İkinci El Karavan Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Melik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,060
Sert yapıp kaçtın ama olmadi yani bizde biliyoruz google girmesini o zaman herkes google sorsun orda hersey varsa o zaman bu forumlar niye var arkadaş 2lira nerde yazıyor göstersene kamyonmu otobusmu tirmi alıyoruz artistlik yapmanın alemi yok sanami soracam ne yazacagimi yürü anca gidersin

Arkadaş sen özenmeden ve detay vermeden bir konu hakkında görüş sormuşsun.Bende dahil bir kaç kişi zaman ayırarak bir şeyler yazmışız.
Fakat sen burada bir arkadaşa son cümlenle saygı sınırını aşan ifadeler kullanman hiç hoş değil.Dediğini beğenmiyorsan bunu daha uygun dille getirmen gerekirdi.

Etiketler
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 65/1-a maddesine göre; taşıma sınırı üzerinde yolcu almanın cezası belirtilmiştir.
Ayrıca ;bu kuralın ihlalinde yolcuların can sağlığını tehlikeye atıyorsanız bu durumda uygulanacak ceza oranı değişmektedir. Türk Ceza Kanununun 179. Maddesi 2. Bendinde belirtilen Kara, deniz hava veya demiryolu ulaşım araçlarını; kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlike oluşturabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabilir. Bu hapis cezası para cezasına çevrildiği takdirde ise 17.644,32 TL ye kadar para cezası alabilirsiniz.

Satıcıdan ruhsatta kaç kişilik olduğunu öğrenin.Sizin bahsettiğiniz gibi şöför dahil 4 kişi olarak tescilli değilse kendinizi boşuna riske atarsınız.

Dizaynını beğenmediğim için fikrimi söyledim.
Büyük araç için yapılan mutfak ve tezgahı ise bana çok küçük geldi.
Arka yatak bölüm önüne konan radyatörde yatak iniş ve çıkışlarında rahatsızlık verebilir.
Ayrıca ön tarafta yolcu bölümüne de radyatör konulmuş. eğer araç ön koltuk 2 kişilikse ,buna TÜV nasıl onay vermiş?
İkinci el piyasasındaki anormalliklerden dolayı sattığınzda zarar/ kar edermisiniz sorunuza yanıt veremem.
Teşekkür ederim kardeşim dediğin gibi o radyatorlerin yerleri çok saçma olmuş birde dus perdesi koymuş çok çirkin bir görüntü yanlız bisey varki bu paraya bu büyüklükte bu dolulukta daha iyi bir motokaravan bulamadım varsa su daha iyi diyen alternatif veren olursae güzel olur:smiley:

Sert yapıp kaçtın ama olmadi yani bizde biliyoruz google girmesini o zaman herkes google sorsun orda hersey varsa o zaman bu forumlar niye var arkadaş 2lira nerde yazıyor göstersene kamyonmu otobusmu tirmi alıyoruz artistlik yapmanın alemi yok sanami soracam ne yazacagimi yürü anca gidersin
Tamam kardeş ben terkediyorum burayı siz takılın ben google sorayım doğru diyor arkadaş haklı

.
Suya yazı yazma ile foruma öneri yazmanın farkı olmadığının bilincinde olsam da buraya kayıtdan sonra, özellikle yeni bir başlık açmak için uygun bir zamanın geçmesi şartının (üyelere) faydası olacağı kanısındayım.

Böylelikle bizler şu videolu veya videosuz gizli reklamlardan belki kurtulabilir, istedikleri cevapları hemen alamayan yeni üyeler de forumu daha evvelden tanımanın zorunlu avantajına (!) sahip olabilirlerdi.

Kısaca;
Bir topluluğa katılırken artık internet çağında kaybolan “Destur”un yerine, en azından yeni birşeyler koymak anlamlı olmaz mıydı ?
Sanırım “Ne kadar çok, o kadar kazanç”ın aksaması arzulanmıyor..

Teklifsizce beraber olunan forumlarda, yeterince tanınmayan kişi ve onların tasavvurlarına cevap vermek az da olsa kaçınılmaz risk barındırmakta.
Sonuçta anonimitenin kolaylaştırdığı böyle ortamlarda bazen keyiflerin kaçması da sürpriz sayılmamalı ?

Son düzenleme:

.
Suya yazı yazma ile foruma öneri yazmanın farkı olmadığının bilincinde olsam da buraya kayıtdan sonra, özellikle yeni bir başlık açmak için uygun bir zamanın geçmesi şartının (üyelere) faydası olacağı kanısındayım.

Böylelikle bizler şu videolu veya videosuz gizli reklamlardan belki kurtulabilir, istedikleri cevapları hemen alamayan yeni üyeler de forumu daha evvelden tanımanın zorunlu avantajına (!) sahip olabilirlerdi.

Kısaca;
Bir topluluğa katılırken artık internet çağında kaybolan “Destur”un yerine, en azından yeni birşeyler koymak anlamlı olmaz mıydı ?
Sanırım “Ne kadar çok, o kadar kazanç”ın aksaması arzulanmıyor..

Teklifsizce beraber olunan forumlarda, yeterince tanınmayan kişi ve onların tasavvurlarına cevap vermek az da olsa kaçınılmaz risk barındırmakta.
Sonuçta anonimitenin kolaylaştırdığı böyle ortamlarda bazen keyiflerin kaçması da sürpriz sayılmamalı ?
Konuyu açan arkadaş bütün mesajlarını bb ile değiştirip gittiği için ,bu konuyu okuyanların kafası karışacak,
Beyefendi bir motokaravan ilanı paylaşıp fikir istedi
200 bin tl eder mi, alınır mı diye sordu.
Karavanlar hakkında bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmak istedik, midibüs karavanların dezavantajlarını anlattık,
Beyefendi bize çok yakıyor demişssiniz,bari ne kadar yaktığını da yazsaydınız diye çıkışınca ben yardım etme arzumu kaybettim
Sonra merak ettim, Google dan Otokar Sultan midibüs ile ilgili araştırma yaptım
Çok arıza yaptığı ile ilgili yoğun şikayet var, 2018 de bir kullanıcı 510 tl mazot ile 270 km yol gittiğini yazmış.
O zaman ki mazot fiyatları ile şimdikini karşılaştırınca km'de 2 liradan fazla yakar gibi duruyor, velhasıl kelam, yardım isterken bari biraz kibar olmak bu kadar zor olmamalı

Konuyu açan arkadaş bütün mesajlarını bb ile değiştirip gittiği için ,bu konuyu okuyanların kafası karışacak,
Beyefendi bir motokaravan ilanı paylaşıp fikir istedi
200 bin tl eder mi, alınır mı diye sordu.
Karavanlar hakkında bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmak istedik, midibüs karavanların dezavantajlarını anlattık,
Beyefendi bize çok yakıyor demişssiniz,bari ne kadar yaktığını da yazsaydınız diye çıkışınca ben yardım etme arzumu kaybettim
Sonra merak ettim, Google dan Otokar Sultan midibüs ile ilgili araştırma yaptım
Çok arıza yaptığı ile ilgili yoğun şikayet var, 2018 de bir kullanıcı 510 tl mazot ile 270 km yol gittiğini yazmış.
O zaman ki mazot fiyatları ile şimdikini karşılaştırınca km'de 2 liradan fazla yakar gibi duruyor, velhasıl kelam, yardım isterken bari biraz kibar olmak bu kadar zor olmamalı
Çıkışma anı

Screenshot 2020 12 08 09 49 56 90

Benim de aklım şeytanlığa çalışıyor bu durumlarda . Belki de ilandaki aracı satan kişi aracının reklamını yapmak istedi, biz de olumsuz görüş belirtince meydanı terk etti. Hatta bu öneriyi yapan tanıdığım kişi olsa, aklını peynir ekmekle mi yerdin derdim.

Yeni üye konu bașlığını değiștirip, sorularını da silince verilen cevaplar havada kalıyor. Cevap verenler uygun görürse bașlığı silebilirim.

Üyenin davranıșı, emek verip kendisine cevap yazanlara en azından büyük bir saygısızlık.

-Konu Dışı-

[Geçmişte]Yıllarca forum yazılımları kurup düzenlemişimdir. İlk kayıt üyenin her zaman "iletiyi düzenleyebilir" yetkisini elinden almışımdır. İşte bu sebepten ötürü : )

Bazı forum yazılımlarında ileti silinse de/düzenlense de yedeğe atabilir. Bu özellik var mıdır, aktif midir, sormak lazım?

-Konu Dışı-

Silinen mesajlar geri alınmıştır. Böyle emek hırsızları yüzünden mesajları yazıldıktan 8 saat sonra düzenlemeye otomatik kapattık maalesef.

Cümleyi tam anlayamadım.
İleti gönderildikten sonra hiç düzeltilemiyor mu ?
Yoksa değiştirme olanağı 12 yerine artık 8 saat ile mi sınırlandırıldı ?

Kontrol ettim, sanırım ikinci olanak yürürlükte olmalı ?

Son düzenleme:

Merhaba,
Ben de bir motokaravan almak istiyorum daha önce ducato camper'ım vardı bu sefer alkovenli denemek istiyorum. Sahibinden bir araç buldum, araç sahibi bir video paylaştı araç gövdesinde bazı sorunlar var ve bir kaç noktadan araç içeri su almış. Video'daki görüntüler itibariyle gövdeye ilişkin sorunlar giderilebilir mi ve ne şekilde giderilebileceği konusunda tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_1526 (1).zip
    1.4 MB · Görüntüleme: 276

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR