Genç Bir Arkadaşımızı Akülü Tekerlekli Sandalyesine Kavuşturalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VoDaFoNeCeLL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,481

VoDaFoNeCeLL

" Birlikte yaşa, yalnız öl "
Yer
EgE
Merhaba arkadaşlar.
Bulunduğum ilçede henüz çok genç bir arkadaşımız var. Off road sporlarına çok meraklı, sosyal ve gayet sempatik bir arkadaşımız. Fırsat buldukça beraber geziyoruz, gezilere getimeye de çalışıcam bundan sonrasında. Fakat bu kız kardeşimiz engelli. Bacakları doğuştan felçli olduğu için yürüyemiyor. Tekerlekli sandalyesi var fakat onu her an bir yere götürecek birisine ihtiyaç duyduğundan bazen evden bile çıkamıyor.
Araştırdım, akülü sandalyeler 2400 ile 3000 Ytl arası oynuyor.
Neler yapabiliriz? Şahsen ben bu kadar geniş bir ailenin bu arabayı alabileceğini düşünüyorum. Arazi araçlarına meraklı bu arkadaşımıza hep beraber alıp teslim etsek nasıl olur? Fikirlerinizi ya da düşüncelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler..

Etiketler
Ynt: Genç Bir Arkadaşımızı Akülü Tekerlekli Sandalyesine Kavuşturalım

hesap numarasını da ilave etmelisin

hesap numarası koyalım furkan... ihtiyacı olana yardım edebilmek isteriz..

abi hesap numarasını verebilirseniz elimizden geleni yaparız. bencede böyle büyük bir ailenin gayet rahat yapabileceği bir yardımlaşma.

hesap numarasındansa bizim parayı denklestirip sandalyeyi alıp hediye etmemiz dusuncesine ne dersiniz? ben bizim ogr uyesi camiasindan sadece ben kefil oldugum icin hayli para toplayabilirim sadece oneri, hayır derseniz payıma dusen ne ise yapar cikarim...

pandipieri' Alıntı:
hesap numarasındansa bizim parayı denklestirip sandalyeyi alıp hediye etmemiz dusuncesine ne dersiniz?

bana uyar

Bize yakışan da budur. Çok sevindim arkadaşlar. İster hesap numarası, isterse aramızda toplayarak halledebiliriz. Amaç için araç ne olursa olsun, çok da önemli değil. Hassasiyetiniz için teşekkür ederim.
Sizce nasıl yapalım? Bir hesaba para toplayarak mı, yoksa aramızda mı?

abiler karar verin ona göre en kısa sürede sonuçlandıralım bu işi. fazla değil zaten 50 gezenbilirli dost yardım etse tamamdır bu iş ki ben daha fazla olacaktır eminim. bir pazar gezimizdeki benzin parasını bile vermemiz yeterlidir bu iş için.

arkadaşlar ,iyi akşamlar ,böyle bir aile o sandalyeyi alır ,arkadaşımıza teslim eder ,konuyu hemen halledelim en geç 10 gün içinde çözeriz ;)

Yapılacak hayırda paradan ziyade hediye daha makbul olur sanırım, forumda bu tip akülü sandalyelerin ticaretinde görev alan bir gezenbilir üyemiz varsa o da sandalyenin alımında indirim, doğru özellikte sandalyenin seçilmesi vs yardımcı olur ..

Tüm mesaj sahibi arkadaşlara teşekkür ederim. Size kısaca bir açıklama yapma ihtiyacı hissediyorum.
Bu arkadaşımız emekli bir memur çocuğu. Çok da değer verdiğim, insan olarak da çok iyi, yaşam dolu bir arkadaşım. Bulunduğumuz ilçede "engelliler derneği" ile temasa geçmişler. O dernekten söylenen ise, "üye olursanız elimizden geleni yaparız" olmuş. Bu arkadaşımız ve ailesi, derneğin bu isteğini pek de samimi bulmamışlar. Zaten piyasada bu tip derneklerin büyük çoğunluğu, üyeleri değil, üyeleri göstererek bu vesile ile kazanç sağlama peşinde.
Nitekim bir kaç adet sandalye gelmiş ve bu arkadaşımıza vermemişler. Ben bunu daha yeni öğrendim.
Bu konuyu burada başlatırken arkadaşımızın haberi yoktu. Aklıma bir anda gelen bir fikirdi. Sonucundan az çok emin olsam da, tam emin olamadan kendisine haber veremedim. Bu akşam yukarıda yazılan mesajları okuyunca kendisi ile irtibata geçtim. Açıkçası acaba gururunu kırar mıyım diye düşünerek, 10 dakikada filan ancak açabildim konuyu. Gezilerimizin fotoğraflarını gördüğünden ve de üzerimde bazen gezenbilir tişörtünü gördüğünden dolayı bizden haberdar. Hatta bir gezimize getirmeyi teklif ettim, seve seve kabul etti. 4x4 gördü mü kıskanıyor :smiley:
Sadece bir internet sitesi değil, bir dernek olduğumuzdan ve sosyal faaliyet projelerimizden bahsedip, kendisi ile ilgili planımızı kendisine anlattım. Çok sevindi.
Şimdi kendisine de aksettirdiğimize göre bizim elimizi çabuk tutup bu işi halletmemiz gerekiyor.
Benim planım şu ; bu sandalyeler internetten de araştırdım, 3000 liraya kadar sağlam, dayanıklı olanından alınabiliyor. İzmirde de var. İstanbulda da var. Bizim kafamızdaki hedef rakam 3500 lira olsun. Bu para bir hesapta toplanmaya başlasın. Hesaba yatıran her arkadaşımız, bilgi notu olarak bankaya "Akülü sandalye için-rumuz" şeklinde not düşsün. Ben aktif olan fakat hiç kullanmadığım bir hesabımı bu iş için açarım. İzmir'den bir arkadaşımızla birlikte hesabımdaki bu iş için biriken parayı sürekli olarak kontrol altında tutarız. Belirlediğimiz rakama ulaşınca para yatırma işlemini durdururuz. Geriye sandalyeyi almak kalır. İzmirde ben ve bu iş için gönüllü arkadaşlarla pazarlığımızı yapar, sandalyemizi alır teslim ederiz. Eğer istanbuldan da araştırma yapacak arkadaşlar olursa ve ordan daha uygun bulursak oradaki sandalyeyi alır, kargo sayesinde buraya ulaştırabilirler.
3500 liradan daha uygun bulursak, fazla parayı ne yapacağız?
Bu arkadaşımız boncuk ve benzeri eşyalardan, kolye, künye, küpe gibi malzemeler yaparak kendi masraflarını çıkaran bir arkadaşımız aynı zamanda. Yazın açtığı bir tezgahı var. artan para ile yine kendisine bu malzemelerin yapımında kullandığı malzemeleri alıp teslim edebiliriz. İzmir ekibinden arkadaşlarla hep beraber teslim etsek süper olur. Bu tamamen benim fikrim, önerisi olan varsa saygı duyar değerlendirebiliriz.
Ayrıca, her ihtimale karşı bankaya yatırılan miktarların dökümü alınıp, özel mesaj yolu ile yardımı dokunan herkese gönderilebilir. Ya da mail yolu ile hesap dökümanı tüm üyelere gönderilebilir. Zaten böyle bir durumda, o hesabın kontrolü benden başka bir ya da daha fazla arkadaşla beraber yapılır. Ya da sırf bu iş için başka bir hesap açalım geçici olsun.
Sonuçta amaca hizmet eden basit bir çözüm düşünelim derim ben.
Ne dersiniz?

Unutmadan ;

Araçlarımın sürekli olarak akaryakıt aldığı, anlaşmalı çalıştığım akaryakıt firmasının sahibi konu ile ilgili olarak ilk adımı attı. Başlangıç için iyi bir miktar sağlandı. İş arkadaşlarım da çok gönüllü yaklaştılar ve bir miktar da o arkadaşlardan sağlandı.
Şimdi sıra bizde. Bir pazar gezisinde harcadığımız yakıt parası demiş bir arkadaşımız. Bence gayet makul. Başlamak bitirmenin yarısı derler. Yarıya geldik bence :smiley:

Böyle bir dayanışmayı gerçekleştirebilen büyük bir aileye sahip olduğum için, bir kez daha gurur duydum. İlk günden 300 Ytl birikti, gururla yazabilirim :smiley:

Furkan hesap numaranı bildir. Hatta iş bankası hesap numarasını bildirirsen daha iyi olur. Net matikten para havalesine para vermiyoruz galiba.
Para yardımı yapan üyelerin ismini yazmadan
A1 üyemiz 10 lira
B1 üyemiz 20 lira gibi yardım yaptı dersek. Hem üyelerin ismi gizli kalarak daha rahat hareket edilmiş olur herhalde. Hadi izmir Canlanalım biraz.
Bir başka bir fikir. Bir tane akülü sandayle yerine sandalyesi olmayan 5 kişiye normal sandalyede alınabilir. Buda bir fikirdir. Görüşlerinizi bekliyorum.

vosdost' Alıntı:
Furkan hesap numaranı bildir. Hatta iş bankası hesap numarasını bildirirsen daha iyi olur. Net matikten para havalesine para vermiyoruz galiba.
Para yardımı yapan üyelerin ismini yazmadan
A1 üyemiz 10 lira
B1 üyemiz 20 lira gibi yardım yaptı dersek. Hem üyelerin ismi gizli kalarak daha rahat hareket edilmiş olur herhalde. Hadi izmir Canlanalım biraz.
Bir başka bir fikir. Bir tane akülü sandayle yerine sandalyesi olmayan 5 kişiye normal sandalyede alınabilir. Buda bir fikirdir. Görüşlerinizi bekliyorum.

Ahmet bir çok engelli arkadaşımız var ve tekerlekli sandalye hemen hemen hepsinde var. Tekerlekli sandalye pahalı da değil, yani eskisi gibi zor bulunan bir gereç değil. Hem bu arkadaşımıza da sözümüzü verdik. Önce bu sözümüzü yerine getirelim derim. Hatta sen İzmir'e her gelişimde bankaya beraber gideceğim yol arkadaşım ol :smiley: Böylece hem seni de görmüş olurum :smiley:

Pekala ; İş bankası sanırım herkesin daha çok kullandığı ve masraf almadan havale yapılabilen bir bankamatik sistemine sahip olduğu için ;

İş Bankası Çamdibi Şubesi : 3414 şube kodu
hesap no : 0530337
F. Bünyamin Karasakal

Ayrıca bilgi için : 0555 288 9887 numaralı telefondan ya da 0543 907 78 23 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Her ikisi de Vodafone numarasıdır. ilk tercihiniz 0555 288 9887 olursa daha kolay ulaşırsınız.

Saygılar.

okeydir işlem başlasın artık :smiley: hadi hayırlısı...

Arkadaşlar ben iş yerinde ayın 15 inde bu duyuruyu yaparak maaşını alan arkadaşlardan alacağım ve 15 inde inşallah güzel bir meblayı yatırabileceğimi düşünüyorum.. iki yıl önce bir öğrencimiz için başlattığımız benzer kampanyada çok kısa sürede sonuca ulamıştık şimdiden hayırlı olsun..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri