Geleceğe Yapılacak Güzel Bir Yatırım (borsa)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ufuk Büyutat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,752
"Sanki ben demişim ki BORSA OYNAYIN GELİN BENİM ARACI FİRMAM VAR BENDEN OYNAYIN. Siz diyorsunuz ki vatandaşın parasına göz dikme"
Evet dolaylı yoldan da olsa aynen bu kapıya çıkacak şeyler söylüyorsun ve burada bu türden akıl çelme işlemini de ilk defa sen yapmıyorsun.Biz eski üyeler artık şerbetlendik bu konuda.Bu siteye benim geldiğim gibi sizde geldiniz hoş geldiniz.Esas amacınız gezmek dagcılık kampçılık gibi bir hobi, tutku, yaşam tarzı olmalı ki buradasınız.Haydi bize para kazanmanın yoluna ışık tutma iddianızı artık bir kenara koyunda buraya gelmenizin esas gayesi üstüne konu açın; açılmış konulara katılın bizlerde sizin yazılarınızı okuyalım duruma göre beğenelim karşı çıkalım bizde yazılarınıza katkı yapalım.

Yine her zaman ki gibi benim yazdıklarımdan sadece bir cümle çıkartarak ve kendi fikrinizi mutlak doğru kabul ederek bir cevap yazmışsınız. Bu konu benim ilk açtığım konu değil bu benim bu sitede ki ilk üyeliğim değil profilime girip bir bakarsanız önceki konuları veya insanların açtıkları konulara verdiğim cevapları görebilirsiniz. Yaşınızdan dolayı çok üstelemek saygısızlık yapmak istemem ama gerçekten değişik bir karaktersiniz. Sürekli koca metinden bir satır çıkartarak sanki tek konu buymuş gibi sadece o cümle üzerinden yargılamalar yaparken en garip olanı tek doğru sizin dediğiniz ve sizin düşüncenizmiş gibi de tepkiler vererek cevaplar yazıyorsunuz. Benden yaşça büyük olmanız veya bir forumda daha eski olmanız sizin haklı olduğunuz anlamına gelmemekte zira siz kendinizi haklı görerek mutlu olacaksınız benim buna karşı bir sözümde yok, daha önceki mesajımda belirtiğim gibi mutlu olmanızı bende dilemekteyim çünkü mutluluk hormonu insan zihni açısından büyük önem taşımakta. Yorum yapmadan önce keşke zahmete girip bir profilime baksaydınız öncesinde ne konu açmışım veya diğer konulara ne cevaplar yazmışım. Bakın karış, karış olmasa da ben tüm kıtaları gezdim ve kesin olarak cevap vermem gereken yerlerde bilgim dahilinde zaten açılan konulara gerekli cevapları yazmaktayım. Evet siz inşaat mühendisliği okumuşsunuz tebrik ederim bende Türkiye de en önemli sayılan üniversitelerden birini terk ederek saçma bir eğitim almak yerine eğitimi gezerek almayı tercih ettim ve bir inşaat mühendisi olmasam da İstanbul Avrupa yakasında yağmur suyunu hem bahçe kanaları hemde çatı ayraçları sayesinde toplayan aynı zamanda güneş panelleri ile yıllık enerji ihtiyacının %80'i karşılayan butik bir inşaatta yaptım. Edirnede yaşadığınız için İstanbul Edirne yolunda Silivri mevkinde zaten bu yapılarda görebilirsiniz. Ben Doğa düşkünü insanların çok daha iyi niyetli ve kazandıkları paraları Dünya adına daha olumlu kullanacağını düşündüğüm için aynı zamanda böyle bir konu açmakta yanlış bir şey görmediğim için sadece bilgi amaçlı böyle bir konu açtım. Ben aldım siz ne derseniz deyin yakın bir tarihte xiaomi firması değerini arttırarak büyümeye devam edecek ve siz kurduğunuz her cümle için utanç duyacaksınız. İyi niyetli bir insan olduğunuzu düşünmüyorum kusura bakmayın. İyi niyetli bir insan olsanız ve sadece insanları beni uyarmak isteseniz, kaç yaşındasınız çok daha naif olumlu ve ılımlı cümleler ile derdinizi düşüncenizi anlatabilirsiniz sonuç olarak Allah insanlara böyle önemli bir özellik vermiş bir çok canlıdan artı olarak. Hala dolaylı yoldan şunu demek istediniz falan gibi itham da bulunuyorsunuz peki ben bir şey demek istiyor olsam neden bunu dolaylı yoldan yapayım ki ? Madem art niyetli bir insanım açık, açık yazacağımı yazarım değil mi ? Dolaylı bir yola ihtiyaç duymamda ki amaç ne olabilir ki ? Hem hatalısınız hemde hatanızı ısrarla kabul etmiyorsunuz, çok yazık. Lütfen ne kendinizi nede beni daha fazla yormayın çünkü zaten koca bir metinden dilediğiniz cümle dışında hiç bir cümleyi dikkate almıyorsunuz ve ben size hangi dilde kendimi anlatmam gerektiğine emin değilim.

Not olarak şunu da eklemek isterim; Şerbetlenmek ile katılaşmak arasında bir fark var ve bence siz şerbetlenmek'ten çok katılaşmışsınız, insanlık olarak.

Son düzenleme:

Etiketler
Ben mesela sayın İnce Bey, altta görmüş olduğunuz projeleri de Türkiye Cumhuriyeti devletine ücretsiz olarak sunum yaptım. Bu projelerde ki amaçta anlayacağınız üzere PARA KAZANMAK DEĞİL.

Akıllı Kırmızı Işık Toplum Güvenliği Sistemi

Sistem Mantığı

Kırmızı ışıklarda oluşan kazaları kontrol etme amacı ile algılayıcı sensör üzerinden elektronik olarak yükselen akıllı duba sistemi.

Sistem İşleyişi

Işıklarda oluşması muhtemel kazaları önlemek amacı ile yola gizlenmiş elektronik dubaların ışık direğinde bulunan sensörler sayesinde yanan ışıklara denk olarak yükselip alçalması veya işleyiş sisteminin hıza duyarlı olarak ayarlanması durumunda hız sınırı ihlali yapan ve durması imkansız araçlara karşı otomatik olarak yükselip alçalacak toplum ve yaya güvenliğini koruyan akıllı bariyer sistemi.
Buna ek olarak akıllı kırmızı ışık sistemine eklenebilecek ve güvenlik güçleri tarafından merkezden kontrol edilebilecek insansız hava araçları (drone) sayesinde kaçmakta olan araçları takip etmek veya gölge güvenliği kontrolü yapmakta mümkün.
Akıllı kırmızı ışık sistemi ticari olarak değil toplumsal güvenlik amacı ile projelendirilmiş olmakla beraber Türkiye’nin diğer ülkelere karşı saygınlığını arttırmak ve Türk halkını gururlandırırken korumak tek amacıdır.

Gps Hız Sınırlayıcı Toplum Güvenliği Sistemi

Sistem Mantığı

Araçlara takılan GPS sistemi üzerinden Trafik Kurallarına uygun olarak hız sınırını limitleyen güvenlik sistemi.

Sistem İşleyişi

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre trafiğe çıkma yetkisi olan araçların trafik kanunlarına uygun olarak belirlenmiş hız sınırları dışına çıkılmasını engelleme amaçlı araçlara takılan gps üzerinden kontrolü sağlanan hız limitör sistemi. Gps üzerinden konum belirleyen ve buna uygun olarak hız sınırlarının geçilmesini engelleyen bu sistem, sisteme kayıtlı noktalara bağlı olarak otomatik açılıp kapabilmekte. (Pist ve Özel Alanlar gibi…) Uygulanmaya başlandıktan sonra ölümcül trafik kazalarını %85 trafik kazalarını %65 minimum engellemesi muhtemel.

Tabi burada ben çok kısa ve yüzeysel olarak bir tanım yaptım projeler ile alakalı ama yarın öbür gün böyle sistemler devlet tarafından yürürlüğe alınırsa en azından bilin kimin tasarladığını ve sunduğunu. Sizin anlayacağınız aslında ben sizi ve sizin gibi insanları sizden çok düşünen bir dolandırıcıyım. İster inanın ister inanmayın bu konuyu açmamda ki tek sebepte insanların daha fazla kazanç sağlayarak bir nebzede olsa rahat etmeleri veya para için yanlış yollara sapmalarını azda olsa engelleme şansı/fırsatı.

Bunların yanı sıra şuan ki yaşım 28 ve benim 21 adet patenti bana ait projem/tasarımlarım var. Yine yarın öbür gün biri inşaat yapar bu inşaat para kazanmak yerine insanlara daha rahat bir hayat sunma temalıdır kendi suyunu enerjisini üretir aynı zamanda fiyatları normal bir daire fiyatıdır siz daire almak istersiniz gerçi para ile alakalı konu konuşmak istemem ama bilin ki sahibi benim ve kinci bir insan değilim. Yarın bir mobil asistan projesi çıkar insanların hayatlarını kolaylaştırmak için yarın bir karavan firması çıkar kurulu sistemi yok sayarcasına yarın bir geri dönüşüm firması çıkar sizin attıklarınızı size tekrar atılmamış gibi sunan yarın bir... diye çok devam edebilirim ama projelerimi daha doğrusu önemli projelerimi burada yazmak istemem ama siz sadece şunu bilin istiyorum eğer tüm dolandırıcılar benim gibi olsa hayatınız sizin sandığınızdan çok daha güzel ve kolay olur.

Tüm uykum açıldığı için ben yazmaya devam edeyim. :laughing:

Mesela ben Üniversite mezunu olmadığım için Tubitak gibi Devlet kurumlarından herhangi bir proje desteği alamamaktayım ama Amerika gibi ülkeler projelerime karşılık vatandaşlık dahi verebiliyor. Avrupa fonundan rahatlıkla kredi alabilirken kendi ülkemden en ufak destek göremiyorum. Şimdi ben bu gün varımı yoğumu satıp çantamı alıp Amerika ya yerleşsem bundan on sene sonra siz diyeceksiniz ki vay be bir Türk bilim adamı bakın neler yapmış. Aynı zamanda çok daha rahat bir hayat yaşarken burada kazandığım paradan çok ama çok daha fazlada orada kazanacağım ki üstelik orada bölge belediyesi inşaat projeme enerji ve su sağlamayacağım için izin de vermemezlik yapmayacak. Peki ben neden gitmiyorum biliyor musunuz ? Çünkü Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi size değil bize emanet etti ve gerek siz gerek siyasi karakterler hatta kendi ailem bile bana karşı dahi çıksa sonunda ben kazanacağım. Yanlış anlaşılmasın ben kazanacağım derken konu para değil konunun ne olduğunu anlamışsınızdır. Benim büyük dedem Allah rahmet eylesin Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşıydı ve Mustafa Kemal Atatürk Ankara dan o dönem silah arkadaşlarına arazi hediye ederken dedem "Paşam siz olmayanlara verin benim köyle çok arazim var" demiş bir adam sırf bu yüzden Uzun Hasan olan lakabı bir süre sonra Salak Hasan olarak bile anıldı. Lakin ben bu gün biliyorum ki köydeki bir karış toprak şehirdekinden ülke geleceği adına çok daha önemli ve faydalı bu yüzden ben size ve sizin gibilere inat ben olmaktan asla vazgeçmeyeceğim ve kazancımı kazandığımı insanlar ile paylaşmaya devam edeceğim. Sevgili İnce Bey, yazsam neler yazarım aslında ama işte o yüzden atasözleri üstlerde yer alan mesajlarda önemli dediğiniz gibi "anlayana sivrisinek saz anlamayana davul az" tabi ben bunu asla bir hakaret içerikli değil sadece beni anlamamanıza ithafen birazda muziplik amacı ile yazıyorum.

Borsa konusunda da;

Xiaomi firması batar çıkar ben kefili değilim sonuç olarak bu borsa ve belli başlı riskleri en risksiz durumlarda dahil var ama tarih bilgim bana şöyle bir yaklaşım yaptırıyor büyük Çin hükümdarı Mi adını baz alarak sistemi değiştirmek ve imkansız olanı yapma amacı ile piyasa giren ve adını Mi koyan bir firmanın ki söz konusu firma 8 Yıl içinde Dünyanın en büyük 3. telefon üretici olma yükselişini yakaladı bana mantıklı geldiği için aynı ilgi alanlarına hevesli insanlar da bir araştırsın baksın vs... diye konu açarak yazma gereksinimi duydum. İnanmazsınız ben bazı sabahlar Tuzla Marina da yürüyüş yapmaktayım ve bir kaç sabah önce mutsuz, mutsuz oturan bir güvenlikçi ile sohbet ederken belki kaderi değişir diye ona dahil bu firmaya bir bak tavsiyesinde bulundum lakin bakın ilk mesajımda da yazdığım gibi " yatırım için ayrılan bütçe adına önümüzde ki 10 yıl için " konusunu da belirtiyorum. Bu gün söz konusu güvenlikçi o'nun çocukları eşi hayatı sizce nasıl veya 10 yıl sonra nasıl olabilir ? Bence bu ülkede pek yol alması hayat kalitesi adına mümkün değil ama bir ihtimal işte bu gün aldığı 1 Lot 14.000 TL değerden 500.000 TL değere ulaşırsa en azından çoluğuna çocuğuna bir ev bırakır bırakma şansı olur hayata karşı bir umudu olur hatta belki hayata bakış açısı değişir ki ben gelecekte kesin olarak bu olur veya olmaz demiyorum sadece bu bir tahmin ve bende insanım yanılma şansım var.
Siz söz konusu hisse senedini alırsınız almazsınız o ayrı lakin bana karşı yaklaşımınız ve kurduğunuz cümleler çok ama çok yanlış hatta sosyal medya üzerinden artık resmi olarak dava açılması mümkün olduğu için buna ek olarak muhtemelen avukatımın sizin avukatınız dan daha iyi olacağını hesaba katarak amacım para kazanmak olsa en azından hakaret davası falan açar 1 Lot parasını sizden çıkarta bilirdim. :yum: Olmaz demeyin bu hayatta bu ülkede neler oldu ve oluyor. Size bu ülkede hangi firma ithal mallar getirerek Türk üreticisine zarar veriyor söyleyeyim mi ? Veya bu firmanın siyaset ile bağlantısı ne ? Sadece şunu bilmenizi isterim her gün televizyonda gördüğünüz insanlardan insanları korumaya çalışın benden değil. Ben onların yanında melaike sayılırım. :innocent:

Lütfen insanlar hakkında sadece siz öyle düşünüyorsunuz diye ithamlar da bulunmayın bakın üsteki mesajlarınız da muhafazakarlıktan bahsettiniz ve sizde biliyorsunuzdur ki gözünüzle görseniz dahil o kişinin suçlu olduğunu kanıtlamak için size olayı gören dört adette şahit gerekmekte.

Kızgınlıkla kalbinizi önce ki mesajlarda istemeden kırdıysam üzgünüm ve özür dilerim. Mutlu ve huzurlu günler dilerim.

Saygılarımla.

Not: Lütfen bu mesajımdan da sadece " Size hakaret davası açarım " gibi kısımları çıkartarak bana bir cevap yazmayınız. Bakın kocaman, kocaman mesajlar attım sırf size derdimi anlatabilmek adına. :blush:

Son düzenleme:

.

Yatırım; emeğe saygılı olanlar bilir, asla anonim platform bilgileriyle temellendirilemiyecek ciddilikte bir girişim..
Üstelik burada da diyalog, başlıktan kopuk ve de kişi odaklı bir tarzda devam etmekte. :confused:

Tıklanma yüzünden forum sahibi dışında, kim için fayda beklenebilir ki ?

Ben artık okumaya değer bulmazsam, alınmazsınız umarım ? :yum:

Son düzenleme:

Bütün mesajlarınızı teker teker okudum.
Kastamonuda yapacagınız çalışma için eleman arama ilanı pardon bilgisi konusu.Yurt dışına satacagınız safran için dış ülkelerden aracı arama yazınız, ve hisse senedi alın ben aldım yazısı ile beraber bu forumla hiç alakası olmayan sadece kendinizin para kazanmanız için yazılmış buradakileri ilgilendirmeyen yazılar.Bir araştırın bakalım burayı sizin gibi eleman arama malına bayi arayan başka üye var mı?
Para kazanmak bir ihtiyaçtır elbette hepimiz para kazanacağız ve kazanmak için gayret göstereceğiz ama her şey amacına uygun platformda yapılmalı burası kaznç kapısı platformu değil tam tersi kazandıklarımızı kendi keyfimize göre harcama yapanların ortak noktası..Gayet başarılı bir şekilde satıcı konuşması yazışması yapıyorsunuz bu bakımdan sizi beğendim.Yüz yüze görüşsek bir kaç saatlik kesintisiz karşılıklı konuşma olur.
Bu iş yılan hikayesine döndü.Ben daha fazla yazmak istemiyorum

İnce Bey,

Açtığım konulardan tıpkı yazılardan seçtiğiniz bir kaç cümle gibi yine sadece bir kaç konu seçmişsiniz. (Şaşırmadım.) Sizden başka var mı diyorsunuz ama ben iş arayan insanların ilanlarını iş veren kişilerin ilanlarını gördüğüm için böyle bir ilan açma gereksinimi duydum. Yani evt benden başka bence önce bu tarz ilanlar ve konular var. Zira söz konusu ilanın açıldığı yer İLAN PANOSU KARİYER BÖLÜMÜ yani burada benden önce açılmış aynı şekilde ilanlar olduğu gibi bu bölümün olma amacı söz konusu ilan türlerinin girilmesi. Kastamonu Taşköprü'de Kuracağım Gıda Üretim Tesisi İçin İş Arkadaşları Aramaktayım
Öyle bir konuşuyorsunuz ki hayretler içerisinde kalıyorum. Yahu benim benle alakalı bir sorunum yok maddi olarak ta çok şükür 700 sene çalışmadan gezme hakkına sahibim ama bakın sizinde dediğiniz gibi ben bu siteye kazandığım parayı ne tarz hobiler üzerinde kullandığımı paylaşma amacı ile kayıt olmuş olsam da konulara dikkatli bakarsanız benden başka su sporları ile ilgilenen veya değişik branşları düzenli şekilde yapan insanlarda yok özellikle benim yaşıtım. Neden ? Çünkü İstanbul içi su sporları ile düzenli ilgilenmenin haftalık maliyeti bir emekli maşından fazlaya tekabül ediyor. Paraları yok insanların. Ben istemiyor muyum deli gibi kendi kendime jetski'e binmek yerine bir sürü insanlar olsun beraber binelim farklı ülkelerde olduğu gibi uzun menzil seyahat yapalım vs ? İstiyorum ama ülkemizde ki gençlerin aylık 20 Bin TL 30 Bin TL harcayacak parası olduğu zaman kimse jetski alıp bunu harcamıyor genelde alkol kadın ve kumar tercih edilmekte. Bu yüzden herkesin parası olsun bende hobi arkadaşları falan edinirim daha doğrusu insanların parasının olmasını istememin tek nedeni bu değil ama buda konu ve benle alakalı bir neden. Aynı borsa konusu gibi şimdide gıda işine laf ediyorsunuz ama iki konuda da ben ihtiyaç sahipleri kazansın diye ek kazanç olsun onlara diye böyle bir başlık açtım ki benden önce açılmış bir sürü borsa konusu ve kariyer bölümünde iş arayan insanların ilanları da var. Uzun, uzun yazacağım şimdi bir sürü şey ama yine önemli olmayacak yazdıklarım diye ve her seferinde daha fazla sinirlendiğim için vazgeçiyorum.

Gerçekten yazık size değil ama sadece bir çok insana yazık bu konu ile alakalı. Kimi demiş Hasan şunu aldı şöyle kaybetti... kimi demiş kazanan mı var... kimi okumaya gerek var mı bu konuyu... Nasıl insanlarsınız nasıl bir zihniyet nasıl bir bakış açısı bu ? Benden önce 100 kişi Borsa ile alakalı konu açmış ve burası serbest muhabbet köşesi. Benden önce 100 kişi iş ilanı girmiş kariyer bölümüne. Ben yapınca neden bu kadar göze battı ? O kadar şey yazıyorum hala neler, neler duyuyorum ki bunların sebebi hakkında da bir fikrim yok. Uzatmakta istemiyorum hangi şekilde ne yazarsam yazayım zaten anlaşılmıyor. Satıcı konuşması vs diyorsunuz ısrarla, saygımı bozmak istemiyorum yaşınıza hürmeten ama ayıp gerçekten.

Başka konularda açtım bakarsanız Vadiler ile alakalı Su Sporları ile alakalı Kamp ile alakalı Kanyonlar ile alakalı hatta Karavan konusu dahil ama cevap geldi mi ? Hayır. Karavan bölümüme karavan ile alakalı konu açtım sağolsun iki tatlı insan cevap verdi beş yüz tane karavancı var cevap vermedi. Kanyon ile alakalı soru sordum bir sürü kanocu var vs bir Allahın kulu cevap vermedi. Gezenbilirde insanlar yüzme bilmiyormuş gibi su sporları ile ilgilenen insan yok. Arazi araçlarına gelirsek grand cherokee arazi aracı zanneden insanlara neyi nasıl anlatayım ben ?

Özünde ben bir sürü konu açtım ama nedense benden önce açılmış olmasına rağmen gerek kariyer gerek borsa konusu sadece önemli bir şeymiş gibi gündeme getirildi tek açan benmişim vs gibi.

Sizin gibi belli bir yaşı almış insanlar gençlere böyle davrandığı sürece bu ülkenin gençleri tabi ki her zaman gidip parasını sağda solda harcaya devam edecektir. Oturup burada size laf yetiştirmeye çalışacak genç insan sayını pek olmaz. Bende siz veya sizin gibi insanlara istinaden burada değilim ama gördüğüm konuştuğum bazı tatlı insanlar var onlardan dolayı yazmaya devam ediyorum.

Araba almayı yatırım sayan bir ülkede hemen para kazanmak isteyen aç insanların olduğu bir ülkede zihniyeti yıllar önce yozlaşmış bir kitlenin olduğu ülkede ne yazsam olmuyor ne desem olmuyor sonuç olarak. Valla size ayrı ülkenin geleceğine ayrı üzülüyorum.

Sizin yaşınızda ki insanların gençleri doğaya böyle ortamlara çekmesi gerekmesi gerekirken siz resmen bu siteden bu genci nasıl bezdirip girmemesini sağlarım diye çabalıyorsunuz. Farklı bir camiye iki tane genç gittiğinde sanki onlar hırsızmış muamelesi yapan cami cemaati gibisiniz.

Kariyer nokta net vs gibi sitelerde işçi arama ilanlarım var burada da iş arayan insanlar var diye girdiğim ilana dahil sanki ülkede işçi yokta ben buradan arıyormuşum muamelesi yaptınız. Site yetkililerine yazın o zaman kariyer bölümünü ve serbest muhabbet köşesini kaldırsınlar. Sadece kamp karavan vs bölümleri kalsın forumda.

Son düzenleme:

Bende borsadayım konuyu görünce foruma yazmak istedim. Çok deneyimli olmasam da bir iki bir şeyler biliyoruz. Borsayı da ben buradan canlı olarak takip ediyorum. Fikir alışverişlerine açığım herkese bol kazançlar.

bir türlü borsaya giremedim ben ama çok istiyorum girmeyi. Deneyimi olan biri varsa girebilirim yardımcı olursa :smiley:

Kaybedecek paranız varsa buyurun girin borsaya hazırda bekleyen kurtlar sizi anında parçalasın
Abi
Adam Eylül 2018 de paranız varsa xaomi hissesi alın demiş
O zaman doğru bir yatırım önerisi sunmuş
O zaman alsaydık, şimdi parayı üçe katlamıştık

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı adamın şimdiki önerilerini merak ediyorum
Şu an borsaya girmeyi önermezdi sanırım
Covid nedeniyle borsalar çökebilir

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kalbiniz sağlam ise , kenarda en az 1 yıl süre ihtiyaç duymayacağınız birikiminiz var ise heyacan da arıyorsanız borsaya girebilirsiniz demektir :smiley: Bu sene borsa da fırsatları değerlendirenler iyi paralar kazandı. Çoğu hisse tarihinde görmediği zirveleri gördü. Özellikle mart ayı sonundaki düşüşte kağıt alanlar köşeyi döndü

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR