İnvertör İle 220 Volt Buzdolabı Kullanım Tecrübeleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dogan124 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 390
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 344,127
220 v buzdolabını dönüşüm yaptırmak yerine , 12 v ekovatlı sıfır buzdolabı satın alabilme imkanı varmı. Nerden satın alabiliriz. Ben dönüşüm le uğraşmak istemiyorum. Acente sıfır olanını almak istiyorum. İnternet üzerinden alma imkanı var mı ?

Etiketler
merhaba arkadaşlar resimde paylaştıgım parçaya daimi ve ilk hareket kondansatör nasıl bağlanır ve değerleri

DSC 0011

DSC 0012

DSC 0013

merhaba arkadaşlar resimde paylaştıgım parçaya daimi ve ilk hareket kondansatör nasıl bağlanır ve değerleri

Merhaba 11 ile 13 arasındaki bakır teli kesin 64 mf ilk hareket kondansatarü takın 12 ile 13 arasınada daimi kondansatörü takın buzdolabınız küçük ise 3mf büyük ise 5mf daimi kondansatör kullanabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba 11 ile 13 arasındaki bakır teli kesin 64 mf ilk hareket kondansatarü takın 12 ile 13 arasınada daimi kondansatörü takın buzdolabınız küçük ise 3mf büyük ise 5mf daimi kondansatör kullanabilirsiniz.
İlker bey çok teşekkür ederim buzdolabı eski 25 yıllık çift kopılı kondansatör degeri nasıl olması gerekir bilgin için şimdiden çok teşekkürler ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

İlker bey çok teşekkür ederim buzdolabı eski 25 yıllık çift kopılı kondansatör degeri nasıl olması gerekir bilgin için şimdiden çok teşekkürler ederim
Rica ederim sizinle tel den görüştük ama burada da bilgi olsun 25 yıllık buzdolabı şimdikilerden fazla enerji tüketir helede nofrost ise motor çalışmıyorken bile belli aralıklarla rezistanslar buz eritmek için devreye girerler bunun için akü ve invertörle kullanıma uygun değildir.Kondansatör değerleri ise ilk hareket 64-77 mf daimi ise 5 mf kullanabilirsiniz.İyi çalışmalar.

Ynt: İnvertör İle 220 Volt Buzdolabı Kullanım Tecrübeleri

Çok yararlı bilgiler paylaşıyorsunuz, hepinize teşekkürler.

Aracıma 2. akü taktırdım (Delphi marka 100 Ah, paralel bağlantı) ve mekanik bir şalter koydurdum, 15 günde bir şalteri açıp 2.aküyü şarj edeceğim. 2 akü arası yaklaşık 2,5 mt ve 10mm2 kesitli akü takviye kablosu ile bağlı.
2. aküden arka tampona şasi altından ve dış korumalı bir hat çektirdim yaklaşık 2,5 mt, 4 mm2 kesitli. 2. aküden gelen bu kablonun ucuna bildiğimiz 220v sıva üstü, kapaklı ve plastik bir priz bağlattım. Bu prizden, yapacağım 3 yada 5 mt. lik, 10 mm2 kesitli bir uzatma kablosu ile alacağım inverter'a hat çekeceğim, inverter'ı ileride kapasiteyi genişletirim diye tam sinus 1500w lık düşünüyorum.
1 adet Indel B TB41A 40 lt kapasiteli, danfos kompresörlü, üstten kapaklı, hem 12v hem 220v ile çalışabilir bir buzdolabı (45W), 2 yada 3 adet 11w lık aydınlatma, gerekirse laptop, mp3, telefon şarjı kullanabilirim.

1. siz üstadlara göre; kullanım ömrünü uzatma açısından, buzdolabı için ayrıca kapasitör takmama gerek olur mu?
2. 2. aküden çekeceğim 2. akü-inverter arası 3 yada 5 mt. lik, 10 mm2 kesitli bir uzatma kablosu için 10 mm2 yeterli mi? uzun süreli kullanımda ısınma, yangın tehlikesi yaratır mı? Çünkü sonuçta inverter dan da buzdolabı, aydınlatma vb. aletler de çalışacak.

Şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.
Üstad inverter ü nereye takacağım, nasıl yaptın? Bilgi lütfen

Rica ederim sizinle tel den görüştük ama burada da bilgi olsun 25 yıllık buzdolabı şimdikilerden fazla enerji tüketir helede nofrost ise motor çalışmıyorken bile belli aralıklarla rezistanslar buz eritmek için devreye girerler bunun için akü ve invertörle kullanıma uygun değildir.Kondansatör değerleri ise ilk hareket 64-77 mf daimi ise 5 mf kullanabilirsiniz.İyi çalışmalar.
İlker bey foruma yeni üye oldum gördüğüm kadarıyla bu işlerde bilgilisiniz.

Dijitsu DB50 50 Lt Mini Buzdolabı Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Şu ürünü aldım ve aracımın bagajında kullanmak istiyorum. Konuyu okuduğum kadarıyla inverter ile 220 v dolap kullanımı pek pratik değilmiş. Bu dolabı 12 V ile çalışacak şekilde dönüştürmek istiyorum İstanbulda yapan yerler neresidir bilginiz var mı veya siz yapıyor musunuz. Maliyeti ne kadar olur tahminen?

İlker bey foruma yeni üye oldum gördüğüm kadarıyla bu işlerde bilgilisiniz.

Dijitsu DB50 50 Lt Mini Buzdolabı Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Şu ürünü aldım ve aracımın bagajında kullanmak istiyorum. Konuyu okuduğum kadarıyla inverter ile 220 v dolap kullanımı pek pratik değilmiş. Bu dolabı 12 V ile çalışacak şekilde dönüştürmek istiyorum İstanbulda yapan yerler neresidir bilginiz var mı veya siz yapıyor musunuz. Maliyeti ne kadar olur tahminen?
Merhaba cihazınız 12 volt a çevrilebilir ben de yapabilirim ama bu ara çok yoğunum malum havalar sıcak kompresör fiyatları çok farklı olabiliyor danfoss çin malı veya benim en çok kullandığım cubigel olabilir buna siz karar verirsiniz.

Merhaba cihazınız 12 volt a çevrilebilir ben de yapabilirim ama bu ara çok yoğunum malum havalar sıcak kompresör fiyatları çok farklı olabiliyor danfoss çin malı veya benim en çok kullandığım cubigel olabilir buna siz karar verirsiniz.

.

Danimarka firması Danfoss'un Çin'de de fabrikası var.
Cümleyi kompresörler orada da yaptırılıyor şeklinde anlamalı !

Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım. Herkesin bildiği gibi 12 volt soğutucu fiyatları yüksek.220v mini buzdolabı Olur mu olmaz mı derken,bim de dijitsu DB50 marka mini buzdolabı gördüm fiyatı 260 lira (259tl) bir tane aldum. Hala bim de mevcut diğer internet sayfalarında fiyatı daha yüksek düşünen arkadaşlar için yazdım. Bu buzdolabını arabada kamp yerine gidene kadar kullanmak istiyorum. Kamp alanında 220 mevcut zaten. Forumda okudum baştan sona, İlker72 bey Yusuf bey video çeken abiler konu ile bilgililer sağolsunlar. Yorumların ve videonun tarihinden eski bir konu sanırım ama ustalar yardım edebilir mi? Hangi invertörü alayım yada 12 v kompresör ile değiştirsek hangisi ekonomik.? Kondansatör ilk kalkış rolesi uygulamak gerekir mi? Arabada aküye invertör nasıl yanına monte edilir kısa ve kalın kablo ile olmalıymış sanırım? Kısacası elimde 220v mini buzdolabı var başka bişey yok nasıl bir yol izlemeliyim? Ustalardan abilerden yardım bekliyorum. Haftaya Muğla Akyaka ya kamp alanına tatile gidicem kısmetse. Tekirdağ Çorlu dan selamlar...
IMAG1260
IMAG1238
IMAG1236
IMAG1233

Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım. Herkesin bildiği gibi 12 volt soğutucu fiyatları yüksek.220v mini buzdolabı Olur mu olmaz mı derken,bim de dijitsu DB50 marka mini buzdolabı gördüm fiyatı 260 lira (259tl) bir tane aldum. Hala bim de mevcut diğer internet sayfalarında fiyatı daha yüksek düşünen arkadaşlar için yazdım. Bu buzdolabını arabada kamp yerine gidene kadar kullanmak istiyorum. Kamp alanında 220 mevcut zaten. Forumda okudum baştan sona, İlker72 bey Yusuf bey video çeken abiler konu ile bilgililer sağolsunlar. Yorumların ve videonun tarihinden eski bir konu sanırım ama ustalar yardım edebilir mi? Hangi invertörü alayım yada 12 v kompresör ile değiştirsek hangisi ekonomik.? Kondansatör ilk kalkış rolesi uygulamak gerekir mi? Arabada aküye invertör nasıl yanına monte edilir kısa ve kalın kablo ile olmalıymış sanırım? Kısacası elimde 220v mini buzdolabı var başka bişey yok nasıl bir yol izlemeliyim? Ustalardan abilerden yardım bekliyorum. Haftaya Muğla Akyaka ya kamp alanına tatile gidicem kısmetse. Tekirdağ Çorlu dan selamlar...Ekli dosyayı görüntüle 63581 Ekli dosyayı görüntüle 63582 Ekli dosyayı görüntüle 63583 Ekli dosyayı görüntüle 63584

Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım. Herkesin bildiği gibi 12 volt soğutucu fiyatları yüksek.220v mini buzdolabı Olur mu olmaz mı derken,bim de dijitsu DB50 marka mini buzdolabı gördüm fiyatı 260 lira (259tl) bir tane aldum. Hala bim de mevcut diğer internet sayfalarında fiyatı daha yüksek düşünen arkadaşlar için yazdım. Bu buzdolabını arabada kamp yerine gidene kadar kullanmak istiyorum. Kamp alanında 220 mevcut zaten. Forumda okudum baştan sona, İlker72 bey Yusuf bey video çeken abiler konu ile bilgililer sağolsunlar. Yorumların ve videonun tarihinden eski bir konu sanırım ama ustalar yardım edebilir mi? Hangi invertörü alayım yada 12 v kompresör ile değiştirsek hangisi ekonomik.? Kondansatör ilk kalkış rolesi uygulamak gerekir mi? Arabada aküye invertör nasıl yanına monte edilir kısa ve kalın kablo ile olmalıymış sanırım? Kısacası elimde 220v mini buzdolabı var başka bişey yok nasıl bir yol izlemeliyim? Ustalardan abilerden yardım bekliyorum. Haftaya Muğla Akyaka ya kamp alanına tatile gidicem kısmetse. Tekirdağ Çorlu dan selamlar...Ekli dosyayı görüntüle 63581 Ekli dosyayı görüntüle 63582 Ekli dosyayı görüntüle 63583 Ekli dosyayı görüntüle 63584
Merhaba buzdolabınız hayırlı olsun 0.5 amper 220 volt 110 watt çeker 1000 watt ve üzeri invertör ile kullanabilirsiniz yinede invertör alırken cihazı takıp çalışmasını kontrol ederek almakta fayda var madifiye invertör ler performans açısından farklılık gösterebiliyor. Cihazınız aküden çalışırken 9 amper çeker buda araç çalışmıyorken akünüzü çabuk bitirebilir . Cihazınızda r 600 gazlı yeni tip kompresör var buna kondansatör uygulamak için röle bulunacağını sanmıyorum birde r 600 yanıcı gazdır kompresöre müdahale etmek doğru olmayabilir.

Merhaba buzdolabınız hayırlı olsun 0.5 amper 220 volt 110 watt çeker 1000 watt ve üzeri invertör ile kullanabilirsiniz yinede invertör alırken cihazı takıp çalışmasını kontrol ederek almakta fayda var madifiye invertör ler performans açısından farklılık gösterebiliyor. Cihazınız aküden çalışırken 9 amper çeker buda araç çalışmıyorken akünüzü çabuk bitirebilir . Cihazınızda r 600 gazlı yeni tip kompresör var buna kondansatör uygulamak için röle bulunacağını sanmıyorum birde r 600 yanıcı gazdır kompresöre müdahale etmek doğru olmayabilir.
Teşekkür ederim İlker bey. Dbk power 1200 modifiye invertör işimi görür mü ? Hattın arasına şalter koyup araç durunca kapatsam aküyü bitirmese uygun olur mu.
Dbk msi 1200 invertor donusturucu

Teşekkür ederim İlker bey. Dbk power 1200 modifiye invertör işimi görür mü ? Hattın arasına şalter koyup araç durunca kapatsam aküyü bitirmese uygun olur mu.Ekli dosyayı görüntüle 63585
Dediğim gibi invertörü deneyerek almakta fayda var forumda bu invertörü kullanan arkadaşlar varsa cevep verirler. Tabiki kapatırsanız iyi olur yoksa hiç olmadık zamanda sizi zor durumda bırakır yada ikinci bir akü aracınız müsaitse :smiley: iyi çalışmalar kolay gelsin

Dediğim gibi invertörü deneyerek almakta fayda var forumda bu invertörü kullanan arkadaşlar varsa cevep verirler. Tabiki kapatırsanız iyi olur yoksa hiç olmadık zamanda sizi zor durumda bırakır yada ikinci bir akü aracınız müsaitse :smiley: iyi çalışmalar kolay gelsin
Teşekkürler deneyip görücez deneyimleri paylaşırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri