İstanbul Arnavutköy İmrahor Gölü Solo Kamp

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uçanbaba Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,141

Güzel bir kamp ama kafanıza göre ağaç kesmenizi beğenmedim. Her giden kafasına göre bir ağaç kesse memlekette ağaç kalmaz. Herkes yakıtını doğaya götürmeli bence.

Güzel bir kamp ama kafanıza göre ağaç kesmenizi beğenmedim. Her giden kafasına göre bir ağaç kesse memlekette ağaç kalmaz. Herkes yakıtını doğaya götürmeli bence.

Haklısınız Yücel bey bende sizin gibi düşünüyorum. Lakin benim satın alıp götüreceğim ağaçta bir yerlerden kesiliyor haliyle ve geneli yaş ağaçtan kurutularak satılıyor. Özelliklede belirttiğim gibi kuru ölmüş bir ağacı kestim dolayısıyla kendi halinde torf olarak doğaya karışacak bir ağacın geri dönüşümünü hızlandırarak karbon olarak toprağa döndürmüş oldum. Hak verirsiniz ki bunda pekte bir sakınca yok, ama yaş ağacı kesmek tabiki de doğru olmaz dikkat etmek doğaya sahip çıkmak lazım. İnceliğiniz için teşekkür ederim.

Yer olarak güzel bir yer.Bir deneyim daha kazanmış oldunuz fakat magnezyum çubuğunu bıcagın agız kısmı ile değil arka sert kısmı ile ateşlemeniz lazım.

artık böyle el değmemiş yerleri paylaşmasak diyorum. çünkü ne zaman böyle paylaşım yapılsa zamanla ilgili ilgisiz herkes oraya doluşuyor ve sonra ya araplar parselliyor ya toki millet bahçesi yapacağım diye ırzına geçiyor ( bakınız ; uzungöl, salda gölü vb. ) cidden tüm doğaseverlerden istirham ediyorum gördüğümüz güzellikler bizde kalsın genel paylaşımlar yapmayın. isteyen arkadaşlarımıza telefon üzerinden paylaşalım. yakında beton resimleri paylaşmak zorunda kalabiliriz

Yer olarak güzel bir yer.Bir deneyim daha kazanmış oldunuz fakat magnezyum çubuğunu bıcagın agız kısmı ile değil arka sert kısmı ile ateşlemeniz lazım.
ASlında normalde o şekilde yapıyorum ama bıçağım uzun zamandır bakımsızdı ve keskinliğini yitirmişti. O sebeple pek dikkat etmedim açıkçası :smiley: Normalde bu şekilde yapmıyorum.

artık böyle el değmemiş yerleri paylaşmasak diyorum. çünkü ne zaman böyle paylaşım yapılsa zamanla ilgili ilgisiz herkes oraya doluşuyor ve sonra ya araplar parselliyor ya toki millet bahçesi yapacağım diye ırzına geçiyor ( bakınız ; uzungöl, salda gölü vb. ) cidden tüm doğaseverlerden istirham ediyorum gördüğümüz güzellikler bizde kalsın genel paylaşımlar yapmayın. isteyen arkadaşlarımıza telefon üzerinden paylaşalım. yakında beton resimleri paylaşmak zorunda kalabiliriz
Hiç bu açıdan düşünmemiştim gerçekten, ama normali bu da değil bence. Doğal güzellikleri paylaşmaya korkuyoruz, keşke onlara sahip çıkabilsek dediğiniz gibi, herkes aynı pencereden bakmıyor ne yazık ki...

Tamamen katılıyorum ama maalesef İstanbul da keşfedilmemiş, el değmemiş yer kalmadı hele havaalanı yapıldıktan sonra. Havaalanının yapıldığı yer kulakçayırı ve çevresidir yıllarca kamp yaptık İstanbul a 35 km civarı ve pek bilinmeyen bir yerdi her gittiğimizde mutlaka kamp yapılabilecek uygun bir yer bulurduk. Burası yasaklanınca google uydu haritalardan bir sürü yer buldum keşif gezisi yaptım, tam burası güzel bundan sonra buralara geliriz dediğimiz yerler havalar ısınınca pazar günü avm otoparkına dönüyor. Bizde genelde bahar ve kış aylarında kamp yapmaya çalışıyoruz nispeten biraz sakin oluyor.

10149B79 1453 4270 8145 51D22BCCDE72

Fotodaki yerde google den bulduğum yerlerden biri. Mıntıka temizliği yaparken yardım edende var, uzaydan gelmişiz gibi garip garip bakanda.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.