Her Yıl Tüv Muayenesi Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SDANACI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,213
.
Ben vergi sistemini yanlış buluyorsunuz sanmıştım.
Görünen o ki, siz devlet sistemini yanlış buluyormuşsunuz.

Biz 68 li yıllarda ikincisini değiştirmeyi düşünmüşdük.
İnanın, birincisini değiştirmekten daha stresli..😋

Aslında bu konu, başlığı hedefinin dışına taşırıyor.
@SDANACI kontrolün ücretini değil, sayısını konu yapmıştı.
Sanırım o da çoğumuz gibi yanlışlarına rağmen karavanıyla kuzu kuzu kapitalist bir devlette yaşamayı, iflas etmiş komünist bir devlette yaşamaya yeğliyor olmalı.. 😉

Sayın ve sevgili @dinozor izci , lütfen yazdıklarımı latife olarak alın. 🙂
Şiddetini olmasa da öfkenizi anladığıma inanın !
(Umarım öfkenizin hedefi ben değilimdir ? 🤔)
Fakat bu sistemin çarkı başka türlü dönemiyor..

Deneyenler iflas etti ama bilmem siz başka türlü nasıl örneklerdiniz ?
Biliyorsunuz kominist bir devlette yaşayanların değil karavanları, kıyaslanamıyacak kadar çoğunun özel otomobilleri bile yoktu. Eşimin Doğu Almanya’daki akrabaları Trabi (Trabant) adlı tekerlekli teneke kutu için on seneden fazla beklediklerini söylemişlerdi.
Fakat yazdıklarımdan kapitalist sistemin yanlışlarını görmediğimi çıkarmayın. Daha geçen gün forumda tüketimin bizleri nasıl değiştirdiğine değindiğimde, etrafta uçuşan zılgıtları görecektiniz. 🥴

“Doğu Almanya'da (Demokratik Alman Cumhuriyeti) özel araba sahibi olmak için alınan izin belgesi bulunuyordu. Doğu Almanya'da, kişisel otomobil sahipliği sınırlıydı ve araç sahibi olmak isteyenlerin özel bir izin belgesi alması gerekiyordu. Bu izinler "Trabant" gibi Doğu Alman otomobilleri için veriliyordu.

Ayrıca, araç sahiplerinin yabancı ülkelere seyahat etmeleri sık sık sınırlıydı ve bu tür seyahatler de özel izinlere tabiydi. Doğu Almanya'daki araç sahipliği ve seyahat konularında sıkı devlet kontrolü ve sınırlamaları vardı ve bu uygulamalar, ülkenin komünist yönetimi tarafından kontrol ediliyordu.”

YZ

Burcuma uygun koç gibi düşünüp davrandığım 68 li yıllarda “Günün birinde kapitalizmi övecen, sosyalizmi gömecen” deseler inanmaz “Hadi ordan” derdim...😊
Sayın Doğrucu Davut, Kapitalizm denen insanlık düşmanı sistemin ayıplarını örtmek için, dünyadaki ucube uygulamalarına bakıp Komünizmin ayıplarını sıralamak adettendir ama, Kapitalizmin tek alternatifinin Komünizm olmadığını hatırlatıp, konuyu tartışma platformuna çevirmeden burada bırakmak istiyorum.

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri