Grand Vitara Xl7 2.7 V6 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alpago16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,483

Alpago16

Yeni Üye
Arkadaçlar merhaba bir kaç gün önce hakkında bilgi sahibi olmadığım fakat beğendiğim ve suzuki olmasına gğvendiğim suzuki grand vitara xl7 2.7 v6 araç aldım bu aracın Motoru yedek parçası ve kronik problemleri vs hakkında bilgi sahibi olan üstadlar bilgilenrini paylaşırsa sevinirim.

Etiketler
Kronik sorunu bildiğim kadarıyla yok.. bir miktar yağ eksiltme yapabilir. Normaldir... Uzun süre sakin kullanılan her araç gibi katalizör tıkanma sorunu olur. Tıkalı katalizör ile binmeye devam edip sıkıstırırsaniz yağ kaçakları meydana gelebilir.eger değiştiğinden emin değilseniz alt yağlarını kontrol ettirip şanzıman yağını da değiştirmenizi ısrarla tavsiye ederim. İridyum buji kullanır. Ucuz bujilerle kullanırsanız fazla dayanmaz. Ateşleme sorunları kendini çalışırken pek belli etmez ancak arıza lambası yakar. İyi bir suzuki ustaniz varsa parçalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şaft ve akis koruklerine dikkat edin. Bunlar kronik sorun değil ancak dikkat edilmesi gereken hususlar. Arabanız hayırlı olsun. Salon tipi çok rahat bir araçtır. Bende iki tane grand Vitra var biri XL7 diğer 2007 yeni kasa... o kadar keyiflidir ki yeni kasa kapıda yatıyor XL7 ye biniyorum. Natürel suruste arkadan çekişli yada itişli olduğundan virajlarda gaza çok basarsanız yanlayabiliyor... Gücü Torku çok tatminkardir. Alipta satanı azdır.

Cevabınız için teşekkür ederim dediğiniz gibi gerçekten çok keyifli bir araç yakın zamanda şanzıman yağını degiştirmeyi düşünüyorum hangi marka kullanmak daha sağlıklı olur kaç litre alıyor acaba birde defransiyel yağlarınıda değiştirmeyi düşünüyordum usta değiştirmeye gerek olmadığını söyledi ama ne derece doğru bilmiyorum.

Ben motoryağı olarak Mobil 10-60 kullanıyorum ancak Şanzıman yağını hatırlayamadım yardımcı olamayacağım. Diferansiyel yağlarında eksilme yoksa değiştirmesenizde olur, ama değiştirirseniz oluşan metal tozları ve çapak kırıntılarını sistemden atmış olursunuz, iyi olur.

Kronik sorunu bildiğim kadarıyla yok.. bir miktar yağ eksiltme yapabilir. Normaldir... Uzun süre sakin kullanılan her araç gibi katalizör tıkanma sorunu olur. Tıkalı katalizör ile binmeye devam edip sıkıstırırsaniz yağ kaçakları meydana gelebilir.eger değiştiğinden emin değilseniz alt yağlarını kontrol ettirip şanzıman yağını da değiştirmenizi ısrarla tavsiye ederim. İridyum buji kullanır. Ucuz bujilerle kullanırsanız fazla dayanmaz. Ateşleme sorunları kendini çalışırken pek belli etmez ancak arıza lambası yakar. İyi bir suzuki ustaniz varsa parçalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şaft ve akis koruklerine dikkat edin. Bunlar kronik sorun değil ancak dikkat edilmesi gereken hususlar. Arabanız hayırlı olsun. Salon tipi çok rahat bir araçtır. Bende iki tane grand Vitra var biri XL7 diğer 2007 yeni kasa... o kadar keyiflidir ki yeni kasa kapıda yatıyor XL7 ye biniyorum. Natürel suruste arkadan çekişli yada itişli olduğundan virajlarda gaza çok basarsanız yanlayabiliyor... Gücü Torku çok tatminkardir. Alipta satanı azdır.

MERHABA BN 2.0 GRAND VİTARA KULLANİCİSİYDİM SUZUKİYİ İYİ BİLİRİM 2.7 ALMAK İSTİYORUM 2004 OTO. SATMAK İSTEYEN VARSA İRTİBATA GECERSE SEVİNİRİM

Arkadaçlar merhaba bir kaç gün önce hakkında bilgi sahibi olmadığım fakat beğendiğim ve suzuki olmasına gğvendiğim suzuki grand vitara xl7 2.7 v6 araç aldım bu aracın Motoru yedek parçası ve kronik problemleri vs hakkında bilgi sahibi olan üstadlar bilgilenrini paylaşırsa sevinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR