Güçlü Ve Pirikamp Ile Yollarda (ve Kamplarda) 2021...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,442
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 321,363

Etiketler

Çok uzun bir süre okulumdan ayrı kaldım. Öğrencilerimle canlı canlı sohbet etmeyi. Onlarla ilgilenmeyi çok özlemişim. Online dersler asla gerçek bir ders olamaz. Öğretmenlik öğrencilerin yüreğine dokunmakla olur. Bu ancak gerçek yüzyüze derslerde mümkün olur. Canlı canlı olması da çok büyük bir fayda sağladı ama öğrenciyle göz göze gelmeden ders olmaz. Hepsi ancak bir yere kadar olur.

Karagedik'in merkezi caddesinde pekçok taş ev gördüm. Bunlar tarihi nitelikte taş yapılara benziyorlar. Sanıyorum Karagedik'in tarihi epeyce eskiye dayanıyor. Bugün daha çok fotoğraf çekeceğim.

IMG 20210608 113618

Pir-i kamp, Pirikamp
www.pirikamp.com

Bugünkü yürüyüşümü yapayım dedim. A101 e kadar gittim şemsiyemi de almama rağmen çok şiddetli bir yağmura yakalandım. Epey ıslandım. İşin kötüsü karavanda da havalandırma açıktı. Ama çok şükür üstümü değişip rahatladım. Karavanda da bir zayiat yok. Sadece zeminle yatağın birine biraz su gelmiş. O da kurur gider zaten.

Hocam öncelikle kendini işine ver. Sonrasında dünya , tek bir kişiye özlem duyarak anı kaçıracak kadar değersiz değil, aksine zaman daha değerli, giderek yaşlanıyoruz ve enerjimiz giderek tükeniyor. Dünya yalnız yaşamak için uygun bir yer değil.
Eminim seni anlayan , kültürüne değer veren, seninle yaşamı paylaşmak isteyen birisini bulacaksın, bunun için öncelikle yaşama 4 el ile sarılman, kendine bakman , sonuç aldığında kendine güvenmen ve hayatı sevmen gerekiyor.

Eminim sen bunları zaten biliyorsun ama senin motivasyona ihtiyacın var. Bu motivasyonu sen yaratacaksın.
Emin ol herkes hayatının bir döneminde bunalıma giriyor. Ve aşıyor kimi kısa sürede kimi uzun. Bu zaman , insanın yapısıyla alakalı.
Ben kendi hayatımda yapmam dediğim bir çok şeyi yaptım. Hayat insana öğretiyor. İnsanlığında, hayvanlığında ne demek olduğunu öğrendim. İkisinin arasında bir şeyim. Mümkün olduğunca insan olmaya çalışıyorum.

Kimse etrafında üzgün , üzüntülü kasvetli, sadece üzüntüsünü paylaşan insan görmek istemiyor, herkes mutluluk saçan , neşesini paylaşan, kendine güvenen SAHİPLENEN. Yaptığı işte başarılı etrafına güven veren. İnsan görmek istiyor.

Bir öğretmene akıl öğretmek bana düşmez yalnız 2+2=5 EDER.
Nasıl olur ? Sesini Duyar gibiyim.
+1 Sinerjiden gelir.
Ekip çalışmasındaki uyum verimin aşırı yükselmesine yol açar. Ve insanlar neredeyse 2 kişilik iş yapmaya başlar.
Sende kendini bir ekip çalışmasındaymış gibi yöneteceksin. Kendine söz geçireceksin. Hayata tutunacaksın.
Her zaman bir hedefin olsun. Bu senin hayatı nasıl yaşamak istediğin ile alakalı.
İnan ,inandıkça,inandığın yolda inat ettikçe başarıya ulaşacaksın.

Başına gelen her neyse bu yaşına kadar inan ilk sen değilsin. Bu yüzden Amerikayı baştan keşfetmene gerek te yok.
Üzülmenede, Kötülükler sen kötüsün diye seni bulmadı.
Dünyada zaten vardılar ve her insanın başına geliyor.

Sen nefsine hakim oldukça istediğin herşeyi yaparsın.
Sadece kendine inan ve inandığın yolda yürü herşeyi başardığını göreceksin.

Sevgi ve Saygılarımla

Sayın Abim.

Hocam öncelikle kendini işine ver. Sonrasında dünya , tek bir kişiye özlem duyarak anı kaçıracak kadar değersiz değil, aksine zaman daha değerli, giderek yaşlanıyoruz ve enerjimiz giderek tükeniyor. Dünya yalnız yaşamak için uygun bir yer değil.
Eminim seni anlayan , kültürüne değer veren, seninle yaşamı paylaşmak isteyen birisini bulacaksın, bunun için öncelikle yaşama 4 el ile sarılman, kendine bakman , sonuç aldığında kendine güvenmen ve hayatı sevmen gerekiyor.

Eminim sen bunları zaten biliyorsun ama senin motivasyona ihtiyacın var. Bu motivasyonu sen yaratacaksın.
Emin ol herkes hayatının bir döneminde bunalıma giriyor. Ve aşıyor kimi kısa sürede kimi uzun. Bu zaman , insanın yapısıyla alakalı.
Ben kendi hayatımda yapmam dediğim bir çok şeyi yaptım. Hayat insana öğretiyor. İnsanlığında, hayvanlığında ne demek olduğunu öğrendim. İkisinin arasında bir şeyim. Mümkün olduğunca insan olmaya çalışıyorum.

Kimse etrafında üzgün , üzüntülü kasvetli, sadece üzüntüsünü paylaşan insan görmek istemiyor, herkes mutluluk saçan , neşesini paylaşan, kendine güvenen SAHİPLENEN. Yaptığı işte başarılı etrafına güven veren. İnsan görmek istiyor.

Bir öğretmene akıl öğretmek bana düşmez yalnız 2+2=5 EDER.
Nasıl olur ? Sesini Duyar gibiyim.
+1 Sinerjiden gelir.
Ekip çalışmasındaki uyum verimin aşırı yükselmesine yol açar. Ve insanlar neredeyse 2 kişilik iş yapmaya başlar.
Sende kendini bir ekip çalışmasındaymış gibi yöneteceksin. Kendine söz geçireceksin. Hayata tutunacaksın.
Her zaman bir hedefin olsun. Bu senin hayatı nasıl yaşamak istediğin ile alakalı.
İnan ,inandıkça,inandığın yolda inat ettikçe başarıya ulaşacaksın.

Başına gelen her neyse bu yaşına kadar inan ilk sen değilsin. Bu yüzden Amerikayı baştan keşfetmene gerek te yok.
Üzülmenede, Kötülükler sen kötüsün diye seni bulmadı.
Dünyada zaten vardılar ve her insanın başına geliyor.

Sen nefsine hakim oldukça istediğin herşeyi yaparsın.
Sadece kendine inan ve inandığın yolda yürü herşeyi başardığını göreceksin.

Sevgi ve Saygılarımla

Sayın Abim.

Yanıma gelmeyin diyorsun yani:p
:smiley:

Benim işim gücüm Kamp Karavanla, Kamp alanlarını ezbere bilirim. Karavan markalarını tanır. Özelliklerini bilirim. Bu benim hayatımda en sevdiğim hobim. Ve bu hobiyi elimden geldiğince sürdüreceğim. Çünkü ben bunu seviyor ve istiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri