Gezip Bilenlerin Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16,125
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,050,183

Gezenbilir'den Nasıl Haberdar Oldunuz?

• Bir Web Sitesinde Yer Alan Yazıdan

Kullanılan: 1,475 18.6%
  • Üyesi Olduğum Mail Listesinden

Kullanılan: 170 2.1%
  • Arkadaş Tavsiyesiyle

Kullanılan: 1,597 20.1%
  • Arama Motorlarından

Kullanılan: 3,930 49.4%
  • Radyo - TV Programından

Kullanılan: 176 2.2%
  • Tesadüfen

Kullanılan: 1,701 21.4%
  • Banner Reklamından

Kullanılan: 61 0.8%
  • Diğer

Kullanılan: 519 6.5%

• Kullanılan toplam oy
    7,951

Etiketler

Selamlar,
Öncelikle böyle güzel bir ortamı hazırlayıp bizlere sunanlara teşekürü borç bilirim.Yiğit ben Bodrum da yaşıyorum.Kara ve deniz avcılığı ile ilgileniyorum arada arkadaşlarla kamp da yapmaya çıkıyoruz.Ayrıca Defender 110 toplama planları yapıyorum parça araştırıp yapılanişlere bakıyorum takip ediyorm.Umarım en kısa zamanda bir def kullanıcısı olarak aranızda olucam.Ekibe selamlar

merhaba ..burak efe..istanbul anadolu yakasında ikamet ediyorum..lojistik meslek..karavan alıp 12 ay yaşamayı planllıyorum..2 sene önce dusseldorf karavan fuarına gittim..yaklaşık 300 karavan içine gir çık yapınca tek başıma yaşayacağımdan ingiliz tarzı denilen karavanın bana uygun olduğu kanaatine vardım..ülkemizde bu tarz düzen ve kalite karavan üreticisi olmadığından çekme karavan olarak swift ve adria karavandaki uygun modelleri kafama not ettim..tr de adria karavanın ithaatcısı var fakat yurt dışı fiyatlar ile fiyat farkı çok..kendim lojistik işinde çalıştığımdan ve motorsuz karavan ithalatında ötv olmadığından oradan da VAT ödemeden karavanı alabildiğimizden kendi karavanımı kendim getirmeye karar verdim..yani vermiştim..2016 yılında 21.900 GBP ye pazarlık ettiğim ve o zamanlar 85.000TL ye denk gelen karavan ben parayı denkleştirmeye çalıştıkça kaçtı gitti..ben kovaladım o kaçtı..şu an aynı karavan yine 21.900GBP fakat TL karşılığı 85.000TL den 140.000TL ye çıktı..benim maaş %15 artarken karavan fiyatı aqp nin türlü türlü saçmalıkları yüzünden %70 arttı..yok darbeydi yok ohal di yok referandumdu yok başkanlıktı derken değil sıfır karavan almayı geçtim ikinci el fiber bekçi kulübesi alamayacak duruma geldik..

en niihayetinde eldeki paraya göre bari bir otobüs alayım param oldukça içini yapayımda karar kıldım..ama öğrendimki artık arkadan motorlu otobüs minibüsler karavana çevrilmiyor projesi onaylanmıyormuş..çekme karavan moto karavan otobüs şekli benim için önemli değil..illa çekme olsun yok çekme sıkıntılı illa moto olsun diye bi derdim yok..bi karavanım olsun..

hayatıma göre karavan almak zor..karavanıma göre hayatımı düzenlemek daha kolay geldi bana..zira dediğim gibi tek başımayım..karavan içime sindikten sonra ben karavanıma uyum sağlarım..inşa edilmiş bişeyin bana uyum sağlaması eşyanın tabiatına aykırı zaten..

şimdi sally karavan sitesinde cosmic modeli iç dizayn olarak aklımdaki ingiliz stil karavana uzaktan yakın olanı..kamyoneti ile birlikte 160bin tl bir maliyeti var..140bin tl ye swift challenger 645 almaktan iyi gibi..çekmeyi çekicek araç kardeşimde var..

yeni üyeyim..kendimi ve beklentimi yazıp tanışmak istedim..

aşağıda swift ve sally cosmic in linklerini ekliyorum..

Swift Challenger
Saly Karavan - Cosmic

merhaba ..burak efe..istanbul anadolu yakasında ikamet ediyorum..lojistik meslek..karavan alıp 12 ay yaşamayı planllıyorum..2 sene önce dusseldorf karavan fuarına gittim..yaklaşık 300 karavan içine gir çık yapınca tek başıma yaşayacağımdan ingiliz tarzı denilen karavanın bana uygun olduğu kanaatine vardım..ülkemizde bu tarz düzen ve kalite karavan üreticisi olmadığından çekme karavan olarak swift ve adria karavandaki uygun modelleri kafama not ettim..tr de adria karavanın ithaatcısı var fakat yurt dışı fiyatlar ile fiyat farkı çok..kendim lojistik işinde çalıştığımdan ve motorsuz karavan ithalatında ötv olmadığından oradan da VAT ödemeden karavanı alabildiğimizden kendi karavanımı kendim getirmeye karar verdim..yani vermiştim..2016 yılında 21.900 GBP ye pazarlık ettiğim ve o zamanlar 85.000TL ye denk gelen karavan ben parayı denkleştirmeye çalıştıkça kaçtı gitti..ben kovaladım o kaçtı..şu an aynı karavan yine 21.900GBP fakat TL karşılığı 85.000TL den 140.000TL ye çıktı..benim maaş %15 artarken karavan fiyatı aqp nin türlü türlü saçmalıkları yüzünden %70 arttı..yok darbeydi yok ohal di yok referandumdu yok başkanlıktı derken değil sıfır karavan almayı geçtim ikinci el fiber bekçi kulübesi alamayacak duruma geldik..

en niihayetinde eldeki paraya göre bari bir otobüs alayım param oldukça içini yapayımda karar kıldım..ama öğrendimki artık arkadan motorlu otobüs minibüsler karavana çevrilmiyor projesi onaylanmıyormuş..çekme karavan moto karavan otobüs şekli benim için önemli değil..illa çekme olsun yok çekme sıkıntılı illa moto olsun diye bi derdim yok..bi karavanım olsun..

hayatıma göre karavan almak zor..karavanıma göre hayatımı düzenlemek daha kolay geldi bana..zira dediğim gibi tek başımayım..karavan içime sindikten sonra ben karavanıma uyum sağlarım..inşa edilmiş bişeyin bana uyum sağlaması eşyanın tabiatına aykırı zaten..

şimdi sally karavan sitesinde cosmic modeli iç dizayn olarak aklımdaki ingiliz stil karavana uzaktan yakın olanı..kamyoneti ile birlikte 160bin tl bir maliyeti var..140bin tl ye swift challenger 645 almaktan iyi gibi..çekmeyi çekicek araç kardeşimde var..

yeni üyeyim..kendimi ve beklentimi yazıp tanışmak istedim..

aşağıda swift ve sally cosmic in linklerini ekliyorum..

Swift Challenger
Saly Karavan - Cosmic

Merhaba Burak,

Öncelikle hoş geldin. Bir süre tekne ve karavan hayatı yaşamış bir şahıs olarak uygulamasının yaşantı hayalinden çok daha farklı olduğunu söylemek isterim. 2015 yılında yeni evli bir arkadaşım eşi ile beraber karavanda yaşamaya ve bir süre gezmeye karar kılmışlardı denizli tarafında bir bölgede köylülerin elinden jandarmalar tarafından kurtulduklarını öğrendim, yöre halkı cinsel içerikli (sözde eşi or... kendiside pez...'miş) suçlamalar ile söz konusu çifti linç etmeye kalkmışlar. Buna benzer bir olayı mecidiyeköy tarafında bende yaşamıştım yani özgürlük amaçlı yapılan bazı kararlar bizim ülkemizde pekte hür sonuçlar doğurmuyor. Kesin olarak bu tarz şeyler başına gelir diyemem elbette ama bu olaylarda ülkemizin gerçekleri. Örneğin 200.000€ bir tekne alıp hadi ben burada kalacağım dediğin zaman bile aylık 1.000€ da (çok daha fazlasını isteyen marinalarda var) kira ücreti vermen gerekiyor. Kur olayı hakkında söylediğin gerçekler ne yazık ki kısa süre içinde çözülmesi muhtemel konular arasında yer almadığı gibi çözülür çözülmez orası da çok ayrı bir muamma. Arkadan motorlu eski araçları karavana çevirmekte bazı sorunlar olduğunu duymuştum, çekme karavan zaten yaşamak adına hiç uygun değil ama ihalelerden çıkma servis minibüslerini makul fiyatlara satın alıp kendi tarzında anlaştığın bir sanayide ufak, ufak karavana çevirmen mümkün, maliyet olarak da yorucu olmayacaktır. Kış sezonunda işleri az olan marina atölyeleri de karavana çevirme konusunda sana yardımcı olabilir diye düşünmekteyim. Beykoz Tokatköy de kendi evinin alt katını atölyeye çevirmiş bir deli ruhlu arkadaş vardı el işçiliği o kadar iyi ki maslaktaki büyük firmalar ona araç yolluyorlardı, onu bir araştırmanı öneririm zamanında bende bir aracımı ona yaptırmıştım ve dışarıda 25.000€ civarı fiyat istenen olaya 4.000€ civarında son vermiştik, o zaman atölyede iki motokaravan vardı ve sanıyorum ki bu işleride yapıyor. Birde görmedim ama Kastamonu Taşköprüde alman emeklisi bir amcada bahçesine bir atölye yapmış ve oda başarılı bir ustaymış diye duymuştum. Yine tahminim yaşanılabilir bir karavanın sana maliyeti 100.000 TL civarı olacaktır, o civarlarda bir tekne alıp onun içinde yaşamanda seçeneklerin arasından olabilir, aynı zaman ufak defek kiralama işleri yaparak sonraki hayallerin için kendine ek gelirde sağlayabilirsin. Sonuç olarak Tükiyede 30.000 TL maaş alıyor olsan dahil neredeyse bir pazarcı ile aynı parayı kazanmış oluyorsun ay sonunda o yüzden hayallerine ulaşmak adına ticari hamleler atmak sağlıklı olur diye düşünüyorum. Tabi bunlar şahsi düşüncemdir akıl vermek gibi yorumlama lütfen. Birde tekne dememin nedeni kapıyı açıp deniz havası alman marina ortamı falan karavandan çok zevkli gibi geliyor bana sabit yaşantı söz konusu ise, konu gezme yol ise karavan ayrı tabi ki, umarım en kısa zamanda hayallerine ulaşır daha huzurlu bir hayata sahip olursun. Not: Yalnız olmak sevilmek kadar eğlenceli değil buna yönelik yatırım yapmayıda ihmal etme. :smiley:

Merhaba.

Off-road ve kampçılıkla ilgili merak ettiğim tüm konularda google beni bu siteye yönlendirdiğinden nihayet üye olmaya karar verdim. Üye olduğum ve mesaj yazdığım ilk internet sitesi olduğunu da belirteyim.

Tesadüfen alarak yol dışına çıktığım bir 4x4 nedeni ile kampçılığa ve off-roada merak saldım. O zamandan beri de hafta sonlarında günübirlik ya da bir gece konaklamalı gezintiler yapıyorum. Çevremde bu konuda birlikte vakit geçirebileceğim kimse olmadığı için de belki bu platform aracılığı ile bir gruba dahil olabilirim düşüncesindeyim. Aracım hard of-road için uygun ya da modifiyeli değil ama hafif arazi kullanımları ve kampçılık için uygun (x trail T31).

Doğada olmayı, renkli (yeşil,mavi) bir ortamda bulunmayı, patikaları, dereleri seviyorum. Hafta içi çok yoğun bir tenpom olduğundan cuma akşamından başlayarak her anı değerlendirmek istiyorum.

Şimdilik bu kadar.

Selamlar bütün okuyuculara :smiley:

merhabalar ben zübeyde, milli eğitim bakanlığında rehber öğretmen ve psikolojik danışman olarak çalışıyorum ayrıca psikoloji yüksek lisans öğrencisiyim. Sıradışı seyahat planları takip etmek ve deneyimlemek amacıyla bu siteye üye oldum, umarım aradığımı bulurum:smiley:

Herkese merhaba,

Ben Can. Daha yeni aldığım bir Discovery TD5'im var. Genel olarak ailemle beraber katılabileceğim hafif off-road, kampçılıkla aktiviteleri ile ilgileniyorum. Ayrıca fotoğraf ve drone ilgi alanlarım.

Merhaba Burak,

Öncelikle hoş geldin. Bir süre tekne ve karavan hayatı yaşamış bir şahıs olarak uygulamasının yaşantı hayalinden çok daha farklı olduğunu söylemek isterim. 2015 yılında yeni evli bir arkadaşım eşi ile beraber karavanda yaşamaya ve bir süre gezmeye karar kılmışlardı denizli tarafında bir bölgede köylülerin elinden jandarmalar tarafından kurtulduklarını öğrendim, yöre halkı cinsel içerikli (sözde eşi or... kendiside pez...'miş) suçlamalar ile söz konusu çifti linç etmeye kalkmışlar. Buna benzer bir olayı mecidiyeköy tarafında bende yaşamıştım yani özgürlük amaçlı yapılan bazı kararlar bizim ülkemizde pekte hür sonuçlar doğurmuyor. Kesin olarak bu tarz şeyler başına gelir diyemem elbette ama bu olaylarda ülkemizin gerçekleri. Örneğin 200.000€ bir tekne alıp hadi ben burada kalacağım dediğin zaman bile aylık 1.000€ da (çok daha fazlasını isteyen marinalarda var) kira ücreti vermen gerekiyor. Kur olayı hakkında söylediğin gerçekler ne yazık ki kısa süre içinde çözülmesi muhtemel konular arasında yer almadığı gibi çözülür çözülmez orası da çok ayrı bir muamma. Arkadan motorlu eski araçları karavana çevirmekte bazı sorunlar olduğunu duymuştum, çekme karavan zaten yaşamak adına hiç uygun değil ama ihalelerden çıkma servis minibüslerini makul fiyatlara satın alıp kendi tarzında anlaştığın bir sanayide ufak, ufak karavana çevirmen mümkün, maliyet olarak da yorucu olmayacaktır. Kış sezonunda işleri az olan marina atölyeleri de karavana çevirme konusunda sana yardımcı olabilir diye düşünmekteyim. Beykoz Tokatköy de kendi evinin alt katını atölyeye çevirmiş bir deli ruhlu arkadaş vardı el işçiliği o kadar iyi ki maslaktaki büyük firmalar ona araç yolluyorlardı, onu bir araştırmanı öneririm zamanında bende bir aracımı ona yaptırmıştım ve dışarıda 25.000€ civarı fiyat istenen olaya 4.000€ civarında son vermiştik, o zaman atölyede iki motokaravan vardı ve sanıyorum ki bu işleride yapıyor. Birde görmedim ama Kastamonu Taşköprüde alman emeklisi bir amcada bahçesine bir atölye yapmış ve oda başarılı bir ustaymış diye duymuştum. Yine tahminim yaşanılabilir bir karavanın sana maliyeti 100.000 TL civarı olacaktır, o civarlarda bir tekne alıp onun içinde yaşamanda seçeneklerin arasından olabilir, aynı zaman ufak defek kiralama işleri yaparak sonraki hayallerin için kendine ek gelirde sağlayabilirsin. Sonuç olarak Tükiyede 30.000 TL maaş alıyor olsan dahil neredeyse bir pazarcı ile aynı parayı kazanmış oluyorsun ay sonunda o yüzden hayallerine ulaşmak adına ticari hamleler atmak sağlıklı olur diye düşünüyorum. Tabi bunlar şahsi düşüncemdir akıl vermek gibi yorumlama lütfen. Birde tekne dememin nedeni kapıyı açıp deniz havası alman marina ortamı falan karavandan çok zevkli gibi geliyor bana sabit yaşantı söz konusu ise, konu gezme yol ise karavan ayrı tabi ki, umarım en kısa zamanda hayallerine ulaşır daha huzurlu bir hayata sahip olursun. Not: Yalnız olmak sevilmek kadar eğlenceli değil buna yönelik yatırım yapmayıda ihmal etme. :smiley:

çok teşekkür ederim ilgin ve tavsiyelerin için...tekne olayına karavandan daha önce merak salıp araştırmıştım..liman maliyeti ve fiber bile alsanız yıllık temizlik bakım maliyeti ile büyük zararda kapatıyorsunuz finalde işi.. açığa demirleseniz neyle gidip geliceksiniz,ufak zodiac alsanız en hafif dalgada içine su giricek kıyafet ayakkabı vs ıslanıcak..karavan teknenin dertsiz tasasız ve 12 ay kullanılabilir versiyonu..

bahsettiğiniz taciz kavga vs olaylarını güncel trafikte bile yaşayabiliyosunuz..çok dert ettiğim şeyler değil..aikido ve orta seviye kick boks tecrübem var..ateşli silah olmadığı müddetçe 3 kişiye kadar indirir halı gibi silkelerim çok şükür..

yarın saly karavanın son ürettiği otobüs karavana bakmaya gidicem adapazarına..linki ekliyorum..avrupa otobüs karavanlar gibi iki yandan açılmalı bir model denemişler..olmuş gibide..maliyetleri biraz yüksek,m3 fiyatına 4720TL istiyorlar..yan açma tek taraf 11500tl istiyorlar.. 11m lik bir otobüsün maliyeti 300bin lirayı geçiyor..100bin civarı bir karavan kafamdaki..ne yapsam ne etsem araştırmaya devam ediyorum..

Video: https://www.youtube.com/watch?v=NC0joAH9hGM

Merhaba arkadaşlar 20 yıla yakın kampcilik ve İzcilik ile uğraşıyorum Ordu ilinde yaşıyorum Karadenize yolu düşen olursa beklerim. Ordu ilinde kamp yapmak için yardım amaçlı ulasabilirsiniz:smiley:

Screenshot 2018 08 01 12 00 02

Merhaba tam Bir akdeniz ve ege canlısıyım.
Eşimle birlikte kamp hayatına başlamaya karar verdik. Gerekn destek ve bilgiyi sizlerden alacağımızı düşünüyoruz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri