Gezenbilir G Sahipleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,209
Ynt: Gezenbilir G Sahipleri

insallah ucuza kurtulursun kardes ! vallahi kotu bir baslangic olmus. ama her olmayan isde bir hayir var..

anavatandan bulamadigin bisey olursa lutfen haberdar et beni. 240D cok yaygin bir w123 aracdi kibrisda. belki raflarda halen daha duruyor olabilir belli basli parcalar.

good luck , your gonna need it.

Etiketler

Özgür bey merakta biraktin bizi ah vah ettin sonra ses cikmadi hayirdir isler yolundami?

Herkese Merhaba,

birçok arkadaş yardımını esirgemedi, çok teşekkürler. Hemen bilgilendireyim, 1500-2500 gibi rakamlara motor yenilemek zor sanırım, usta kendiniz değilseniz, onu gördüm. Alper baştan beri 4000 civarı demişti zaten. Maslak Sanayi'de toplamaya çalışıyorum aracı: 1300TL Bilgin'den motor parçalarını aldık. 700TL rektifiye. 500-600TL arası enjektör ve pompa ustası, revizyon ve temizleme filn sanırım.Toplamda motoru toplayan ustanın işçiliği filan eklenince 4000TL bulacak yine..

Ankara Şaşmaz'da aracı aldğım mercedes ustası Oğuzhan Bey bir turbo takıp intercooler koymuş araca daha önce. Ben o şekilde aldım. Ankara'dan da 6 saatte iyi kötü geldik İstanbul'a. Ancak geçen haftasonu Sarıyer'e lastik almaya gittim, dönüşte yağ lambası yanmadı ve hararet de olmadı, motor güç kaybedip istop etti. 10 dakika sonra tekrar denedim çalıştı ve bir 5 km sonra beyaz bir duman atıp bir daha istop etti ve çekiciyle ustaya çektik motor kilitlenmişti. :(

Herkesin söylediği gibi turbo olmamış. Yağ atmış sanırım, ve motoru yağsız bırakmış. İşin kötüsü yağ lambası yanmadı :( Sonuçta 4bin TL masraf arkadaşlar.. Oğuzhan Bey çok üzüldüm dedi, parça listesini at bana, ben sana yardımcı olurum dedi ama mail attım, yazdım burdan da heralde çok yoğun bu ara. Cevap yok.. Acaba onda daha önceden böyle bir sorun oldu mu ya da motor açıldı mı onu bilmiyorum, sordum ama ona da cevap vermedi.. Neyse.

Turbo'yu söküyoruz, İntercooler'ı da.. Diğer bütün sökülen parçalarla birlikte, orjinal jant lastik, stop, ayna, sinyal, arka cam, orjinal ön arka koltuklar, tamponlar vs. çıkardım. İhtiyacı olanlar alabilir.

Samet Bey, Hüseyin Bey, Nadir Bey, Alper Bey, Selahattin Bey ve K.Maraş'tan Osman Bey'e kadar daha hatırlayamadığım yardımcı olan bütün arkadaşlara tekrar teşekkürler..

Sorun değil, bu arada çok güzel bir G grubu şekilleniyor, herkes birbirine destek ve yardımlaşma içinde. Ben de aracı tekrar yürütünce hava koşullarının da izin verdiği bir gün bir organize olup buluşmak dileğiyle..

Özgür..

Selamlar
2001 model W463 G500 Classic (5 Kapı)
1988 model W460 G280.............(3 Kapı)
1987 model W460 G230 ............(5 Kapı)

Samet Dinsel Samet_dsl@hotmail.com 0533 318 43 73

Samet Abi yeni G hayırlı olsun,

83 model 5 kapı 230 benim 83 model 2 kapı 240'ın kardeşi.. :smiley: İçini dışına birlikte yaparız artık. Bu hafta hidrolik direksiyonun eksik parçasının da tamamlanmasıyla bizim aracı yürütmüş olucaz zaten birlikte.. Tekrar teşekkürler :smiley: Haftaiçi yine görüşmek üzere. Sevgiler..

Uzun zamandır siteye bir şey yazamadım.. :(

G macerası sürüyor.. Halen yılmış, bıkmış ve hevesimi kaybetmiş değilim.. Ancak çook zaman, sabır ve bütçe işi olduğunu anlamak uzun sürmedi.. :/ Öyle hemen aldım bindim yapılacak tarz araçlar değil eski G'lerimiz.. Öncelikle araçlara baktırarak alma şansı varsa baktırarak inceleyerek almak gerek.. Bu biir.. İlk aracım 240 D kısa kasa'nın üzerine sonradan takılan turbo ve intercooler evet biraz daha seri bir araç yapmış olabilir ama bir süre sonra aracın motorunu yedi ve turbo bozuldu ve motor yatak sardı.. Sıfırdan motor yaptık araca.. şimdi ne turbo var ne intercooler, fabrika çıkışı halince de gayet de seri durumda ve kafamız rahat.. Şimdi kısa kasanın dış görünümü 463 makyajı kaporta boyası ve döşemeleri yenileniyor ve bitince tüm işlemlerin fotoğraflarını kısa kısa yükleyeceğim..

İkinci olarak bir G uzun kasa 300 D otomatik daha aldım geçen hafta.. Araçta klima, turbo, intercooler, hidrolik direksiyon,sis lambaları, otomatik camlar,elektrikli deri koltuklar ve webasto vs. var. dolu bir araç, motorun sesi de gayet iyi ve 240'a göre daha sessiz.. Uzun kasa da ayrı keyifli ancak kısanın da yeri ayrı bence.

Şimdi elimdeki orjinal G jantları ve BF All terrain lastikleri kısa kasaya takıp biraz yükseltip çamurluklara sürtme yapmayacak şekilde kısa kasa aracı arazi koşullarına uygun bir 463 olarak dış görünümü yapmayı, uzun kasaya da yol lastikleri ve daha uysal jantlarla birlikte 463 makyajını tamamlayıp normal kullanmayı planlıyorum..

G konusunda G sahipleri grubu gerçekten yardımsever ve paylaşımcı.. Kimse bildiğini bulduğunu diğerinden esirgemiyor. Herkese çok teşekkürler..Samet ve Ercan, Nadir Abi ve Can, Kıbrıstan Hüseyin Abi, TS otomotiv Hüseyin Bey ve Alper çok yardımcı oldular sağolsunlar.. ama bu arada hala bu grupta isimleri kayıt edilmemiş birçok G sahibi arkadaşımız var, onlarla da sürekli konuşup paslaşıyoruz.. Aklıma gelenler: Tolga, Barbaros, Dinç..

240 D, 250 D, 300 D gibi motorlar anladığım kadarıyla bu araçlar için orjinaline sadık kalınarak ve performansı kabullenilerek kullanılması gereken motorlar.. Öyle turbo takalımi intercooler takalım vs. yapmamak gerek pek.. sonradan zaten heralde 300 benzin, 320, 400, 500, 550, 630 gibi motorlar da biraz da bu yüksek tonaj ve müşterilerin G serisinden beklentilerinin artması nedeniyle giderek yükselen hacimdeki motor seçenekleri olarak performans hedefli üretimler..

Yani Nadir abi'nin yaptığı gibi 500 filan takmadığınız sürece araca o sürati serilik ve gücü almak biraz zor gibi.. Barbaros da eğey bir motor değiştiren ve deneyen arkadaşlardan biri mesela.. Ben motor değiştirmedim ama 300D'nin motoru benden önceki sahibinde değişmiş yine dizel aynı 5 silindir motorla.. 240'a da yeni otoru orjinaline sadık kalınarak ben yaptırdım sıfır olarak.. Bu hafta TS otomotiv Hüseyin Bey'le de bu aracın motorunu değerlendirip belki turbo ve intercooler'dan vazgeçeceğiz ya da bu haliyle yola devam edeceğiz.

Yine görüşmek üzere, herkese sevgiler.. Kolay gelsin..

Nadir Abi, benim araçlara 84 300 D otomatik 5 kapı uzun kasa ekleyebilirsiniz listede. saygılar.

Ayrıca kısa kasa 83 G 240 D 3 kapı kısa kasa satılık arkadaşlar, üzerinde BF All terrain 5 adet orjinal G jantıyla birlikte verilecek, benzin deposu kapağı sağ tarafa alınmış, ön arka orjinal 463 sis farlarıyla orjinal demir tamponlar takılmış ve ön panjur, far çerçeveleri, far altları, dodikler, basamak vs. 463 makyajı tamamlanmış, ön cam değiştirilmiş, stoplar farlar sinyaller, led sinyal ışıklı aynalar w463 olarak yenilenmiş durumdadır. bir tek iç döşeme ve kaplaması kaldı aracın.. onları da bitirirsem 40 bin TL. bu durumda alacak arkadaşla pazarlık yaparım, döşeme ve kaplama masraflarını düşerim..

Bu arada:

w463 fiber ön ve arka tampon + tampon köşeleri (4 adet) set halinde ve orjinal sis lambaları ve çerçeveleriyle satılıktır.. 1.500TL

w460 aynalar (2 çift, çifti 100 TL), w460 ön ve arka tamponlar (ön-arka takım 200 TL), w460 ön panjur (100 TL) , w463 ön panjur (200 TL), kısa kasa 240'ın orjinal ön koltukları satılıktır (çifti 200 TL).. w460 stoplar (çifti 50 TL).

Parçacı gibi olduk :smiley:)

Nazım Arundar/ w460 290GDT 1986 / nazim@arna.biz
Tansu Çorat / w460 290GDT 1986 / tansucorat@yahoo.com

Teşekkür ederim sağolun. Araba iyi güzel hoş ama çoook hantal :( :( 0-100 hızlanma 3 dk sürüyo :smiley: :smiley:defenderim bunun yanında roket

Mercedes

1 ) freedomnatura W460 240 GD (3 kapı) 1983 / Özgür Aşçıoğlu / 0536 8644647 / ozgurascioglu@hotmail.com / İst
2 ) mogzilla W463 300 GE (5 kapı) 1990 / Nadir Uğurlular / 0532 3434006 / nadirugurlular@canpeyzaj.com / İst
3 ) hus55 W460 300 GTD (3 kapı cabrio) 1987 / Hüseyin Kurtbaş / 0533 8708611 / hus55@hotmail.com / Lapta-KKTC
hus55 W463 300 GE (5 kapı) 1997 '' ''
4 ) deeperdiver W463 350 GTD (5 kapı) 1996 / Seyhan Karaca / 0532 2558630 / seyhan.karaca@besmuhendislik.com / İst
5 ) cartop W460 300 GD (3 kapı cabrio) 1987 / Mehmet Emin Aydın / memetaydin42@yahoo.com / Ankara
6 ) alperkaf W460 250 GD (5 kapı long) 1990 / Alper Kaftan / alperkaf@hotmail.com / İst
7 ) ASKARLI W460 250 GD (5 kapı) 1988 / Mesut Akdemir / askarli24@hotmail.com / Ankara
8 ) motogezgin W460 300 GD (3 kapı) 1988 / Ali Deveci / alideveciali@gmail.com / İzmir
9 ) Nazım Arundar w460 290GDT 1986 / nazim@arna.biz / Adana
10 ) Tansu Çorat / w460 290GDT 1986 / tansucorat@yahoo.com /Adana
11 ) Çağdaş BAĞDATLI / W460 240GD 1984 / cagdasbagdatli@hotmail.com / Osmaniye

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri