Gezi Araçlarında Webasto Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,515

Etiketler
Merhaba
Webasto muadili ürünlerde önerisi olan kullanıcıların önerilerini ve yorumlarını almak isterim 1 tane almam gerekiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba
Webasto muadili ürünlerde önerisi olan kullanıcıların önerilerini ve yorumlarını almak isterim 1 tane almam gerekiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ben orjinal webasto marka ısıtıcı kullanıyorum şuan tekrar alacak olsam daha fonksiyonel ve ucuz olan Eberspacher ısıtıcı tercih ederdim. Bunlara bütçe yetmiyorsa önce yerli alternatifler (yılkar vb.) ona da bütçe yetmiyorsa mecburen çinli alternatifler alınıyor.

Son düzenleme:

Dai Shava S3 kullanıyorum. Memnunum en son 1 ay önce Ilgaz dağında kaldım. İrtifa v.s problemi yaşamadım.

Türk malıdır. Servis konusunda başınız ağrımaz. (Shava = Sicak Hava : ) )

Dai Shava S3 kullanıyorum. Memnunum en son 1 ay önce Ilgaz dağında kaldım. İrtifa v.s problemi yaşamadım.

Türk malıdır. Servis konusunda başınız ağrımaz. (Shava = Sicak Hava : ) )

Merhaba, bende de Dai Shava mevcut fakat çalışırken düşük voltaj hatası veriyor. Tesisat çekilirken ince ve uzun olduğundan kızdırma bujisine amper yetmiyor.
Sorum şu; aküden 6mm kablo ile direk cihaz girişine ek bağlantı yapsam mevcut elektrik akışı negatif etkilenir mi? Denemek için dışarıdan akü bağladım sorunsuz çalıştı ısıtıcı. Ama aynı kaynaktan ek nasıl olur sormak istedim.

Merhaba, bende de Dai Shava mevcut fakat çalışırken düşük voltaj hatası veriyor. Tesisat çekilirken ince ve uzun olduğundan kızdırma bujisine amper yetmiyor.
Sorum şu; aküden 6mm kablo ile direk cihaz girişine ek bağlantı yapsam mevcut elektrik akışı negatif etkilenir mi? Denemek için dışarıdan akü bağladım sorunsuz çalıştı ısıtıcı. Ama aynı kaynaktan ek nasıl olur sormak istedim.

Merhaba direkt aküden çekin kablosunu. Sigortasına v.s bağlayın. Benim cihaz da bu şekilde. Sorunsuz kullanıyorum.

Merhaba direkt aküden çekin kablosunu. Sigortasına v.s bağlayın. Benim cihaz da bu şekilde. Sorunsuz kullanıyorum.
Teşekkürler, mevcut sistem devamında başka cihazlara elektrik iletiyor mu emin olamadığımdan mevcudu koparmadan sigorta yanından bağlantı yapmak sorun olur mu sizce?

Ek olarak sigorta girişine sadece + çeksem ve diğer herşeyi aynı bıraksam nasılsa elektrik var aküden şuan - mevcut bağlantı ile yine akım sorunu olur mu?

Teşekkürler, mevcut sistem devamında başka cihazlara elektrik iletiyor mu emin olamadığımdan mevcudu koparmadan sigorta yanından bağlantı yapmak sorun olur mu sizce?

Ek olarak sigorta girişine sadece + çeksem ve diğer herşeyi aynı bıraksam nasılsa elektrik var aküden şuan - mevcut bağlantı ile yine akım sorunu olur mu?

Hiç uğraşmayın. Direk aküden çekin kablonuzu. Kablo üzerine takılan sigortalar var. Araya onlardan koyun. Sorunsuz kullanın. Bağlantıları lehimle yapıp güzel izole ederseniz gayet güzel iş görür.

MEDOR Yedek Parça:|0202 Tekli Bıçak Sigorta Yuvası Kapaklı Kablolu 36.X-02

.
Yassılarına göre farklı kapasitelerde kullanılsalar da bıçak sigortaların beğendiğim özelliği, bütün bağlantıları bitirip kontrol ettikten sonra sigortayı hücresine güvenle koymamız olmakta. Bizim gibi amatörler için yassı sigortalara göre iç huzuruyla çalışmayı sağlayan güzel bir özellik.

Hazır burada konusu açılmışken kendisini minnetle anayım dedim.. 😊

Son düzenleme:

İlgili cevaplar yazılmış.

Başlık ile ilgili olarak;

Dai Shava özelinde imalatçısı ürün ile ilgili ve şunu yazmıştı.

Cihaz ile ilgili olarak ekstra arada bir çalıştırılmalı ve opet ya da shell gibi katkılı dizel yakıtını devamlı kullanmamak gerekli.

Yanma odasınan egzosa sonra mavi duman görmeyin. Bana denk gelmedi ama geleni gördüm.

Opetçiyim, arada bir yolda TIR ve kamyoncu duraklarında ki istasyonlardan da alıyorum.

O ucube istasyonlardan aldığınız mazotun yarısı su çıkıp da pompanızı bozarsa üzülürsünüz. Tecrübeyle sabit. Hiç tavsiye etmem. Firmanın böyle bir tavsiyeyi nasıl yaptığını anlamam ise mümkün değil. Sulu mazot yüzünden pompamı değiştiren onlardı. İnsanın aklına kötü şeyler getiriyor.

Daha kötüsü, aldığınız yakıt, on numara yağdan solvent katılarak dönüştürülmüş ise yangın çıkma ihtimaliniz fena halde yükselir. Aman diyeyim!

Doğru, bilmediğimiz köhne yerlerden uzak durmak en iyisi.

Son cümleyi kaçırmışsınız ama : ) kamyoncu/tırcı arkadaşların durak noktalarına dikkat etmek gerek. TIR (Çekici)bugün en kötü 2-3 milyon.

Benzer durumu LPG istasyonlarında çok yaşadım zamanında. Dandik lpg yi motor yakacam diye eski aracım öksüre öksüre gidiyordu.

Youtube zamazingosunda biri yakıt testi yapmıştı. Malesef yerli malı Opet ile Fransız kankisi Total aynı performansı veriyordu. En iyi perfprmansı ise Dünyanın 7'li çetelerinden Shell vermişti.

Genelde bilinen noktalardan almak gerek.

--------------------->>>>>
Ekleme:
Video: https://www.youtube.com/watch?v=rDN-tZMLEK0

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri