Gaz Tiger (Yeni Model)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,155

Jeep34

Zirve
Yer
İSTANBUL
Rusya'dan otomobil üreticisi GAZ üretiminin hazırlık aşamasında olduğu SUV aracı Tiger-2 SUV modelini Moskova Motor Show'da görücüye çıkarttı. İlk bakışta Hummer tarzı hatlarıyla dikkat çeken araç, sert hatlara sahip

Tiger, 190hp'lik dizel motora sahip.

Gaztiger1copyhp3

Gaztiger2copyss0

Gaztiger3copydv7

Gaztigercopyjk4

Etiketler

Ynt: Gaz Tiger (Yeni Model)

Ruslar hep detaylara boğulmaktan, detaylarla uğraşmaktan kaçmıştır.Bkz. Lada Niva bkz. Zenit ...
İlk kuralları çok sağlamdırlar, çok zor arıza yaparlar, tamirleri çok uğraştırmaz, hatları kaba ve detaydan yoksundurlar.
Çok güzel bir araç bence dışı çok kaslı duruyor.
Hadise ruslara gelince çok sevdiğim bir olayı anlatmak isterim.
NASA bundan 4-5 sene önce uzayda çalışan tükenmez kalemi üretmek için bilmem kaç milyon dolar ar-ge yapmışlar ve basına tanıtmışlardı akabinde ertesi günü rus uzay bilimleri merkezindeki bilim adamlarına bu icat için ne düşündükleri sorulmuş ve şu yanıt verilmiş; " amerikalı meslektaşlarımızın böylesine gereksiz bir materyal için milyon dolarlık para harcamasına anlam veremedik bizce uzayda kullanılacak en iyi kalem kurşun kalemdir, biz senelerdir bunu kullanıyoruz." demişler.
Bu da olayı koparan nokta.

Rusların detaysız ve sorunsuz ürün tasarladıkları muhakkak Bir örneğide Kalaşnikof tüfek değil midir ?

Mikayil Timofeefiç Kalaşnikof . Rus silah tasarımcısı.

Kalaşnikof olarak bilinen AK-47 modeli piyade saldırı tüfeğini tasarlayan Rus onbaşı. Daha sonra rütbesi Korgeneral olarak değiştirildi. Tüfeği 60'tan fazla ülke resmi olarak kullanıyor, altı ülkenin de bayrağında simge olarak bulunuyor.Dünya'da kullanılan 100 milyon AK-47 olduğu tahmin ediliyor.Kalaşnikof dört kıtada, en az 14 ülkede üretiliyor.AK-47 dakikada 600 mermi atabiliyor

uğur bey paylaşım için teşekkürler...

bende aracı çok beğendim...
benim tipimide Ruslara benzetirler:smiley:
judo stilimde tam rustur :smiley:...

bir soru soracağım?
bu araç Türkiye'ye gelir mi?
ya da geldi mi:smiley:
ve fiyattı tahminen ne olur?

her halde amerikanlardan daha ucuzdur:smiley:

Benim bu araç hakkında bilgim yok..190hp dizel olduğunu buldum.Ama bilmek isterdim..Resimleri başka bir 4x4 forumundan aldım.Bilgide mevcut değildi.

İnternet Takvim gazetesinden şöyle bir habere ulaştım 25/06/2007 ;

Rus otomotiv devi GAZ, Türkiye'de üretim yapacak

Rusya'nın otomotiv devi GAZ, Konyalı Yeşilkaya Grubu ile Türkiye'de üretim yapacak. 100 milyon dolarlık yatırımla kurulacak fabrikada üretimin yüzde 70'i ihraç edilecek.
Türkiye pazarına Yeşilkaya Grubu bünyesindeki MGY Otomotiv ile yaptığı distribütörlük anlaşmasıyla yeniden giren Rusya'nın otomotiv üreticisi GAZ, Türk ortağına üretim teklif etti. 2008'de temeli atılması planlanan fabrikada ticari araç üretimi yapılacak ve yıllık 70 bin adetlik üretimin yüzde 70'i Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine ihraç edilecek. MGY Otomotiv Genel Müdürü Ömer Çardak, üretim yeri konusunda Gebze Organize Sanayi Bölgesi ile Konya arasında henüz seçim yapılmadığını belirterek, üretimin başlangıçta montajla başlayacağını söyledi.

Evet benden yardımda isteyen yeni bir site..Ama fazla vaktim olmadığı için aktif olamıyorum.Zaten Gezenbilir hayatımızın bir parçası oldu :D

Jeep34' Alıntı:
Evet benden yardımda isteyen yeni bir site..Ama fazla vaktim olmadığı için aktif olamıyorum.Zaten Gezenbilir hayatımızın bir parçası oldu :D

evet uğur bey:smiley:
bir zamanlar o game vardı belki bilirsiniz 24 saat online oluyordum?? ve sonunda eşim kızınca kapattım hesabı hehhehhe
şimdi de gezenbilir :smiley:
ama buna kızmıyor hehhe
benim kadar olmasa da eşim de off-road u seviyor..

(bu arada uğur bey sizin ile bir gezide tanışmak isterim bu yakınlar bir gezi planınız var mı?)

Eşinizin size kızmaması için arasırada olsa yanınızda hafif gezilere getirmelisiniz :smiley: Ben çözümü böyle buldum :D

Bu hafta bir gezi düzenlense dahi, ben katılamayabilirim :( ..Ama yakın zamanda tanışırız :smiley: ..

Gezi harici, önceden olduğu gibi baharda büyük bir ''Tanışma Yemeği'' zaten yaparızda.

benim araç neyazık ki suan standart

ama kısa zamanda birkaç bişey yapacağım...

suan istesem de ağır parkurlara çıkamam :(

bu tanışma yemeği ne zaman olur tarih belli mi...

inşallah mayısın son haftası olmaz...
bodrumda konferans var oraya gideceğiz...
bende ki şans inşallah o tarihe denk gelmez...hehhe

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri