Her Yönü Ile Güney Karavan ..gerçek 01 Belgelİ-750 Kg.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 309
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 102,059
Merhabalar. Perşembe günü güney midi karavanımızı teslim aldık. Çok uzun olmayan araştırmalar ve tavsiyeler üzerine eşim ve bana yeterli olacak, resmi olarak baş ağrısı yapmayacak ve maddi olarak bizi çok yormayacak düşüncesiyle midide karar kılmıştık. Öncelikle Ender abi çok hoşsohbet ve yumuşak başlı bir insan. Başka zaman tanısam da severdim kendisini. Midi için de standartlardan çok sapmadan bizim için küçük değişiklikler yaptı. Arka perde üstünü 10 cm uzattı ki raf olarak kullanmayı düşünüyoruz, sol sedirden çakmaklık bağlantısı çıkardı ( burda şunu belirteyim; bunu ilk istediğimizde elektrik olmadan telefon şarjı mümkün olsun istemiştik ama sonradan güneş paneli taktırdık ve yine de çakmakligi takmışlar) ve karavanın dışında ön tarafa u şeklinde bir profil kaynattı. Bunu bisiklet taşımak için kullanacağım şu an eksiklikler var. Bu yapılanlar için herhangi bir ücret talep etmedi ve hepsi orijinal duruyor. İşçilik ve malzemeler orta seviyede diyebilirim. Karavanın iç hacmi ve mobilyaların beyaz oluşu içerisini ferah kılıyor. Sedirler de oldukça geniş, rahatça oturup bağdaş kurup uzanmak mümkün. Mutfak dolapları yeterli ancak gardrop olmaması bizi zorlar mı göreceğiz. Karavanın ön taraftaki kapalı bölme de oldukça hacimli. Tüp ve diğer ekstralar için kullanacağız orayı; tente, sandalye vb...
Beni rahatsız eden tek olumsuzluk ise arka camın bir kenarı ile karavan arasında bir iki mm genişliğinde yaklaşık 10 15 cm uzunluğunda bir boşluk var. Orayı da bir şekilde kapatacağım.
Biraz da yolculuktan bahsedeyim. Aracım 1.5 dizel Sandero Stepway. Karavanı gayet rahat çektiğini söylemeliyim. Yolculuk boyunca 70 km civarı hızla seyrettim. Yokuşlarda zorlanmadım. 5. vitese hiç geçmedim. Geçemedim çünkü araç en az 90 falan istiyor karavan varken. Ankara'ya giderken 100 kmde Eco mod açık 4.9 litre yakan aracım karavanla dönüşte Eco mod kapalı 7.5 lt yaktı. Karavan arkamdan güzelce geldi. Fren sisteminin hassas olduğunu düşünüyorum hemen algılıyor.
Şimdilik izlenimlerim ve aklıma gelenler bunlar ve karavanımızdan memnun kalacağımızı düşünüyoruz. İnşallah güzel günlerde kullanırız.
Karavanınızı güzel günlerde kullanın. Sizinle karavandaşız. Facebook'taki Güney Karavan Fan Kulüp gurubumuza da bekleriz efendim.

Karavanınızı güzel günlerde kullanın. Sizinle karavandaşız. Facebook'taki Güney Karavan Fan Kulüp gurubumuza da bekleriz efendim.
Teşekkürler Yücel bey. İnşallah bir gün karşılaşırız karavanlarımızla. Gruba gelip güzel anılar biriktirmek çok hoş olurdu ancak uzun zamandır sosyal medya kullanmıyorum.

15867698842873708434448739870453
Sayın tecrübeli abilerim. Bu konuda bir başlık vardı ancak çok geçmişte kalmış ve yeterli yazışma da olmamış o yüzden burada size bir soru soracağım. Çekme karavanın sokakta park halinde durmasında kanunen bir sakınca var mı?

Yok ama zarar verebilirler sokakta. Genelde meraktan ya da kıskançlıktan müdahaleler oluyor. Ben karavanımı sokakta şahsen bırakmam.
Aslında ben de bırakmak istemiyorum ama - Çankırı'da ikamet ediyorum- maalesef ücretli, ücretsiz gece gündüz bekçisi olan bir açık otopark yok. Güneş paneli olduğu için kapalı otoparka koymayı da düşünmemiştim ama ya kapalı otoparka koyacağım ya da 40 km uzaklıktaki köyüme bırakacağım. Bunların yanında zarar görebileceği konusunda çok haklısınız çok fazla meraklı göz var etrafta ancak yine de öyle düşünmek istemiyoruz :smiley: *karavan park da yok

Aslında ben de bırakmak istemiyorum ama - Çankırı'da ikamet ediyorum- maalesef ücretli, ücretsiz gece gündüz bekçisi olan bir açık otopark yok. Güneş paneli olduğu için kapalı otoparka koymayı da düşünmemiştim ama ya kapalı otoparka koyacağım ya da 40 km uzaklıktaki köyüme bırakacağım. Bunların yanında zarar görebileceği konusunda çok haklısınız çok fazla meraklı göz var etrafta ancak yine de öyle düşünmek istemiyoruz :smiley: *karavan park ya da kamping de yok
Çankırı bizim buralara göre daha iyidir belki, Burada yumrukluyorlar, üzerine oturuyorlar, kapı kolundan tutunup basamağa basıp sallanıyorlar, Neler neler. Ben çok zarar gördüm sokaktan. Bir daha bırakmam kolay kolay. 40km köy yakınmış. Sizin yerinizde olsam köye götürürüm orada bahçeli eviniz varsa.

Çankırı bizim buralara göre daha iyidir belki, Burada yumrukluyorlar, üzerine oturuyorlar, kapı kolundan tutunup basamağa basıp sallanıyorlar, Neler neler. Ben çok zarar gördüm sokaktan. Bir daha bırakmam kolay kolay. 40km köy yakınmış. Sizin yerinizde olsam köye götürürüm orada bahçeli eviniz varsa.
Olumsuz olaylarla pek karşılaşılan bir yer değil en azından ben yaşamadım ama ilk defa karavan kullanacak olmamız ve çevrede karavan bulunmaması biraz düşündürüyor bizleri. Tavsiyeniz için sağolun köy müsait bakalım belki çekeriz oraya :smiley:

Yok ama zarar verebilirler sokakta. Genelde meraktan ya da kıskançlıktan müdahaleler oluyor. Ben karavanımı sokakta şahsen bırakmam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Olumsuz olaylarla pek karşılaşılan bir yer değil en azından ben yaşamadım ama ilk defa karavan kullanacak olmamız ve çevrede karavan bulunmaması biraz düşündürüyor bizleri. Tavsiyeniz için sağolun köy müsait bakalım belki çekeriz oraya :smiley:
---------------------------------------------------------------------------------------

Yugün ün uyarısını dikkate almak doğru olur:
"Dersini almış, ediyor ezber" türküsünü aklıma getirdi..:worried:

Ama 10 yıldır karavanı olan ve hep dışarıda park etmiş bir insan olarak,
ben hiçbir zarar görmedim..! :(

Güney Maksiyi, Başaoğlu Vega C yi, Erba 4.50 yi, Saly 4.25 i ve akılsızca yatırım görüp,
kısa sürede sattığım Ducato motokaravanı.
%90 ı itibarı ile , hep eve yakın sokakta park ettim !
Özel üretim "GEZGİN 4.72" de epey dışarıda kaldı.
Şu aralar kapalı otoparkta duruyor.

Sizin eviniz ile şimdiki durumda park ettiğiniz yerin karşılıklı konumu, mükemmel görünüyor.
Balkon kapısını açtığınızda, karavanınız gözünüzün önünde.

" Nasrettin Hocayı bir şölene davet etmişler. Sofraya oturulunca,
Hoca ağzındaki sakızı çıkarıp burnunun ucuna yapıştırmış.
Bunu görenler sormuş;
- Sakızı koyacak başka yer bulamadın mı?

- Ne olur ne olmaz, yoksulun malı gözünün önünde gerek."

Bu fakirin karavanları da genellikle , sokakta ve mümkün olduğunca, gözünün önünde oldu.

Bence bu fıkra Dostumuz ;
Ömer Uyar'a da uyar ;)

Ayrıca Çankırı gibi Andolumun güzel innsanlarının yaşadığı güzel şehirler,
bizlerin yaşadığı kozmopolit, karmakarışık şehirlere göre çok daha temizidir zannediyorum!

En ufak bir heveste, "Hanım haydi 2-3 saatliğine karavana atlayıp, şu mesirelikte
bir çay keyfi yapalım" v.s. dediğinizde, karavan elinizin altında olur.

Kararınız hayırlı olsun.

Son düzenleme:

Herkese iyi akşamlar. Bir güney midimiz var. Önceki mesajlardan aşina olanlar vardır. Sizlerden karavanda elektrik ihtiyacını güneş panellerinden karşılamakla ilgili tavsiye almak isterim. Sistemi bir araya getirmeden önceki tavsiyeler için biraz geç kaldım sanırsam çok da araştırmadan Ender abinin tavsiyesiyle bir ustaya güvenerek bir sistem kurduk... Bu sistemde 2 adet 170 ya da 190 watt monokristal güneş paneli mevcut. 2 adet 100 amper vigor marka lead acid akü, savior marka 1200 watt modifiye sinüs inverter ve savior s Max marka model 20 amper bir kontrol cihazı mevcut. Şu an için sadece 220 volt Altus marka ofis tipi bir buzdolabı sürekli çalışıyor( sanırsam günde ortalama 300 watt tüketiyor). Bir kaç kez de telefon şarj ettim. Panele göre aküler hep dolu görünüyor. Ömrü ne kadar olur, ne kadar kullanışlı olur zamanla göreceğiz. Kullanımla ilgili tavsiyeleriniz olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bize İsmail Usta kurdu, Üç sene oldu kullanıyoruz. 100A Jel bizim akümüz. İsmail Usta'nın malzemeleri kaliteli, İşçiliği de güzel yapıyor. Gerçekten tesisattan anlıyor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------

Yugün ün uyarısını dikkate almak doğru olur:
"Dersini almış, ediyor ezber" türküsünü aklıma getirdi..:worried:

Ama 10 yıldır karavanı olan ve hep dışarıda park etmiş bir insan olarak,
ben hiçbir zarar görmedim..! :(

Güney Maksiyi, Başaoğlu Vega C yi, Erba 4.50 yi, Saly 4.25 i ve akılsızca yatırım görüp,
kısa sürede sattığım Ducato motokaravanı.
%90 ı itibarı ile , hep eve yakın sokakta park ettim !
Özel üretim "GEZGİN 4.72" de epey dışarıda kaldı.
Şu aralar kapalı otoparkta duruyor.

Sizin eviniz ile şimdiki durumda park ettiğiniz yerin karşılıklı konumu, mükemmel görünüyor.
Balkon kapısını açtığınızda, karavanınız gözünüzün önünde.

" Nasrettin Hocayı bir şölene davet etmişler. Sofraya oturulunca,
Hoca ağzındaki sakızı çıkarıp burnunun ucuna yapıştırmış.
Bunu görenler sormuş;
- Sakızı koyacak başka yer bulamadın mı?

- Ne olur ne olmaz, yoksulun malı gözünün önünde gerek."

Bu fakirin karavanları da genellikle , sokakta ve mümkün olduğunca, gözünün önünde oldu.

Bence bu fıkra Dostumuz ;
Ömer Uyar'a da uyar ;)

Ayrıca Çankırı gibi Andolumun güzel innsanlarının yaşadığı güzel şehirler,
bizlerin yaşadığı kozmopolit, karmakarışık şehirlere göre çok daha temizidir zannediyorum!

En ufak bir heveste, "Hanım haydi 2-3 saatliğine karavana atlayıp, şu mesirelikte
bir çay keyfi yapalım" v.s. dediğinizde, karavan elinizin altında olur.

Kararınız hayırlı olsun.
Fıkramız bize uygun gibi... En azından iki haftadır öyle görünüyor. Şükür bir sorun da yaşamadık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR