İveco Daily Frigolu Aracın Gece Frigosunu Kullanmaya Devam Etmek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YILMAZ YILMAZ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,149

YILMAZ YILMAZ

Yeni Üye
Herkese merhaba; Bir müşterimizin iveco daily frigolu araçları var. Taze gıda pazarlaması yapıyor.
Pazarlamacı akşam şirkete döndükten sonra rampalara çekmeden aracı otoparka çekip dorseyi boşaltmadan sabaha kadar nasıl soğuk kalmasını sağlayabiliriz.? Frigo 12v ile çalışıyor.
Frigo klimasının devir daim kısmını çözersek 175w 4 adet solar panel ve 400a/h akülerle sisteme 12 v ile çalıştırabilirmiyiz? Bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar ne dersiniz.

Not: Araç firmaya döndüğü zaman DC 12 v (ve gerekli olan watt) verip frigo sistemini gece boyu çalıştırmakta bizim için bir çözüm.

Etiketler
iveco daily muhtemelen 15 m3 bir araç (en yaygın kullanılan model) soğutma sisteminin elemanları ve tüketim değerleri ile ilgili bir bilgi de vermemişsiniz. büyük iç hacim ve düşük derece ihtiyacı nedeniyle enerji tüketiminin fazla olacağını düşünüyorum.yoğun kullanım nedeniyle akü ömürlerinin kısa olması muhtemel. yapılamaz demiyorum ama ekonomik olacağı şüpheli.

Biz güneş paneli ve akü ile karavana konulan klima vasıtasıyla iç sıcaklığı 22 derecede tutmanın bile mümkün olmadığını konuşuyoruz
Siz frigoyu çalıştırmayı soruyorsunuz
Yani 4 derecede tutmak
Bunu güneş paneli ve akü ile yapmanız imkansız
Bunu sağlamak için ya araç sürekli çalışacak
Yada bir yerden 220 elektrik alıp yapabilirsiniz

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Not: Araç firmaya döndüğü zaman DC 12 v (ve gerekli olan watt) verip frigo sistemini gece boyu çalıştırmakta bizim için bir çözüm. diye yazmıştım
Fakat sanırım dikkatinizden kaçmış

Biz güneş paneli ve akü ile karavana konulan klima vasıtasıyla iç sıcaklığı 22 derecede tutmanın bile mümkün olmadığını konuşuyoruz
Siz frigoyu çalıştırmayı soruyorsunuz
Yani 4 derecede tutmak
Bunu güneş paneli ve akü ile yapmanız imkansız
Bunu sağlamak için ya araç sürekli çalışacak
Yada bir yerden 220 elektrik alıp yapabilirsiniz

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri