Grand Cherokee Zj Geç Çalışma Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kuyruk yagi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,818

Kuyruk yagi

Yeni Üye
Selam. Geçen hafta 1994 model bir zj alarak aranıza katıldım.:smiley: Aracı aldığım günden beri beğenerek kullanıyorum.

Soruna gelirsek, şöyle özetleyeyim; sabah ilk marş bastığımda bir süre viyviyviyviy diye zorlanıyor. Kontağı Kapatıp tekrar marş bastığımda ise sorunsuz çalışıyor.

Birkaç gündür kontağı açıp bekliyorum. Sonra kapatıp tekrar açarak marş basıyorum tekte alıyor. Ama bu sefer de biraz benzin kokusu geliyor içeri.

Sahibi, aracı satarken benzin pompası mı, benzin otomatiği mi ne bozuktu yaptırdım demişti ama hangisinden bahsetti bilemiyorum. Bugün bir arkadaşla konuştum dert etme, bujilerdendir değiştir geçer dedi.

İlk benzin-lpg aracım. Daha önce dizel kullandığım için açıkçası sorunun sadece bu kadar kolay bir şekilde halledilebileceğine inanamadım. Fikri olan, yol gösterebilecek biri varsa çok sevinirim.

Etiketler
Benzin pompanızın basıncını ölçtürün. Ayrıca enjektörlere yakıtı dağıtan hattın üzerinde benzin basınç regülatörü olması lazım. Sıkıntı büyük ihtimal ondandır.

belki benzin enjektörleri oringlerinden yakıt kaçırıyordur. tiguan da başıma geldi öyle bir noktaya geliyorki, araç artık akıtacak kadar kaçırdığında çalıştırması çok zor ve aynı zamnada da çok tehlikeli oluyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR