Gaz 69

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 183
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,583
Ynt: Gaz 69

çok az da olsa araziye soktum ama bu haliyle fazla zorlamadan elden geçiriyorum. ak milini arıyorum. sonra korksun en zorlu araziler benden

Etiketler

GAZ 69 un sol aksimilini yaptıracağım bir yer arıyorum. Gazcılar sizden yardım istiroyum.

nurullah bey maslak oto sanayii de aks tamircisi ahmet usta var..0 212 328 34 41 nolu telefondan ulaşabilirsin...sag aks milini numune olarak gösterirsen sana eni iyi yardımcı olur diye düşünüyorum..mavi servis tuncay dan aldım diyebilirsin telefonu..selamlar..

resim ekleyecektim ama nasıl ekleniyordu bulamadım. hatırlatırsanız gazın yeni resimlerini koyucam.

Rusyada faaliyet gösteren Kombat (Комбат) firması bizlere Gaz Tiger marka Rus yapımı arazi aracını zırhlayarak ve modernize ederek duyurmustu. son zamanlarda uaz ile gaz markasını sık sık karsılastırıyordum ve aşagıdaki resimleri ve yapımı hakkında biraz bilgiye ulaştım.
Gaz ile Uaz karsılastırması konusuna gelecek olursak uaz firmasının o zamanki modeli olan uaz hunter (rusların CJ si) gaz 69 ile karsılastırdıgım zaman gaz 69'un uaz huntere gore çok ustun oldugunu gordum. uaz hunter halen daha üretimde ama gaz 69 üretilmiyor :( rus kombat (Комбат) firması işte bizlere aşağıdaki aracı revize etmiş :smiley:

kombat

ilgili linkler

http://steer.ru/archives/2008/02/04/005125.php

http://www.autocentre.ua/ac/Auto/Conception/GAZ-2262.html

http://www.zr.ru/articles/43142

nrlates' Alıntı:
Uzun bir aradan sonra tekrar herkese selam.
sonunda araca binmeye karar verdim. Bütün kış boyunca karın yağmurun aldında korumasız şekilde yatan aracı geçen cumartesi şöyle bir bakayım dedim. Ve inanılmaz ama gerçek araç tek marşta çalıştı. ben de bu araca daha fazla haksızlık yapmamak için ufak tefek eksikliklerini yaptırmaya kararverdim. 4x4 ün bakımını yaptırırken ön sol aks milinin olmadığı ortaya çıktı. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Araca binmeye karar verdim. hafta sonu kullandım. çok keyf verici idi. 200 bin liralık sıfır jipler bu kadar dikkat çekmez inanın.

Nurullah Bey,
Sonunda doğru yolu bulmuşsunuz ama b u arada beni yoldan çıkartmaya çalışıyorlar. İllede ÖTV indirimine ver, uğraşamazsın falan diye. Bilemiyorum artık ne yaparım.

Ön sol aks miliniz olmadığını öğrendim. Belki işinize yarar, bu parçayı ararken sadece gaz 69 olarak değil, UAZ 469B ve UAZ 3151 serisi içinde arayabilir siiniz. Bütün saydığım araçların hepsi aynı diferansiyel ve millerine sahip. Rusya kaynaklı internet sitelerinden veya Doğu bloku ülkelerine giden bir dostunuz varsa ondan getirmesini rica edebilirsiniz.

İngiltere kaynaklı www.trapperindustries.com isimli bir firma bunların ikinci el yedek parçalarını satıyor. Temas kurarsanız belki yardımcı olurlar.

Osmancığım merhaba,
yardımların için sağol. tam ön arka difransiyelleri değiştirmeye karar vermiştim. aksı buldum ankaradan. şimdi takılıyor birazda böyle devam etsin en doğrusu yine komple yürürünü değiştirmek sanırım.

ARKADAŞLAR
Benim gazın komple yürür sistemini ve motorunu değiştiriyorum. Tam gaz OFF-ROAD yapacağız inşallah. 2.5 Defander dizel motoru koyacağız. ne dersiniz

benim gazın ruhsatında dizel yazıyor dosyasındada dizel yazdığını umuyorum. bu vesile ile dizel motor atıyoruz.
Kayışdağındaki nihat ustanın orda bulunan gaz benim gaz.

nrlates' Alıntı:
ARKADAŞLAR
Benim gazın komple yürür sistemini ve motorunu değiştiriyorum. Tam gaz OFF-ROAD yapacağız inşallah. 2.5 Defander dizel motoru koyacağız. ne dersiniz

Nurullah Bey,

Şu projenizi biraz daha açabilir misizniz? Şanzıman, arazi ve diferansiyeller ne takacaksınız, dişli oranları nasıl? Bahsettiğiniz motorun Hp ve torku nedir. Bizlerde fikir sahibi olalımk. Belki biz de gaza geliriz değil mi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR