Halk Otobüsünden Karavan Olurmu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan goose_camping Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,428

Etiketler
.
Campinggaz'in küçük ve orta boy olan tüpleri hep %100 Butan Ferhat bey.
Fakat büyük boy Propan olan başka tüpler de bulunmakta ve dediğiniz gibi ağırlıkla kullanılan onlar. Fakat gaz kullanım kuralları Avrupa’da oldukça sıkı. Bizde karavanda gaz ile ilgili tek bir yönetmelik olmadığı gibi dolayısıyla bunu kontrol eden de yok. Bakanlık ilgililerinin de sonuçta çekincelerini belirtmeleri yerinde olmalı.

Sizinki gönderdiğiniz ise bir ABD sayfası olmalı ?
O tüpleri ilk defe görüyorum..

.

Son düzenleme:

Merhabalar, LPG otogaz ile ilgili nette yayınlanan 2 yeni video var.
İlki Adria karavandan Hüseyin beyin yayını Adria Karavan Türkiye
İkincisi ise rotasız Baran isminde bir kullanıcının yayını (hatta kendisi bir yakıt istasyonuna gidip dizel aracına, ısınma amacıyla LPG otogaz alıyor), Rotasız Baran
Bu pratik uygulamalardan görüleceği üzere karavanlarda LPG otogaz kullanımında herhangi bir problem yok. Hatta Adria Karavandan Hüseyin bey, LPG otogaz sistemlerinin, içeride kullanılan kombilere daha faydalı olduğunu belirtmiş.

Merhabalar bende Çatalcada bulunan 5,5 dönüm arazimin üzerine sabit olacak şekilde bir otobüs karavan yapmak istiyorum ,ben mitsubishi prenses,mercedes O350 yada O403 otobüsler üzerine odaklandım uygun fiyatlı oldukları için ,otobüse banyo tuvalet ve mutfak yaptırmak için acaba kimi önerirsiniz nereden yardım almalıyım

Merhabalar bende Çatalcada bulunan 5,5 dönüm arazimin üzerine sabit olacak şekilde bir otobüs karavan yapmak istiyorum ,ben mitsubishi prenses,mercedes O350 yada O403 otobüsler üzerine odaklandım uygun fiyatlı oldukları için ,otobüse banyo tuvalet ve mutfak yaptırmak için acaba kimi önerirsiniz nereden yardım almalıyım
Bence Saly ile bir görüşün. Güzel yaparlar. SALY Karavan » Karavan, Motokaravan ve Camper

Otobüsten bir karavan yaptırmak güzel bir çözüm olabilir. Ama hazır bir çekme karavan almak her zaman daha avantajlı olabilir. Saly'nin URBAN karavanlarına da bir bakmanızı öneririm. Eğer bütçeniz yeterse rahat on yıl sorunsuz binersiniz. Yalıtımı da otobüs karavandan daha kolaydır.

Çekme karavanlar geniştir. Beş metre sınıfı bir karavan bir midibüse denk alan sunabilir içerisinde kullanıcısına. Siz daha çok sabit kullanacağınızı belirtiyorsunuz. Sizin için çekme karavan daha uygun olacaktır.

Karavan olacak otobüsü aldım,
20200925 154553 kaptan ofr koltukta kk

Canavar

Birkaç gün içerisinde bu süreci paylaşacağım youtube kanalı açacağım.
Destek-Tavsiye yönlendirmeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Sabit kalacak ise tekerlekli konteynerları da arastırabilirsiniz,Özellikle büyük inşaat firmaları proje bittikten sonra satıyorlar bazen.Fiyatlara çok hakim olmamakla birlikte,daha uyguna gelebilir zannediyorum.

Uzun süre sabit kalmak istemiyorum, uzun süre kalacağım tek yer İzmir, zaten İzmirde yaşıyorum. Ben inşaat mühendisiyim, tekerlekli konteynır hiç görmedim, sizin kast ettiğiniz sanırım "lowbed" olarak geçen araçların üzerindeki konteynırlar, onlarda zaten sadece karayolunda taşıma esnasında kullanılıyorlar.

Uzun süre sabit kalmak istemiyorum, uzun süre kalacağım tek yer İzmir, zaten İzmirde yaşıyorum. Ben inşaat mühendisiyim, tekerlekli konteynır hiç görmedim, sizin kast ettiğiniz sanırım "lowbed" olarak geçen araçların üzerindeki konteynırlar, onlarda zaten sadece karayolunda taşıma esnasında kullanılıyorlar.
Aslında size değil dremre arkadaşa yazdım.O sabit bir proje düşünüyormuş.Adı farklı olabilir ama tekerlekli konteyner var diye biliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.