Hangi Yerli Karavan Ve Neden?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,080

erolkan

Zirve
Yer
Fethiye
Arkadaşlar bu ara karavan araştırmasındayım..4 kişilik ve 750kg altı olması öncelığım.3 tane marka uzerınde yoğunlaştım..Ama bunlar arasında standart donanımla fıyatlar 40000Tl ile 60000Tl arası..
Bu farkın ana sebebplerı sadece kalıtelı ürün kullanılması mı yoksa isim yapmış olması mı yada bu ara taleplerin çok olması mı?Bu konuda fikirlerinizi almak isterim.Yani en pahalı olanı en iyisi mi?
Araştırdıgım markalar Ortiz,Erba ve Güney Karavan....

Etiketler
Ben de ufak ufak araştırma yapıyorum. Çadır ve kamp kültürü edinememiş bir çok kişinin birer çadır edinip kamp alanlarına hücum etmesinden bunalarak zorunlu bir yönlenmemiz oldu. Umarım bu yoğunluk bilinçlenerek evrilir ve doğa severlerimiz artar.
Araştırmalarım neticesinde kullanılan malzemelerin kalitesi (Dünyaca kabul edilmiş markalar olması) ve bunlar maalesef yerli üretim olmaması en büyük etken fiyat farkına yol açan. Dövizin artması, talebin ciddi artması diğer taraftan ithalatın zorlaşması fiyatları ciddi arttırdı bir sonuca varıyorum.
Karavan üstadları ve belki üreticiler daha ayrıntılı bir açıklama yaparlar belki.

Arkadaşlar bu ara karavan araştırmasındayım..4 kişilik ve 750kg altı olması öncelığım.3 tane marka uzerınde yoğunlaştım..Ama bunlar arasında standart donanımla fıyatlar 40000Tl ile 60000Tl arası..
Bu farkın ana sebebplerı sadece kalıtelı ürün kullanılması mı yoksa isim yapmış olması mı yada bu ara taleplerin çok olması mı?Bu konuda fikirlerinizi almak isterim.Yani en pahalı olanı en iyisi mi?
Araştırdıgım markalar Ortiz,Erba ve Güney Karavan....

Sayın @AKMühendis ve @pasolvon üstatların yorumlarını takip edin sizi doğru tercihe götürecektir.

Ortizin şekli ve kullanımı çok biçimsiz. Onu silin.
ERBA nın yeni modeli çok beğeniliyor, ama teslim süresi çok çok uzun.
GÜNEY yıl sonuna verebiliyormuş. Maksi ve bombe sizin için uygundur.

Kararınız hayırlı olsun.

Ortiz,saly ve başoğlu fiyatları gün gün artıyor
Milleti keriz yerine koyuyorlar
Fırsat bu fırsat soyguna başladılar
Ortiz 3.90 için
Şu anda 64 bin tl istiyorlar
Bu parayı kesinlikle etmez
Erba yada güney tercih etmenizi öneririm

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar, Karavanı almadan önce, bende çekme karavan konusunda yerli firmaların ürettiklerini inceledim. Sonunda Hollanda malı ikinci el karavan aldım. Çokda iyi bir iş yaptığımı kullandıkça anlıyorum.

Ortizin şekli ve kullanımı çok biçimsiz. Onu silin.
ERBA nın yeni modeli çok beğeniliyor, ama teslim süresi çok çok uzun.
GÜNEY yıl sonuna verebiliyormuş. Maksi ve bombe sizin için uygundur.

Kararınız hayırlı olsun.
Ortiz dışarıdan bakınca diğerlerinden en farklı görünen model.Ama tabi kullanışlılık durumunu bilemiyorum..
Erba ve Güney karavanın tipleri genel anlamda birbirlerine benzıyor..Ama tabı kullanılan malzemeler,dayanıklılık gibi konularda kullanıcı yorumları daha etkılı olacaktır..

Merhabalar, Karavanı almadan önce, bende çekme karavan konusunda yerli firmaların ürettiklerini inceledim. Sonunda Hollanda malı ikinci el karavan aldım. Çokda iyi bir iş yaptığımı kullandıkça anlıyorum.
2.el karavanlara da baktım ama alınabılırlık konusunda kafamda çok sorular olunca sıfır alayım en azından garantisi olur,1-2 yıl kafam rahat olur diye düşünüyorum...

Ben de aylarca arastirdim ve fiyat performans olarak vardigim sonuc; 2 kisiyseniz erba 3.75, 4 kisiyseniz guney bombe en uygun secimler gibi gozukuyor. Biz 2 kisi oldugumuzdan, icinin ferah olmasi, gunes paneli, aku ve 12 volt buzdolabinin standart olmasi gibi avantajlari sebebiyle erba 3.75 te karar kildik ve siparis verdik. Kararinizin simdiden hayirli olmasini dilerim.

Ben de aylarca arastirdim ve fiyat performans olarak vardigim sonuc; 2 kisiyseniz erba 3.75, 4 kisiyseniz guney bombe en uygun secimler gibi gozukuyor. Biz 2 kisi oldugumuzdan, icinin ferah olmasi, gunes paneli, aku ve 12 volt buzdolabinin standart olmasi gibi avantajlari sebebiyle erba 3.75 te karar kildik ve siparis verdik. Kararinizin simdiden hayirli olmasini dilerim.
Peki 2 buçuk kişi olsak yine Erba 3.75 önerir misiniz? Eşim 4 yaşındaki kızımız için özellikle ayrı yatak olsun diyor ben de zaten kampçıyız çadırda birlikte yatıyoruz karavanda da yatsak olur diyorum. Bu sorum herkese aslında. Tecrübeli üstatlar cevap verebilirse memnun olurum. Siz neler tecrübe ettiniz çocukla ilgili? Yatak ayrı mı daha iyi yoksa birlikte de olsa olur mu?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki 2 buçuk kişi olsak yine Erba 3.75 önerir misiniz? Eşim 4 yaşındaki kızımız için özellikle ayrı yatak olsun diyor ben de zaten kampçıyız çadırda birlikte yatıyoruz karavanda da yatsak olur diyorum. Bu sorum herkese aslında. Tecrübeli üstatlar cevap verebilirse memnun olurum. Siz neler tecrübe ettiniz çocukla ilgili? Yatak ayrı mı daha iyi yoksa birlikte de olsa olur mu?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yatakta 3 kisi rahat yatar ama cocukla yatmak ne kadar rahat olur onu bilemem. Bir de cocuk ranzasi varmis sanirim takip sokmeli dilerseniz ucretsiz veriyorlarmis diye biliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR