Ilk Aracım Olacak.. Fikir Ve Önerisi Olan Varmı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hco80 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,524

hco80

Ana Kamp
merhaba, sonunda paramı denkleştirip bir kare kasa cherokee almak istiyorum. 20-25bin tl civari

1990 Jeep Cherokee 4.0 21.600 TL Sahibinden satılık ikinci el - 274029771

1991 Jeep Cherokee 4.0 23.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 262018958

1991 Jeep Cherokee 4.0 25.750 TL Galeriden satılık ikinci el - 263936869

bu üç araç şimdilik hem keseme hemde göz zevkime hitap ediyor. ama bazı kararsız kaldığım konular var.
ilk ilandaki aracı 20-21bin gibi bir rakkama alıp sonra 3. ilandaki gibi hazırlamakmı daha mantıklı yoksa 24-25bin verip yükseltmesi-jantları-lastikleri-vinci-sebeti-snorkerli hazır aracmı almalıyım? bunları sonradan yapmaya kalkarsam 5bin liranın üzerinde bir masraf yaparım gibi geliyor bana dogrumudur?

birde ilandaki araçları bilen tanıyan varsa bana içlerinden hangisini önerirsiniz?

şimdiden teşekkürler

Etiketler
merhaba, sonunda paramı denkleştirip bir kare kasa cherokee almak istiyorum. 20-25bin tl civari

bu üç araç şimdilik hem keseme hemde göz zevkime hitap ediyor. ama bazı kararsız kaldığım konular var.
ilk ilandaki aracı 20-21bin gibi bir rakkama alıp sonra 3. ilandaki gibi hazırlamakmı daha mantıklı yoksa 24-25bin verip yükseltmesi-jantları-lastikleri-vinci-sebeti-snorkerli hazır aracmı almalıyım? bunları sonradan yapmaya kalkarsam 5bin liranın üzerinde bir masraf yaparım gibi geliyor bana dogrumudur?

birde ilandaki araçları bilen tanıyan varsa bana içlerinden hangisini önerirsiniz?

şimdiden teşekkürler
hocam bende lerado almak istiyordum yanlız uzun yıllardır american kullanan abilerimin ısrarları sonucunda vazgeçtim 96 ve üzeri 5.2 v8 almamı ısrarla şiddetle tavsiye ettiler bunu söyleyen ise 40 yıllık american ustası bi abimiz 3 krş fazla yakar bol bol kare kasa çekersin diyor aynı paraya ata binmek varken neden eşşek arıyorsunuz diyor..

Benim amacim agir off-road yapmak degil.. Avda karda kista gitmek, haftasonu piknik gezisi camur ve kucuk su birikintilerinden gecmek..

Xj leri cekerden kasti parkurda agrizalan araclar sanirim.. Yoksa normal zor sartlarda kullanilmayan araclardami surekli yolda kaliyor problem yasiyor?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arazide daha kabiliyetli şehir içinde komforlu heryerde en güçlü diye

Ben istanbulda yasiyorum, ve agirlikli sehir ici kullanicagimdan dolayi benim icin gucten cok yakiti vergisi servisi uygun olmasi.. O yuzden kare kasa dusunuyorum..

Mantıklı olabilir evet,dilerseniz patfinder da bakabilirsiniz söz konusu araçlardan çok daha az yakarlar modelde yüksek olur ama amerikan hevesi varsa o ayrı tabi

Patfinder 3.3 olanlarada baktim evet 97-98 modelleri o fiyatlara bulunuyor.. Ama yakiti kare kasa jeeplerle ayni diye duydum ve arazi performansi olarak jeep oneriyolar..

Ne kadar dogrudur bilemem ama, kare kasa ve nissan patfinder kullanmis kiyaslayabilcek arkadaslarin yorumlarini alabiliriz

Patfinder kullandım gayet başarılı arazide kare kasa benim değil ama bi arkadaşımın var bunları orjinal halleri ile kıyaslarsak bence aynı bi fark yok ha fark şu cherokee hararet yapıyor zorlayınca patfinder yapmıyor

Bence bunu sağlamlık karşılaştırmasına çevirmeyin neden biliyomusunuz kafanız karışır..amerikan bi tutku çünkü bakın bir sürü olumsuzluğuna rağmen bende arıyorum şuan biliyorum ki çok arıza çıkaracak uğraştıracak ama yine şu lanet olasıca cherokee hevesimi almam gerek

yok sağlamlık yada o iyidir bu iyidir gib iddam yok..
belirttiğim gibi butcem belli o butceye uygun kare kasada yada patfınderda olabılır, ıkı aractan bırıde benım olsa suan ıkısıde benı mutlu eder acıkcası:smiley:)

ama nıssanın modelınden dolayı fıyatları bıraz daha yuksek, 0 yuzden ben suan 90-92 cherekode karar aldım..

cevrınde bılen varsa satılık bole bır arac yonlendırebılırsınız... hemen alım yapabılırım aracı gosterıp ( ıstanbul olması tercıh sebebı tabı:smiley:

şimdiden teşekkürler

yükseltmesi-jantları-lastikleri-vinci-sebeti-snorker tercih sebebi olmamalı bence.Aracın motoru şanzımanı yürüyen aksamı daha önemlidir.Görsel güzellikler yanıltıcı olabilir.
Öncelikle ne alacağınıza karar vermeniz gerekir xj kendi içinde farklı versiyonları farklı özellikleri olan araçlardır.
Sport / Country /Limited/Laredo
30.000 tl (aksesusarsız) altı olan XJ ler hele Galerideyse birkez daha düşünmenizde fayda var.

selamlar saygılar

ben dediğim gibi ağır off-road yapmayacağım o yüzden sport country limited olması açıkcası cok etkılemez benı dıye dusunuyorum...
sonucta herkez aradıgını degıl uygun karsısına arac ne cıkarsa onu alıyor dıye dusunuyorum..

30bın lıranın altındakı araclar ıllakı sorunlu demekmı oluyor? bu aracları yetkılı servıste eksperıze soksak neyı var neyı yok bakımlı degılmı anlasılmazmı?

35bın lıralık aracı gozum kapalı alırsam bu arac sımdı bakımlı kesın sorunsuzmu demek oluyor??

ben size gözü kapalı 35 verin demedimki.benim yazdıklarım sadece tavsiye niteliğindedir.En doğrusunu tabiiki siz bilirsiniz.

bırde bu araclar zaten 30-25 gıbı fıyatları vardı? yavas yavas fıyatları dustu?
bu acaba sorundan degılde aracların satılmadıgından pıyasanın durgunlugundan olabılır mı??

ben dedıgınızı anladım bakımlı arac 30 bın tl cıvarı eder sahıbı daha asagı vermez demek ıstıyorsunuz..

benım merak ettıgım konuda bakımsız sorunlu arızalı fıyatı dusuk aracı ıyı bır servıse gotursek neyı var neyı yok anlasılmazmı?

tabıkı kucuk masraflar her aracta olacak ama buyuk bır sorunu masrafı varmı yokmu bılınmezmı yanı??

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR