Hangi Renk Antifriz ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan daf95xf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,896

daf95xf

Kamp II
Yer
Eskişehir
Kırmızı renk antifriz koydum ilkinde ahtapot hortumunu patlattı,ikinci defasında da aracı zorladığım için radyatörün plastik kısmını deldi ve sıfır radyatör siparişi verdim.Radyatör ustası, araç 98 model olduğu için yeşil renk antifriz koy dedi,sizin araçlarda hangi renk kullanıyorsunuz ?

Etiketler

Ynt: Hangi Renk Antifriz ?

Bende suzukı 1.9 ddis aracıma volvo iş makınasından artan vcs marka volvo ya özel sarı renklı bır antifiriz koydum. Şimdi bu mesajları okuyorumda acaba yalnış mı yaptım????
https://fmv.se/FTP/Drivmedel%202013/M7789-000193/datablad/M0758-829000.pdf
dökümanı yukarıdaki linkte ???

Metal yorgunluğu olan tüm eski araçlara mavi antifiriz önerilir.

Bende suzukı 1.9 ddis aracıma volvo iş makınasından artan vcs marka volvo ya özel sarı renklı bır antifiriz koydum. Şimdi bu mesajları okuyorumda acaba yalnış mı yaptım????

Yanlışsa bile bugünden yarına dert olmaz, yıllar sonra ortaya çıkar, yanlışı düzeltmek için çok vaktiniz var.

daf95xf' Alıntı:
Kırmızı renk antifriz koydum ilkinde ahtapot hortumunu patlattı,ikinci defasında da aracı zorladığım için radyatörün plastik kısmını deldi ve sıfır radyatör siparişi verdim.Radyatör ustası, araç 98 model olduğu için yeşil renk antifriz koy dedi,sizin araçlarda hangi renk kullanıyorsunuz ?

Bende kırmızı olsun dedim bir kere boşalttık tüm suyu koyduk kırmızıyı . birkaç gün sonra radyatör ve tüm borular ( kalorifer-lpg dahil ) sızıntılar başladı. O günden beridir kırmızı kullanmıyorum.

Ben de 2 gün önce 2 litre kırmızı antifiriz koydum, 3 senelik bakır radyatörün zayıf lehimlerinden sızıntı yarattı ertesi gün. Radyatörü yaptırdım doğal olarak antifiriz oranı seyreldi biraz ama görünen başka yerlerde kaçak yok. Kalorifer peteği nerede bilmiyorum bir de ona bakayım.

Radyatör hortumları yukarıda olduğundan suyu boşaltıp mavi antifiriz de koyamıyorum. İkisini karıştırmanın jelimsi kıvam yaratacağını biliyorum.

Orjinali Castrol Radicool muş. O da ne renk bilmiyorum. Etilen glikol bazlı eklemek lazım ama ben tamamen suyunu boşaltamayacağımdan karıştırmamak adına hiçbir değişiklik yapmama kararı aldım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri