Gezen Tohumlar'ın Yolculuğu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sebruy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,023

sebruy

Yeni Üye
Herkese merhaba,
Daha önce başka başlıklar altında yazmıştım ama yeni bir bir başlık açarak bir nevi seyahat günlüğü yapma niyetindeyim. Bilmeyenler için anlatayım:

Yaklaşık 2 yıldır hayal ettiğimiz ve birikim yaptığımız yolculuğumuz için önce minik ve yaşlı bir karavan aldık. Kendisi Murtaza ismiyle Gezebilir aleminde nam salmış bir zat.

Onun bakımları ve bizim ona alışmamız yaklaşık 3 ay sürdü. Bu sürede seyahatimiz de bir projeye dönüştü ve adını Gezen Tohumlar (Seeds on Wheels) koyduk.

Gezen Tohumlar bir eko-seyahat projesi. Karavanımızı, atık yağ ile çalışması sağlayacak bir dönüşüm kiti ve güneş paneli takarak Eko-Van’a dönüştüreceğiz. Ardından önce Anadolu sonra (karavanımız bizimle olmaktan hala mutlu ise) İran üzerinden Uzak Doğu’ya uzanacağımız bir yolculuğa çıkacağız. Yolculuğumuz boyunca; yolumuzun üzerindeki eko-çiftliklerde gönüllü olarak çalışıp, sürdürülebilir yaşam ve doğal tarım yöntemleri hakkında deneyim biriktirerek, döndüğümüzde bir ekoköy kurmayı veya bir ekoköye katılmayı hayal ediyoruz.

Çok uzatmayayım. Detaylara, projemiz hakkında her şeye, hatta deneyimlerimizi paylaşacağımız Blog’umuza bakmak isterseniz www.gezentohumlar.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bir de facebook sayfamız var: www.facebook.com/seedsonwheels

Ekli dosyalar

• biz.jpg
    biz.jpg
    161.4 KB · Görüntüleme: 338

Etiketler
Ynt: Gezen Tohumlar'ın Yolculuğu

Merak ile takipteyim.

Size ve Murtaza'ya iyi yolculuklar dilerim. Güle güle gidin , güle güle dönün.

İyi günler
Sy Yıldız

Bir yıl uzun bir süre ,ilgi ile takip edeceğiz.
İyi yolculuklar,her şey gönlünüzce olması dileğiyle

Geziye kendim çıkacak gibi heyecanlandım. Dilerim her şey gönlünüzce olur. Ben ve öğrencilerim zevkle takipte olacağız.

Iyi yolculuklar dilerim

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayat gezince güzel. Hele bir de bir yıl gezebilnce, çok güzel :smiley: İyi yolculuklar, mutlu geziler.

Gördüğüm kadarıyla yolculuğunuz devam ediyor.
Burayı da öksüz bırakmayınız.
Yolunuz açık olsun. ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR