Hyundai ix35

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nkurtkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,142

nkurtkaya

One life, live it!
Hyundai, crossover SUV segmentindeki ix35'in tüm detaylarını henüz açıklamasa da ix35'in tutumlu 1.6 litre benzinli, 2.0 litre benzinli ve dizel motorlarla, önden çekişli veya dört çeker olarak, otomatik şanzımanlı ve eğim iniş kontrollü, panoramik tavan ve geri görüş kamerası gibi donanımlarla sunulacağı tahmin ediliyor.

ix35'in teknik ayrıntıları önümüzdeki hafta yapılacak olan Frankfurt Motor Show'da belli olacak...

Kaynak: Hürriyet 08.09.2009

Hyundai ix35 2011 800x600 wallpaper 01

Hyundai ix35 2011 800x600 wallpaper 02

Hyundai ix35 2011 800x600 wallpaper 03

2010 hyundai ix35 teaser 02

Etiketler

Ynt: Hyundai ix35

müthiş konforlu bir arac.ama arazıye kımsenın gırecegını sanmıyorum.

Fiyatı 60 olması gerekirken hangi akla 80 yapmışlar acaba??
Haa buldum,seneye 1,6sı geldiğinde onu 60a verebilmek için.Halbuki 1,6sı diğer ülkelerde i30 ile aynı fiyata,varın siz düşünün karı :eek: :eek: :eek: :eek:

müthiş bir motor var 400 tork spor araba gıbı hızlanıyor. bence fıyatını hakeden bır araç.

ix35 in sinir bozucu bir süspansiyon sistemi var. buna biraz olsun yumuşatmak için neler yapaılabilir.

vizyon22' Alıntı:
ix35 in sinir bozucu bir süspansiyon sistemi var. buna biraz olsun yumuşatmak için neler yapaılabilir.

süspansiyonu yumuşatınca,eğer spor araba gibi de hızlanıyorsa yol tutuşu da zayıflayacaktır,virajlarda tedirgin edebilir

aynı hız sınıfındaki lastikler genelde aynı karakterdeler,markadan markaya biraz oynar belki yumuşaklığı ama,belki ebat değiştirilip,belki de jantla birlikte daha yüksek yanaklı bir lastiğe geçilebilir,belli toleranslar içinde tabiki,çevre ölçüsü yaklaşık kalmak şartıyla
bizim yol kaplamaları maşallah çok pürüzsüz oldukları için alçak yanaklı(55 /60 gibi)vuruntusu çok oluyor
bence bizim yollarda 65 in altına inmemek lazım biraz daha konfor için

jant degıstırmeden 225-55-18 yerine 225-60-18 nokian almayı dusunuyorum.forumlarda yazanalara göre cok sessız ve yumusak bır lastıkmıs.umarım faydası olur.

Bir arkadaşın Bayram tatilinde ix35'i ile yaptığı geziden alıntıdır.

"Bir haftada toplam 2404 km. yol katetmişiz. Bütün bu yolu Hyundai ix35 2.0 CrdiR ile kat ettik. Ortalama yakıt tüketimimiz 8,4 lt./100 km. olmuş. Tüketim değeri Gps ile değil aracın kendi km. saati ile hesaplandı. Otoyol seyir hızımız 130 km/h ile 180 km/h arasında değişirken bölünmüş yollarda 110 km/h-140 km/h arası, gidiş geliş yollarda 90km/h ile 110 km/h arasındaydı."

[attachment=1]

"Araçta low range arazi vitesi yok, araç 6 ileri otomatik olduğundan birinci vites çok kısa ama yine de Kartalkaya'da kayak pistinden tırmanırken lowun eksikliği hissedildi. Kilit yok ama elektronik çekiş kontrolü var. Bu araç gibi yolun dışına çok fazla çıkmayacak bunun gibi araçlar için elektronik yeterli. Kanal geçişinde çapraz iki tekerin havada kaldığı engelde havadaki lastikler biraz boşa döndü ama elektronik arabayı hemen kurtardı."

[attachment=2]

Image00031

Image00032

vizyon22' Alıntı:
jant degıstırmeden 225-55-18 yerine 225-60-18 nokian almayı dusunuyorum.forumlarda yazanalara göre cok sessız ve yumusak bır lastıkmıs.umarım faydası olur.
tahmin edilebileceği gibi 55 yanakla konfor olmaz,o lastikle arazide dolaşmak bile yanak yarılmasına davetiye çıkarmak olur
sizin yapacağınız değişimle aracın biraz yükseleceğini göz önüne alınız

vizyon22' Alıntı:
215-60 almak daha mantıklı olur.tekerin çapı,boyutu vs.'den dolayı. Yine de bir uzmana sormakta fayda var.
185-65 olan orjinal latik yerine 195 65 takmak gibi bir hata yapmıştım.Daima davlumbaza sürtüyordu lastikler. şimdi 195-60 var sorun yok. Bir tarafta artış olduğunda diğer tarafta azalma olmalıymış ölçülerde.

215-60 lastik için jant degıstırmeye gerek varmı peki cunku orjınal olculer 225-55-18...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri