İstanbul'a Yakın Tatil Beldesi Avşa Adası

avsaotelim

Yeni Üye
Mesajlar
4
Tepkime puanı
1
Avşa Adası İstanbul'a yakın olması ile bir hayli popüler oldu. Avşa Adası'nın kış aylarında ki nüfusu 2000-2500 kişi aralığında iken bu rakam yaz aylarında 150.000 kişilere kadar çıkabiliyor.
Avşa Adası'nın bu derece popüler olmasında belirli sebepler vardır.
Avşa Adası ulaşım olarak gidilebilecek en kolay tatil beldeleri arasında. Bu sebeple bir çok kişinin ziyaret yeri Avşa Adası oluyor. Avşa Adası'na İstanbul, Tekirdağ ve Erdek üzerinden tek bir vapur ile gidebiliyorsunuz. İstanbul ve Tekridağ'dan Avşa Adası 3 saat sürerken, Erdek'ten Avşa Adası yaklaşık olarak 1,5 saat sürmektedir.
Avşa Adası'nın bir başka güzel tarafı da hava durumudur. Avşa Adası fabrikalar veya yüksek yapılı binalara yer vermiyor. Bu sayede de Marmara Bölgesi'nde havası temiz kalabilmiş ender yerler arasında yer alıyor dersek yanlış olmaz sanırım..
Avşa Adası'nda bir diğer dikkat çeken şey ise Avşa otelleridir. Avşa otelleri ucuz fiyatlar ile hizmet sağladığı için de tatilcilerin tercihi oluyor.
Avşa Adası'nda kamp yapmak isteyenler için ise bir çok kamp alanı bulunuyor. Temiz havası ve güzel manzaraları karşısında Avşa Adası'nda çok güzel bir kamp yapabilirsiniz.
 


Forum istatistikleri

Konular
100,035
Mesajlar
1,477,011
Kullanıcılar
167,905
Son üye
Akdenizgezgini

SON KONULAR

Üst