İveco 17m3 - 4 Kişilik Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bantu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,172
Bazı satılık karavan ilanlarında mobil ofis ruhsatlı diye bir ifade gördüm, acaba bu ruhsat işinin bir açık kapısımıdır?

Hocam merhaba, uzunca bir yazı yazmışsınız, teşekkür ederim. Sizin tüm yazınızı okudum hatta İveco seçmemde belli bir oranda etkili de oldu. Sizin bu yazıyı yazmanızdan çok evvel baktım ama ben yatakları sabit yapmayı düşünüyorum ya da en azından planım böyle ama dikine yerleşim yaptığım için yer sorunu yaşıyorum. Çizim programının içinden çıkamadım, ben de office programında çizim yapıyorum :smiley: İveco üzerinde yoğunlaşmıştım ama burada Ducato önerenler oldu bunu da yabana atmıyorum. Aracı henüz almadım ama aldığım ana kadar seçeneklerin hiçbirini göz ardı etmeyeceğim. Araç seçiminde önceliğim sorunsuz bir araç (elbette bunlar mekanik, arıza ihtimalı herzaman var ama sorunlu bir araç serisini de bile bile almak istemiyorum) sonrasında ise en geniç iş mekan özellikle en uzun araç olması önemli. Bu arada ben de Egeliyim :smiley: ama işim gereği malesef başka yerde yaşıyorum. Yılda 3-4 kez geliyorum ama yazları sıcak mahvediyor beni :D

tekrar merhaba
yazılarımı okuduğunuza sevindim
Ege hakikaten çok sıcak ama ne yapalım memleketimiz biz gülü seven dikenine katlanır misali şikayet etsekte bazen başka yerde yaşamayı düşünemiyoruz
Okadar seviyoruzki oğlumuzun adı Ege
Tabiki seçim sizin ben aracımdan çok memnunum

Size bir konuda da daha danışmak istiyorum. Sizin aracınızın toplam ağırlığı 3.500 ton olması lazım. Boş ağırlık 2 tondan fazlaydı sanki bu araçlarda. Bu değerleri tam olarak biliyormusunuz ve şuan karavanın bitmiş hali kaç ton civarında? Son olarak aracınız kaç bin km de bir bakıma girmek zorunda?

Evet bu araçlar 3,5 ton olması lazım ama belirli bir miktar tolerans var diye biliyorum o da 3950kg dı galiba beni şimdiye kadar 3 sefer kantara çektiler üçündede karavan ruhsatlı olduğumu söyledim bakmadan geçirdiler hatta bir defasında görevli özür diledi aracım 3800kg larda falan dolu hali birde motor koyuyorum arkasına 4 tonu buluyor iveco hakikaten kuvvetli bir araç 2 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok
Aldığımda triger kayışı diğer kayışlar radyatör temizliği inter cooler temizliği fren disk ve balataları elfreni balatası şaft balansı istavroz değişimi yağ, hava ve mazot filtrelerinin değişimi gibi işlemleri yaptım
Aracım aldığımda 186 000 km de idi şimdi 205 000 km ye geldi
Bakımlarını İzmir'de Otolab servis vardır çok samimi arkadaşımdır sahibi ona yaptırdım
Ama iveco servisine ilk aldığımda göstermiştim iyi kullanırsan bir milyon km yapanı var demişlerdi
nasip göreceğiz
10 000 km de bir servise gidiyorum
İstediğiniz zaman arayabilirsiniz
kolay gelsin

Evet bu araçlar 3,5 ton olması lazım ama belirli bir miktar tolerans var diye biliyorum o da 3950kg dı galiba beni şimdiye kadar 3 sefer kantara çektiler üçündede karavan ruhsatlı olduğumu söyledim bakmadan geçirdiler hatta bir defasında görevli özür diledi aracım 3800kg larda falan dolu hali birde motor koyuyorum arkasına 4 tonu buluyor iveco hakikaten kuvvetli bir araç 2 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok
Aldığımda triger kayışı diğer kayışlar radyatör temizliği inter cooler temizliği fren disk ve balataları elfreni balatası şaft balansı istavroz değişimi yağ, hava ve mazot filtrelerinin değişimi gibi işlemleri yaptım
Aracım aldığımda 186 000 km de idi şimdi 205 000 km ye geldi
Bakımlarını İzmir'de Otolab servis vardır çok samimi arkadaşımdır sahibi ona yaptırdım
Ama iveco servisine ilk aldığımda göstermiştim iyi kullanırsan bir milyon km yapanı var demişlerdi
nasip göreceğiz
10 000 km de bir servise gidiyorum
İstediğiniz zaman arayabilirsiniz
kolay gelsin
Hocam aracınızı iyi günlerde kullanın. İzmir tarafına geldiğimde siz de müsait olursanız tanışmak ve karavanınızı kabaca incelemek isterim. Bir aksilik olmazsa aracı yazın alacağım, alınacak araçlar kabaca belli aslında bakalım son anda bir değişiklik olmazsa bize de biri denk gelir elbet. 4 kişilik bir karavan yapacağım için iç yerleşimini iyi hesap etmem gerekiyor. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Hocam aracınızı iyi günlerde kullanın. İzmir tarafına geldiğimde siz de müsait olursanız tanışmak ve karavanınızı kabaca incelemek isterim. Bir aksilik olmazsa aracı yazın alacağım, alınacak araçlar kabaca belli aslında bakalım son anda bir değişiklik olmazsa bize de biri denk gelir elbet. 4 kişilik bir karavan yapacağım için iç yerleşimini iyi hesap etmem gerekiyor. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Bende tanışmak isterim
sizede hayırlısı olsun kolay gelsin

@Bantu @egeboncuk tanışmanıza ben de katılmak isterim. İzmir'deyim, ben de 17m3 ducato yapacağım. Fikir alış-verişinde bulunmakta çok fayda olacağı kanısındayım.

Hatta, telefonda tanıştığım, düşündüğümüz şekilde karavanını yaptıran, yurtdışında olan ve 15 tatilde İzmir'de olacağını söyleyen Hakan Bey ile görüşebilme ve karavanını inceleme fırsatım olursa size de haber veririm. @SERİLA .Kendisi telefonda bile çok yardımcı olmuştu.Görevi ve kısıtlı zamanı nedeniyle tanışamamıştık.

Benim kafamdan geçen ve foruma açtığım konu:
17m³ Alternarif Ducato Projem Ile Ilgili Sorularım, Yorumlarınız...

Hakan Bey'in konusu:
2007 Ducato 17 M3 Motokaravana Dönüyor-serila

@Bantu @egeboncuk tanışmanıza ben de katılmak isterim. İzmir'deyim, ben de 17m3 ducato yapacağım. Fikir alış-verişinde bulunmakta çok fayda olacağı kanısındayım.

Hatta, telefonda tanıştığım, düşündüğümüz şekilde karavanını yaptıran, yurtdışında olan ve 15 tatilde İzmir'de olacağını söyleyen Hakan Bey ile görüşebilme ve karavanını inceleme fırsatım olursa size de haber veririm. @SERİLA .Kendisi telefonda bile çok yardımcı olmuştu.Görevi ve kısıtlı zamanı nedeniyle tanışamamıştık.

Hakan Bey'in konusu:
@mtalpan çok memnun olurum. Ne kadar çok kişi görüşürken o kadar çok yeni fikir çıkar. Forumu baştan sona okumaya çalışıyorum. Hiçbir konuyu atlamak istemiyorum. Basit ama hayat kurtarıcı çözümler, harika çizimler vs. giderek karavan bilgim artıyor ...

Hakan Bey'in konusu:

Tanışmaktan bende çok memnun olurum Hakan Bey ilede bu forumdan tanışmıştık

C5d7e571620d81eb20b86ff424457994

Dört kişilik bir karavan yapmak hayaliyle mercedes vario marka bir araç aldım ancak şu anda yasal olarak 2+1 yolcu sayısından daha fazla izin olmadığı söyleniyor,aracı iki aydır otoparkta bekletiyorum en sonunda dört kişilik yapıp üç kişilk ruhsat çıkaracağım.

Ekli dosyayı görüntüle 510190
Bende arıyorum bu araçlardan nerden buldunuz.daha varmıdır yardımcı olabilirmisiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri