Her Yönü İle Başoğlu Karavani..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,811

AKMühendis

Zirve
Yer
İzmir
Güney Karavan için açtığım başlığın bir benzerini Başoğlu için de açıyorum.
Ben Engin Bey ile iyi görüşüyorum.
Bana sık sık dışarıya sattığı karavanlarla ilgili görüntülü mesajlar atıyor.
İhracaat yapan herkesi severim, Yurduma kazandırıyorlar.
Belli bir kalite düzeyi olmasa, karavanlarını dışarı satmaz,
hatırladığım kadarı ile 35 ülkeye ihracaatı var, ne güzel.

Yalnız ara sıra yerli kullanıcılardan şikayetler duyuyoruz.
Belki onların şikayetlerine bu konu vasıtası ile çözüm bulunabilir,
ümidi ile bu başlığı açtım.

Beni tanıyanlar bilir, tarafsızlığı severim,
hem nalına hem mıhına vururum.
Doğrucu Davut üstadımız gibi.

Son düzenleme:

Etiketler

Başoğlunun şu anda en büyük modeli caretta uncle sanırım. Tavanıda baya alcak. Memleketimde üretilmesine rağmen küçük olduğu için bakmadım hiç. Eskiden daha büyük karavanları varmış ancak üretimi neden bıraktı acaba.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben bir ara resmini de yayınlamıştım, belli bir süre VEGA C 4.25 ini kullanmıştım.
Çok da memnundum.
Daha büyük karavan almak için satmıştım.
Hiç şikayetim yoktu.

Şimdi o tipleri yapmıyor..
Nedenini bilmiyorum. :smiley:

Son düzenleme:

Üretimi bırakması enteresan. Eskiden beri gelen bir tecrübesi ve müşteri çevresi varken, üstelik karavancılık ülkede yükselişe geçmişken pastadan pay alamayacak.

Üretimi bırakması enteresan. Eskiden beri gelen bir tecrübesi ve müşteri çevresi varken, üstelik karavancılık ülkede yükselişe geçmişken pastadan pay alamayacak.

Bu biraz hedef ve tercih meselesi sanırım. Bir dönem yurt dışına ihrac yapmış birisi olarak söylüuorum. Bazı durumlarda dışarı iş yapmak daha konforlu oluyor üreticiler için.

Bir proje, bir ürün ve bir üretim şeklinde anlaşıyorsun ve üretiyorsun. Ekstra istekler, ekstra diyaloglar yok, bir montaj hattı kuruyor ve üretiyorsun. Doğru bağlantıları kurduysan çok konforlu.

Çok başka bir sektörün emekçisi olmama rağmen hep kaçtım portföyü ve hedefi son kullanıcı olan işlerden. Belki böyle bir nedeni vardır.

Ben geçtiğimiz hafta motokaravanımı satarak, Caretta Uncle modelininde aldım. Kamping'e indirdim ve henüz kalamadım içerisinde ama ilk incelememde kalite olarak Avrupa karavanların gerisinde, yerli karavanların genel ortalamasının üzerinde. 4 kişilik olması, boyut olarak çok büyük olmaması nedeniyle tercihimdi. Şu pandemi sürecini atlatınca görüşlerimi daha geniş bir şekilde yazabilirim.

Ben geçtiğimiz hafta motokaravanımı satarak, Caretta Uncle modelininde aldım. Kamping'e indirdim ve henüz kalamadım içerisinde ama ilk incelememde kalite olarak Avrupa karavanların gerisinde, yerli karavanların genel ortalamasının üzerinde. 4 kişilik olması, boyut olarak çok büyük olmaması nedeniyle tercihimdi. Şu pandemi sürecini atlatınca görüşlerimi daha geniş bir şekilde yazabilirim.
----------------------------------------------------------------------
İyi günlerde güle güle kullanın.

Hangi özellikleri var.?
Önü camlı modeli benim de çok hoşuma gidiyor.
küçük ebatlıi ferah, kolay kullanımlı bir karavan.

Bir de ben iki kişi olmamız hasebiyle,
ön yatağı sabit, arka alt ranzayı da karşılıklı 2 kişilik masa olarak düşünürdüm.
İhtiyaç olunca, üstteki ranza açılabilir.

Son düzenleme:

----------------------------------------------------------------------
İyi günlerde güle güle kullanın.

Hangi özellikleri var.?
Önü camlı modeli benim de çok hoşuma gidiyor.
küçükebatlıi ferah, kolay kullanımlıbir karavan.

Bir de ben iki kişi olmamız hasebiyle,
ön yatağı sabit, arka alt ranzayı da karşılıklı 2 kişilik masa olarak düşünürdüm.
İhtiyaç olunca, üstteki ranza açılabilir.
Akın Bey Merhaba,
Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkürler.
175w güneş panelli, 12v buzdolaplı, mazotlu ısıtıcılı ve önden camlı bir Uncle aldım.
Benim ailem 4 kişi. 10 ve 4 yaşlarında kızlarım var, o yüzden 4 kişilik ama çok büyük olmayan bir model arayışında idim. Gezilerim genellikle haftasonlarına eklenen 1-2 gün ile birlikte 3-4 günlük geziler (yılda 1 sefer de 10-15 gün) olacak ayrıca benim için de çekme karavana alışma olacak. Bu nedenle oturma grubunda yatak konusunu da düşündüm ve kabullenerek aldım.

Son düzenleme:

Akın bey merhaba,
öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkürler.
175w güneş panelli, 12v buzdolaplı, mazotlu ısıtıcılı ve önden camlı bir Uncle aldım.
Benim ailem 4 kişi. 10 ve 4 yaşlarında kızlarım var, o yüzden 4 kişilik ama çok büyük olmayan bir model arayışında idim. Gezilerim genellikler haftasonlarına eklenen 1-2 gün ile birlikte 3-4 günlük geziler (yılda 1 sefer de 10-15 gün) olacak ayrıca benim içinde çekme karavana alışma olacak. Bu nedenle oturma grubunda yatak konusuda düşündüm ve kabullenerek aldım.
Hayırlı uğurlu olsun...

Birkaç inceleme videosunda unclenin iç yüksekliğinin az olduğunu görmüştüm. 200 cm nin altında, sanırım 190-195 cm civarında diye düşünüyorum. Doğru mudur acaba

Birkaç inceleme videosunda unclenin iç yüksekliğinin az olduğunu görmüştüm. 200 cm nin altında, sanırım 190-195 cm civarında diye düşünüyorum. Doğru mudur acaba

-----------------------------------
Türkiyede 1.90 üzeri insan sayısı azdır sanıyorum.
Zannederim ortalama 1.73 civarlarında.
Kanaatimce 1.90 cm iç yükseklik yeterli.

NTV HABERİ:
Türk erkeklerinin boy ortalaması belli oldu
Ülkelere göre erkek boy ortalamalarını konu alan bir araştırma yayınlandı. Buna göre en uzun erkekler, 183 cm ortalama ile Hollanda ve Karadağ'da. 158 cm ile Endonezya'nın son sırada yer aldığı listede Türk erkekleri 174 cm ile orta sıralarda yer aldı.

Evet iç yükseklik 190-195 cm civarında. Diğer yerli firmalarda iç yükseklik ne durumda bilmiyorum, benim boyum 177cm, eşim 170cm civarı. Ben rahatsız bir durum hissetmedim içerisinde.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR