HYUNDAİ GALLOPER YEDEK PARÇA OLAN ARKADAŞ VARMI?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sisdagili61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,419

sisdagili61

Zirve
Yer
Beşikdüzü, Trabzon ve Çanakkale
Merhabalar,
Arkadaşlar elimizde araçlarımıza ait kullanmadığımız parça var ise bu sayfada paylaşalım, depoda bekleyip ziyan olmasın.
Benim gibi ihtiyacı olan arkadaşalrımız tarafından satıalınıp kullanılsın derim.
Acaba bu fikrime ne dersiniz?
Zaten fazla sayıda değiliz gibi.
Evet arkadaşlar bu konuda birbirimize destek olalım ne dersiniz.En azından satınaldığımız parçaları nereden aldığımızı paylaşmak bile daha sonra parça gerekecek arkadaşlarımıza zaman kaybettirmeyecek.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Etiketler
Ynt: HYUNDAİ GALLOPER YEDEK PARÇA OLAN ARKADAŞ VARMI?

Merhabalar,
Arkadaşlar ben 2000 model V6 otomatik bir Galloper almıştım LPG si var ve ruhsata işli.Arabamın torpito üzerinde bulunan sol ve ortedaki ikitane olan üfleme ızgaraları komle yoktu, ayrıca en arka camın arkasınada olan plastık havalandırma ızgarasıda yoktu.Çıkmacıları aradım benden istedikleri para inanın birhayli yüksekti.Malum sitedeki ilan sahibi havalandırma ızgaralarının (aracın dışında olan) çiftine 300TL istedi.
Bende gelip Çanakkale servisine gidip bana gerekli olan parçaları söyledim yedek parçadaki arkadaş sipariş verdi "eğer iptal edilmez ise var demektir geçte olsa gelir" dedi.Birkaç gün sonra dış sol havalandırma ızgarası geldi 38 TL para ödedim.Yaklaşık 15 gün sonra diğer üç parça da geldi onlarada 75 TL para ödedim.Tüm bu işlerin montaj işine ise 40 TL ödedim.
Artık hiçbir şekilde çıkma parça aramam.Demekki arayınca bulunabiliyormuş.
Önce servise gidip sipariş vermek bence en doğrusu.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Malesef sayımız az,ben Muğladan Haşmet isabetli bir başlık

Ben Izmir'den Bahadir 2000 V6 duz vites.
Galloper'cilar kac kisiyiz diye baska bir baslik vardi yanlis hatirlamiyorsam.
Fazla baslik goz cikarmaz burada da olsun kaydimiz.

Ynt: Hyundai Galloper Yedek Parça Olan Arkadaş Varmı?

Selam benim de 1999 model 3.0 V6 var ve silindir kapağındaki su kanallarını patlatmış şu anda silindir kapağı arıyorum elinde olan yada ulaşabileceğim birine yönlendireceklerden yardım bekliyorum

Merhaba,üç yıl önce bir çift çıkma üst kapak,hem de dolu olarak Kilis'ten gelmişti.
Kilis'teki çıkmacı çoğu servis tarafından biliniyor.Öğrenirsem numarasını yazarım.

Çok memnun olurum İstanbul'dan Aydın'a giderken yolda kaldım araç şu manisa hyundai yetkili servisinde bir haftadır orada ve benden kapakları bekliyorlar bana boşu gerek dolu olmasına gerek yok ama öyle satarlarsa öylede alırım, haber dar etmeniz için benim numaram 5323502685. Şimdiden çok teşekkürler .

Adnan Bey geçmiş olsun,benim bildiğim kadarı ile emin olmamakla beraber,hyundai starex ve h100 lerle parçalar aynıymış,ama silindir kapağı için bişey diyemiycem

Tekrar merhaba,Haşmet Beycim dizellerde dediğiniz doğru,bu araç benzinli.
Bunda da motor3.0 V6 Pajero ile aynı özelliklerde ve parçalar tamamen uyumlu.

Bu gün kuzenimin aracını bakıma götüreceğiz,Kilis numarasını size bildiririm.
Umarım aranılan her şeyi bulursunuz.Sadece tavsiye niteliğinde bir hatırlatma.

Elbette elinizde eski kapağınızdan çıkacak teferruatlar olacaktır.
Fakat dolu olan kapaktakiler zaten uyumlu hale gelmiş,çalışan parçalardır.
Siz boş kapak aldığınızda elinizdeki parçaları ona uydurmanız,alıştırmanız gerekecektir.

Bu arada silindir kapağı su kanallarının patlamasını çok iyi anlayamadım.
Çok kafa karıştırmak istemem ama buna neden olan arızayı da tespit etmeniz iyi olur.
Yoksa aynı problemi yeniden yaşamak istemeyiz.Bu arada devir daim vs de bakınız.

Diğer destek parçalarına da gerek olup olmadığını irdeleyiniz ki sonra onlar için de beklemeyiniz.
Genelde hep bir şeyler yeniden lazım olur,iş uzar.Umarım yardımcı olabiliriz.

Geçmiş olsun,
Benim de geçen sene yaptırdığım sorunsuz şanzımanın bitti yaptırdık Ankara da taktık arabaya 100 km de o da bitti. Şimdi söktürüp aynı ustaya geri gönderdim. Şans diyeceğiz.

Merhaba,hem çıkmacılara hem de en yakın Hyundai servise bir sorunuz.
Ellerinde yoksa getirtebiliyorlar bazen.

Niyazi Bey iç havalandırma kanallarını servisten,çıkmacıdaki fiyattan çok daha ucuza almıştı.
Eğer servisin getirme imkanı yoksa çıkmacılara da sorunuz elbet bir yerden çıkacaktır.

Aksi gibi en sorun olabilecek parçalardan biri aradığınız.
Ön taraf hariç(kaput,tampon,far sinyal gurubu,"emin değilim ama çamurluklar?")her yeri Pajero.

Ebayde herşey var.
Oradanda getirtebilirsiniz ama zaman alır biraz

merhaba ben bursa dan erkan bende galloperin bazı parçaları mevcut ihtiyacı olan arkadaşlar arasın yardımcı olmaya çalışayım saygılar. sahibinden ilan no: 182152540

IMG 5075

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri