Grand Cherokee 3.0 Crd Nasıldır , Alınırmı , Değermi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dlgr007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 193,792
Merhaba;
Cevabın için teşekkür ederim anladığım kadarıyla üst kolları (upper control arm diye geciyor heralde) değiştirmekte fayda var, ama Dediğin gibi jba 450$ dolar istiyor. Birde kaç inç yukseltme yaptın acaba?Ben 2 “ yukseltme yapacagım . Jba nın sitesinde bu arm kollar için 4 inç yukseltılmesını tavsıye etmekte,coğu yabancı forumlarda 2 “ için (spacer ile ama) Yukseltme kiti hariç birsey yapmıyorlar, ama sen kullanıcı olarak kasılma var diyorsan arm kolları değiştirmemiz lazım., verdiğin bilgiler için tekrar tesekkur ettım
Bende 2" yaptım ama amortisörler dahil alt takımı komple 0 taktım sorun sıkıntı olmasın diye. Lastikle beraber 2" den fazla kalmış oldu. Yabancı forumlarda evet RC 2" takıp geçiyorlar. UCA'nın burçlarının sağlamlığı kontrol edilerek gider bu böyle. Özellikle ön rotil kısmı biraz daha açılı çalışıyor yükseltme sonrasında.

Etiketler

USA da 120$ a satılan 2" lik get e 3000 tl yazmış :smiley:
burdan yola çıkarak bu kit için iyi bir pazarlık gerekir..
ama bence de bu tip bir kit de mantıklı, tabi ki doğru rakama.

USA da 120$ a satılan 2" lik get e 3000 tl yazmış :smiley:
burdan yola çıkarak bu kit için iyi bir pazarlık gerekir..
ama bence de bu tip bir kit de mantıklı, tabi ki doğru rakama.
Bu kit için fiyat cok abartı değil ama sadece bu kitle kalmamak gerekiyor tabikide , her sekilde upper arm controlude almamiz lazim.Fiyat olarak kargodan dolayi bize maalesef iki urun aliyormusuz gibi flyat cikiyor.”, buda bizi acikcasi dusunduruyor.Amerika haricide baska ulkelerde uygun fiyata bulamadim.Arastirmalarima devam ediyorum ve uygun fiyata bulursam burdan herkesi bilgilendirmeye calisirim.Isim icabi yurt disina cok cikiyorum ama tek gorev yapmadigim yer Amerika maalesef ama yazilanlardan ogrendigim kadariyla suspension kit ile yukseltip arm controlleri degistirirsek tadindan yenmez.☺️

Bu kit için fiyat cok abartı değil ama sadece bu kitle kalmamak gerekiyor tabikide , her sekilde upper arm controlude almamiz lazim.Fiyat olarak kargodan dolayi bize maalesef iki urun aliyormusuz gibi flyat cikiyor.”, buda bizi acikcasi dusunduruyor.Amerika haricide baska ulkelerde uygun fiyata bulamadim.Arastirmalarima devam ediyorum ve uygun fiyata bulursam burdan herkesi bilgilendirmeye calisirim.Isim icabi yurt disina cok cikiyorum ama tek gorev yapmadigim yer Amerika maalesef ama yazilanlardan ogrendigim kadariyla suspension kit ile yukseltip arm controlleri degistirirsek tadindan yenmez.☺️

Bende Avrupa ülkelerine çok sık gidip geliyorum ama yok malesef oradaki fiyatlarda yine yüksek ve alsam da yanımda getiremeyeceğim ağırlıkta. Amazon'dan sipariş ettim 1 haftada uygun fiyata kapıma geldi. Bende alt takımı yenileyerek arabaya taktım şimdilik. Sorun da yok esasında.

Arb Süspansiyon kiti ve JBA marka UCA aldık ama onuda ülkeye sokamadık, Romanya'da arkadaşa yönlendirdik orada bekliyor. Orada taktırmaya kalksak 500€ işçilik istemişler çok mantıksız, yılan hikayesi.

Selam arkadaşlar. Bende yaklaşık 5 aydır 3.0 bir wk arıyorum. Sitede böyle bir araçla karşılaştım
İlan No: 789688882
Jeep / Grand Cherokee / 3.0 CRD / Limited / ARAÇ UGURCAN KARDEŞİME HAYIRLI OLSUN sahibinden.comda - 789688882
Araca sandık motor takışmış. Tavsiye edermisiniz? Veya aranızda model yükseştmek için aracını satmayı düşünenler varmı? Bütçem 100 ve 110k arası.

Bu araç bana alıcı gözle bakınca çekici gelmiyor malesef.

Selam arkadaşlar. Bende yaklaşık 5 aydır 3.0 bir wk arıyorum. Sitede böyle bir araçla karşılaştım
İlan No: 789688882
Jeep / Grand Cherokee / 3.0 CRD / Limited / ARAÇ UGURCAN KARDEŞİME HAYIRLI OLSUN sahibinden.comda - 789688882
Araca sandık motor takışmış. Tavsiye edermisiniz? Veya aranızda model yükseştmek için aracını satmayı düşünenler varmı? Bütçem 100 ve 110k arası.

selam,

o bütçelere 2006 yerine 2007 üretimi ya da makyajlı 2008 kovalamak daha doğru olur.
bu aracı benim de gözüm pek tutmadı. bir de mercedes motoru neden USa dan getirilip takılsın?

jeep lerin tamamında er yada geç gerçekleşir bu durum. çok kötü değilse dokunmayın. yalıtım iyi bu araçlarda. idare edebilir.

Ufak bir soru sormak istiyorum. Jeep 2008 WK aracım var. Yağ soğutucu contalarında problem olduğu için değiştirildi. Ancak sanki bundan sonra araba daha fazla yakmaya başladı gibime geliyor. Yakıt ortalaması 10litre olarak gösteriyor ancak bir depo ile neredeyse 500-600km yol yapıyorum. Sanki önceden 700-800 yapıyorum diye hatırlıyorum. Ben mi yanılıyorum acaba?

yağ soğutucu contasıyla yakıtın doğrudan bir alakası yok. ortalamada 10 litre ortlama normal bence. uzun yolda ben genelde normal kullanım ile 8 litre civarı, şehir içi kışın dur kalklı trafikte 13 litre görüyorum.

Ufak bir soru sormak istiyorum. Jeep 2008 WK aracım var. Yağ soğutucu contalarında problem olduğu için değiştirildi. Ancak sanki bundan sonra araba daha fazla yakmaya başladı gibime geliyor. Yakıt ortalaması 10litre olarak gösteriyor ancak bir depo ile neredeyse 500-600km yol yapıyorum. Sanki önceden 700-800 yapıyorum diye hatırlıyorum. Ben mi yanılıyorum acaba?

Yağ soğutucuyu bende değiştirmiştim fakat sonrasında yakıt ile ilgili bir değişim olmadı. (Program ile takip ederim yakıtı. )

Yağ soğutucuyu bende değiştirmiştim fakat sonrasında yakıt ile ilgili bir değişim olmadı. (Program ile takip ederim yakıtı. )
1 depo ile nekadar yol yapıyorsunuz? Yol bilgisyarı 10 litre olarak gösteriyor ama sanki yakıt fazlaymış gibi geliyor bana. Yol bilgisayarının yanlış ölçme ihtimali yoktur dimi?

1 depo ile nekadar yol yapıyorsunuz? Yol bilgisyarı 10 litre olarak gösteriyor ama sanki yakıt fazlaymış gibi geliyor bana. Yol bilgisayarının yanlış ölçme ihtimali yoktur dimi?

Yol bilgisayarı yanıltabilir. Benim 32" lastik ve yükseltme ile İstanbul şehiriçi 12 lt ortalamam vardı ( uzundönem pompa ölçümü ), şehirdışında da yine 12 yakıyordu.
5 ileri olması dezavantaj, 120 kmh ile giderken araba 2500 dd çeviriyor.

Yol bilgisayarı yanıltabilir. Benim 32" lastik ve yükseltme ile İstanbul şehiriçi 12 lt ortalamam vardı ( uzundönem pompa ölçümü ), şehirdışında da yine 12 yakıyordu.
5 ileri olması dezavantaj, 120 kmh ile giderken araba 2500 dd çeviriyor.

ama işte 110 ile 120 arasında yakıt pek fark etmiyor bu nedenle. 100 ün altına düşmek lazım. yada hep 140.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR