Hikayenin Sonu (pino Karavan Bizi Nasıl Delirtti!)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trek71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 125,575
Ynt: Hikayenin Sonu (pino Karavan Bizi Nasıl Delirtti!)

barkancelebi' Alıntı:
Şimdi çözümü nedir esasında sağdaki çizimde olduğu gibi kasayı pencereye göre yaklaşık 1 cm daha geniş açarsın, pencere kesiti zaten V şeklinde olduğu için lastikde 1 cm kadar dışta olur ve kasaya daha yakın durumda olan pencere kesitini yakalar ona yapışır.

Merhaba Fatih bey,

Maltepe buluşmamızda Behçet bey ile tanıştık, dolayısıyla karavanındaki bazı aksaklıklara birlikte bakma imkanım oldu.
Karavan camındaki sıkıntıyı kilit mandalının birini kırarak :-[ kendisiyle paylaştım, sizin burada alıntıladığım mesajınızı okuyunca paylaşma gereği duydum.

Kasayı 1 cm daha geniş açtığınızda muhtemeldirki daha farklı sorunla karşılaşabilirsiniz, camın kilit mandalı aşağı yukarı
konum değiştiremeyeceğinden aşağı aldığınız kilit karşılığı kilidin mandalıyla buluşamayabilir.
Belki kilit karşılığının altına dolgu yaparak sorun aşılabilir ancak temel sorun hallolmadan geçici çözüm devam edebilir.

Karavan camlarında dışa bombe olan katmana yapışık 2. ve iç katman genelde hep düz ve dış katmanı tamamen kaplamış
olarak üretilmekte,sizin camlarınızda iç katmanın kısa dış katmanınsa daha geniş alana sahip ve yaklaşık 3 cm gibi fazla
kıvrımı Behçet beyin karavanında gözlemledim.

Bu tasarım iç katmanın sızdırmazlık contasıyla öpüşmesi imkansıza yakın, dolayısıyla yaşanan sıkıntı cam tasarımından
kaynaklı hata olarak görünüyor. Akşam karanlığındaki gözlemlerim sizlerin camı tekrar inceleyerek doğrudur yada hatalıdır
anlamında teyide ihtiyacı olduğunuda unutmayın lütfen.

Not : alıntı yaptığım yazınızdaki cam çiziminizde iç katmanıda çizime ekleyerek yayınlarsanız daha anlaşılabilir olacaktır.

Selamlar

Etiketler

Eğer cam tasarımıyla iligili bu tespitin doğru olduğu netleşirse,bence pino karavana bir mail yada telefon ile bu görüş iletilmeli ki,firma da uygun görürse değişiklik yapmaları ve bundan sonraki karavan üretimlerinde bu konuda müşteri memnuniyetsizliğinin önüne geçilmesi sağlanır,geri bildirimleri yaparken karşılıklı bir hoşgörü ve saygı korunabilirse firmada bunu dikkate alacaktır,hepimizin ortak hedefi yerli üreticileri iyi yönde motive etmek sonuçta..

sayın omnitemporal nekadar iyi niyetlisiniz.onca mesajı okumadınız sanırım.şahıslar bir zahmet edip de hatalarını düzeltme yoluna gitmemişken siz görüşlerinizin değerlendirileceğinizi düşünüyorsunuz.maalesef bu tarz şahıslara yapılacak bişey yok ve kendi adıma merakla takip ediyorum ne yapacaklarını.saygılarımla

Değerli Arkadaşlar,

Firmaya zaten ilettik cevapları karavan bu toz girer 1, camı kullanmayı bilmiyorsunuz 2. Bunları zaten şekille de anlattım. Yani firma pencere de problem görmüyor zaten.

Sayın Güngör,

Dediğiniz doğru o zaman da pencerelerin aparatları kasadan uzak kalacak :smiley:

Bence en iyisi sanırım nalburdan gidip ev pencerelerine taktığımız yapışkanlı şerit süngerlerden alıp karavanın kasasına içten çok belli olmayacak şekilde yapıştırmak. 20 TL ye çözeriz heralde :smiley: böylece.

Sevgiler saygılar

Fatih

Ben aynen o şerit süngerlerden yaptım küçük pencereye; çok farketti.

barkancelebi' Alıntı:
Gerçi bu memleket sorunu. kaçımız bildiğimiz işi yapıyoruz, kaçımız yapmak istediğimiz işi biliyoruz, kaçımız bildiğimiz işi yapmak istiyoruz :smiley: kaçımız yaptığımız işi biliyoruz.

Kapanış güzel oldu :smiley:

Saygılar sevgiler

Fatih

Güzel bir özdeyiş olmuş... Konuyu takibe devam...

Benim pencere izolasyon çözümüm böyle. Ancak ilk fırsatta Levent Bey'in onerisine uyup bir fitil ayarlamaya çalışacağım.

Uploadfromtaptalk1421073440426

Uploadfromtaptalk1421073481439

Bu da kapı izolasyonu: Üstüste 3 sünger şerit anca yetiyor.

Uploadfromtaptalk1421074030607

evet kendinizce bir takım çözümler olmuş... hayırlı olsun nur topu gibi karavankondunuz oluyor gittikçe... Allah sabır versin...

çok geniş boru gibi olan araç kapıları için lastikler var... kartal oto sanayi içinde her çeşidini kapsamlı bol çeşitli satan varmış... onu bir şekilde adapte edebilirsiniz gibi geliyor. hem daha uzun ömürlü olur sanırım

Sayın asilturk, güzel fikir!

Enteresan bir konu daha anlatayım. Geçen sonbaharda Pino Tarikatı'nın önde giden üyeleri Erdek'te bir kampa gidiyorlar. Burada Faruk Karatan diyor ki "Ben ölmeden Behçet Bey'e yeni bir karavan vermemiz lazım, vasiyetimdir."

Tabii ki gözyaşları içinde onaylamalar, arka planda "Hallelujah" sesleri. (Bu kısmı dramatürize ettim)

Gayet sarih bir Faruk Karatan hadisi olarak kenara yazılıyor; böyle bir tiyatro oyunu da mevcut. :smiley:

Maksat vartayı atlatana kadar milleti oyalamak herhalde!

Tolga bey yaşadığınız aksiliklerden dolayı geçmiş olsun,inşallah birgün bu sıkıntılarınız sona erer
Diğer fotolarınızıda inceleyerek kapı dizaynına dikkat ettimde bence tasarım hatası var
Kapı kasasında bulunan bini'nin (sünger yapıştırdığınız yer) aynisinden dıştan kapının kendisindede olması gerekli
birde kapı üzerine damlalık

O kadar sünger beslediğinize göre kapıda çok esnek olmalı,dış etkenlerde yapıyı koruyacak olan açılır bir sistemin bence daha iyi dizayn edilmesi gerekli

Sayın Behçet Bey,

Size Facebook sayfalarında rastladım, sonrasında buradaki yazılarınızı okudum. Öncelikle, siz ve Fatih Bey bence kocaman birer "geçmiş olsun"u hak etmişsiniz, gerçekten hikayenize üzüldüm. Ben hiç eski sayılmam karavancılıkta ama tanıdığım insanlardan yola çıkarak ve kendimi de bu yolda bir gönüldaş olarak görerek karavancıları, eğrisi olmayan, karşısındakine iyi baktığından inanmaya hazır insanlar olarak nitelendirebilirim kendimce. Hepsi çok akıllı ama "uyanık akıllı" olmak başka. Öyle olmak istemeyen dürüst, sade vatandaştır, karavancılar.
Dolayısıyla facebook'daki paylaşımınız ile blokunuzdan okuduklarım sonucunda, aklıma size bir soru sormak geldi. Umarım siz bunun cevabını yazmışsınız da hararetle okumaya kendimi kaptırdığımdan ben atlamamışımdır. Bundan sonrasında isterseniz facebook'a yazdığım yazıyı olduğu gibi yapıştırayım, belki oradan da buraya dönen olabilir:

Sn. Behçet Tolga, Gezenbilir'deki "Hikayenin Sonu" ve hatta onun öncesi yazılarınızı okudum. Fatih Bey ve siz birer Pinozede olarak bayağı problem yaşamışsınız ve yaşamaya da devam ediyorsunuz sanırım. Yazınız malesef bir komedi tiyatro oyunu gibi. Her bitirdiğim yazı sayfanızın arkasından diğer sayfada mutlu son bekledim ama olmadığı bir kenara bir de Sn. Fatih Bey diye bir arkadaş daha eklendi, üzüntü vericiydi. Burada yazdıklarınızın nedenini şimdi iyi anlıyorum ve size kesinlikle hak veriyorum. Bende size yaşatılanları yaşasam, kesinlikle çevreme benzer ikazlarda bulunurdum. Bununla beraber size sormak istediğim bir soru var; ciddi bir deneyim sizin bu yaşadığınız. Zaten sizde gelinen noktada olayı artık bu yönüyle değerlendirdiğinizi belirtmişsiniz. Sorum şu; eğer bu deneyiminiz ile bir -isim önemli değil- karavan almak isteği ile yola çıksaydınız, yaşadıklarınızı bir daha yaşamamak adına nelere dikkat ederdiniz? Sn. Mevlüt Gündoğdu belkide sayfasının bu şekilde kullanılmasını istemiyor olabilir, bağışlasın, aynı soruyu Gezenbilir sayfanızda da soracağım, nereye isterseniz oraya cevap bırakabilirsiniz.

trek71' Alıntı:
Sayın asilturk, güzel fikir!

Enteresan bir konu daha anlatayım. Geçen sonbaharda Pino Tarikatı'nın önde giden üyeleri Erdek'te bir kampa gidiyorlar. Burada Faruk Karatan diyor ki "Ben ölmeden Behçet Bey'e yeni bir karavan vermemiz lazım, vasiyetimdir."

Tabii ki gözyaşları içinde onaylamalar, arka planda "Hallelujah" sesleri. (Bu kısmı dramatürize ettim)

Gayet sarih bir Faruk Karatan hadisi olarak kenara yazılıyor; böyle bir tiyatro oyunu da mevcut. :smiley:

Maksat vartayı atlatana kadar milleti oyalamak herhalde!

O dediğiniz kampta bu yaz benden önce Pinonun üreticisi kamp yapmış. Ben gittiğimde hatta orada pino almaya karar vermiş birkaç arkadaş vardı. Benim karavanın altında takım çantasıyla yaşadığımı görünce vazgeçtik almaktan falan demişlerdi. Bilmiyorum ne yaptılar sonra.

saygılar sevgiler

Alpaslan Bey,

sorunuz üzerine cevabın daha kalıcı olması için yeni bir başlık açtım:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=107955.0

Siz belki de daha kısa bir yanıt bekliyordunuz; kendi fikirlerimle katkıda bulunacağım ama sanırım bu şekliyle daha iyi oldu.

Yerinde bir soru sorduğunuz için de ayrıca teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR