Garip Ile Iki Garip Yol Ve Kamp Günlükleri (2016)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 445
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,923
Alayli kahvemiz... Fcb20ae91e381855d29fdf951753d4bd

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hızlı bir kararla dün yola çıkıp Akşam yemeğini Bursa'da Kahvesini Mudanya Alay Kıraathanesinde içip ertesi gün de rahmetli babamın ancak yaptırabildiğim mezarını ziyaret edip yine Ankara'ya döndüm. Güzel bir geziydi. Eskiden sürekli İzmir'Bursa yapardım şimdi artık Ankara Bursa yapacağız sürekli belli oldu. Bursa'da işlerimiz oluyor köklerimiz orada ve toprak çekiyor. ahh şu mecburiyetler olmasa...

Garip geziyi sorunsuz geçirdi. Garip dışardan eski gözükse de bakımlı bir araç haline gelmeye başladı. Önceki sahibi öğrenci olduğu için pek bakamamış. Neyse ki artık birlikteyiz. Yoldaşım Garip ve ben yollardayız ve yollarda olacağız.

Garip'te hala kış lastikleri takılı halde. Garip ile başka gezi planlarımız da olduğundan bu ara yazlıkları taktırmak istiyorum. İnşallah bir ara bu işi de hallederiz.

Herkese yine ve yeniden Ankara'dan selamlar.

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sevgili yeğenimle beraber Kentpark'a gittik. Decathlon'da kamp çadırlarına baktım. Malum sezon açılacak. Kendime ayakkabı ve tshirt aldım. Decathlonda güzel ürünler oluyor. Özellikle kamp matı çok ucuzlamıştı.

Kamp yapmak hem rahatlatıcı hem de doğayla içi içe bir etkinlik. Özellikle ben gibi stresli çalışanlar için haftasonları kamp yapmak veya yaz tatillerinde kamp yapmak çok rahatlatıcı bir etkinlik. Ben bu tip etkinlikleri Üniversite yıllarımdan beri yapıyorum. Allah kısmet ederse yeni yerim olacak Ankara'da da bu tip etkinlikleri yapacağım.

Hem yazları uzun süreli kampları hem de Haftasonu kamplarını yapmaya devam edeceğim arkadaşlar. Çünkü bu benim sevdiğim bir etkinlik.

Bütün bunları yaparken Garip ile birlikte olacağız.

Merhaba arkadaşlar,

Yeni sezona başlarken bugün internetten birkaç ürün aldım ve eksiklerimin birkısmını böylelikle tamamladım.

Ben bir otomobil kampçısıyım arkadaşlar. Benim amacım aracımla güzel zaman geçirmek, doğaya çıkmak, doğada kendi başıma yetmek ve bunun zevkini ve hazzını yaşamaktır.

İlle bir karavan sahibi olmak, ille karavanla gezmek, ille arabanın içinde yatmak gibi bir sıkıntım yoktur arkadaşlar yine bunun gibi, İlle Avrupa gezmek gibi bir kaygım ve saçma kendimi ispat derdim de yoktur. Kimse ile bir şey yarıştırmak gibi bir derdim yok. Ben basit bir kampçıyım kendi gücüm kadar yakın çevremde gezip tozuyorum. Hiçbir iddiam ve kimseyle bir şey yarıştırmam söz konusu değil arkadaşlar. Ben tekrar ve tekrar bu işleri kendi gücüm kadar yapageldiğimi her ortamda söyledim ve söylüyorum.

Gelelim yeni donanımın bir kısmısına. İnternetten gelenler....

1-Sn. Rüzgar'ın kitabı...

Bu kitabı okumadan olmazdı. Gerçi Sn. Rüzgar'ın gezi yazılarını hep zamanında okudum eğer bu bir gezi yazısı derlemesiyse bile kütüphanemde mutlaka bulunmasını istediğim bir kitap bu...

2-Bakır Cezve seti... Beş adet bakır cezve değişik boyutta ben sadece bir boyutu kullanacağım kampta kahve keyfimi yapmak için...

3-Şişme yatak ve pompa: Şişme yatak konforlu oluyor. Motosikletle gezerken kullanamıyordum şimdi otomobille daha rahat etmek hakkım...

4-Kamp ocağı: Artık kartuşlu kamp ocağı kullanacağım.

5-Kamp tencere seti bir kişilik: Bu da çok işime yarayacak.

Yakında bu sezondaki gezilerime başlayacağım arkadaşlar...

Bu seneki gezilerime Mayıs ayında başlamayı planlıyorum. Gezmeyi planladığım bölgeler arasında bu sene hem Akdeniz, Hem Ege hem de Marmara gezileri olacak. Nokta şeklinde kamplara gitme ve kamptan kampa geçme şeklinde Tam Karadeniz turu ile beraber Antalya Tekirova kampı ve gezisi, İzmir civarında Kamplı bazı geziler, Bursa civarında Kamplı geziler ve Ankara merkezli Abant gibi kamplı geziler yapmayı planlıyorum.

Bu seneki planlarda kullanacağım çadırımı henüz almadım. Bu sene kullanacağım çadır hızlı kurulan bir çadır olacak.

c59c6d3e76ec69faf72e898699bb0b5cc303.jpg

Araba ile kamp yapmaya uygun olan bu çadırı önümüzdeki günlerde edineceğim ve otomobilimdeki standart yerine yerleştireceğim. Ayrıca yeni aldığım şeyler önümüzdeki günlerde elimde olacak.

Yücel bey araç üstü çadır düşün dünüz mü ? Çelebinin yapımını takip etmiştim bence biraz uğraşla bunu da yaparsınız.

Arkadaşlar...

Çadır....

1-Ekonomiktir.
2-Keyiflidir.
3.püfür püfürdür
4-Her yere kurulur.
5-Her kişi sayısına göre ayarlanabilir.
6-Park sorunu yaşatmaz.
7-Ekstra vergisi sigortası yoktur.
8-Fazla yer kaplamaz.
9-Aşırı dikkat çekmezsiniz.

Elbette aklıma gelmeyen başka faydaları da vardır. Çadır kampı veya tatili yapmak çok keyiflidir arkadaşlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri