İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahir81110 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,008

tahir81110

Kamp I
Yer
Kırklareli
Herkese merhaba,

Buralara gelmeyeli 10 yıla yakın olmuş, bir göreyim, bir iki gün kalalım dedim. İki kuçuyu da alıp saat 11 civarı Kırklareli'den yola çıktık.

Bu kadar gelmemek ile çok şey kaybetmemişim. Buralar zaten turistlik idi, şimdi ben bile turist kaldım. Her yer kamp, pansiyon. Her yer hamburger, pizza. Koca yerde 2 tane köfteci var. Kırklareli, Tekirdağ, köftesi ile meşhur şehirler. Bütün arabalar bu iki ilin plakası ama yemekler ithal. Sahilde bir çay yapıp içecektim, caz geçip milli parka ilerledim.

Mert gölü yolu binek araca ve kamperlere uygun ama alkovenlilet kolay kolay geçemez. En ufak bir ikaz yok. Çalışma yok. Yol ıslahı yapan yok.

Hamam gölü yolu, göle 500 m kala öyle daraldı ki korkup geri döndüm. Mert gölüne ulaşım ve çalışma ile ilgili notlar aynen burası için de geçerli.

İki köy arasına çayıra çektim minibüsü. Burada uyuyacağım, epey resim var telefonda ama buradan eklemek zor oluyor. Eve dönünce bilgisayardan eklerim.

Sağlıcak ile kalın.

Moto Z2 Play cihazımdan zar zor yazılarak gönderildi

Etiketler

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Herkese merhaba,

Buralara gelmeyeli 10 yıla yakın olmuş, bir göreyim, bir iki gün kalalım dedim. İki kuçuyu da alıp saat 11 civarı Kırklareli'den yola çıktık.

Bu kadar gelmemek ile çok şey kaybetmemişim. Buralar zaten turistlik idi, şimdi ben bile turist kaldım. Her yer kamp, pansiyon. Her yer hamburger, pizza. Koca yerde 2 tane köfteci var. Kırklareli, Tekirdağ, köftesi ile meşhur şehirler. Bütün arabalar bu iki ilin plakası ama yemekler ithal. Sahilde bir çay yapıp içecektim, caz geçip milli parka ilerledim.

Mert gölü yolu binek araca ve kamperlere uygun ama alkovenlilet kolay kolay geçemez. En ufak bir ikaz yok. Çalışma yok. Yol ıslahı yapan yok.

Hamam gölü yolu, göle 500 m kala öyle daraldı ki korkup geri döndüm. Mert gölüne ulaşım ve çalışma ile ilgili notlar aynen burası için de geçerli.

İki köy arasına çayıra çektim minibüsü. Burada uyuyacağım, epey resim var telefonda ama buradan eklemek zor oluyor. Eve dönünce bilgisayardan eklerim.

Sağlıcak ile kalın.

İyi geziler...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tahir81110

Kamp I
Yer
Kırklareli
Resimler
15d949dd52bb242dcc259f1ee5f555f3.jpg
b2ac93f26dbac17c5712833046cdf888.jpg
27650ce0e5dbefbc6f9e4cb3a09a43ee.jpg
b114a6c7ffa0a8db79019e8d11a773e8.jpg
39cb961aba6d9d1b6fd1baf59c4f3bf5.jpg
f71d2c4ff188f824d89fe26281dbeeca.jpg

M3CSL

Ana Kamp
Hamam Gölü yolu bildiğiniz offroad parkuru,bir yerden sonra ilerlemek zor zaten.
Mert gölüne de gelmeden büyük su birikintisi olması lazım 1 metre gibi vardır,geçmesi gene zor:smiley:

tahir81110

Kamp I
Yer
Kırklareli
Bir metrelik suya denk gelmedim ama yolun geneli kötü, şimdi İğneada Demirköy arası orman yollarından birini girip yayıldım. Bu geceyi burada geçiririm, milli parktan on kat daha güzel ve temiz.

ilker 72

Kamp III
Yer
İstanbul G.O. Paşa
Herkese merhaba,

Sağlıcak ile kalın.

Bende 2016 da Selimpaşa dan çıkıp Demirköy, top dökümhanesi, İğneada, Limanköy, Longoz ormanları ve Düpnisa mağarası nı gezmiştim. İlk fırsatta yine gidelim diyoruz. Kısmet bakalım.

tahir81110

Kamp I
Yer
Kırklareli
Bende 2016 da Selimpaşa dan çıkıp Demirköy, top dökümhanesi, İğneada, Limanköy, Longoz ormanları ve Düpnisa mağarası nı gezmiştim. İlk fırsatta yine gidelim diyoruz. Kısmet bakalım.
Mevsim ve merkez dışı konaklamayı şiddet ile tavsiye ederim.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Forumdaki Konu Sayısı
100,363
Konulara Yazılmış Mesajlar
1,481,716
Kayıtlı Üye Sayımız
168,348
Kaydolan Son Üyemiz
Mr.Dogu
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir