşımızın Maviş'inden kopya çektim :smiley:
aracın büyüklüğü konusunda aynı sebeplerden dolayı biz de benzer duygulara kapılmıştık,
Bitmiş resim şimdi elimde değil ama mümkün olan kısa sürede yüklerim inşallah.
Kolay gelsin selamlar.

Son plan olan plan 10 da karar kıldım ve uygulamaya basladim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri