Garip 2018...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 657
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 115,340

Etiketler
Ben Ankara Menşei ile karavancılık yapıyorum.
Bir yere gittim mi bir hafta on gün kalırım. Konaklamalarımda işletmeleri seçerim. Karavanımın aylarca durduğu bir de yayla mokampına üyeyim. Buraya haftasonları giderek keyfimi geçerim arkadaşlar...

Yazın ve kışın illa karavancılık yapmam gerekir. Çünkü bu benim hayatta en sevdiğim şey.

Evimde ve tek kişilik hayatımda mutluyum. Kimse hayatıma burnunu sokmasın yeter kendi halimde yaşar giderim.

Eskiden çok sayıda sayfa kurdum. Bunlara ciddi emek harcadım. İnsanları kamplara götürdüm. Yaptığım hiçbir şeyde kimseye karşı bir yanlışım olmadı. Her zaman iyi niyetli bir insan olduğum için kendimi severim. Beni olduğum gibi kabul edemeyecek insanlara ise kapalıyım artık.

Bugün geldiğim noktada daha yalnızım belki ama kafam rahat.

Bu işi yalnız yapmak da birlikte yapmak da ayrı keyiftir.

Ben 20 yılda bütün keyifleri yeterince yaşadım ve devam da ediyorum.

Karavanımda yalnız olmak, Gürültüden uzak bir sessiz sakin yerde olmak isterim. Ve karavanımda daha çok okumayı severim.

İşte bu Garip'in öyküsü böyle devam etmekte...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yukardaki yazımda menşei olarak yanlış yazdığım kelimenin doğrusu menşeyi olacaktır. Yanlış kullanım için özür dilerim.

Bu ayın okumalıkları da evimize geldi. Bu ay Kafkaokur'un kapak konusu Mustafa Kemal Atatürk. Ot'unkisiyse Müslüm Gürses. Kafkaokur'dan çok güzel Atatürk figür çıkartmaları, Ot'dan ise Bir yüzünde Bu Dünyayı yakarsa garipler yakar yazılı çizim poster diğer yüzde de Siz benim neler çektiğimi nereden bileceksiniz yazılı bir Ahmet Kaya posteri var.
Özellikle Müslüm Gürses'in sözü ilginç. Bence de Gariplerin içinde bu güç var. Dünyayı yakabilirler.
İyi okumalar efendim. A6f4d7b3dc4c537c8b65cf14fd1aa6cd

Kafkaokur'dan çıkan Atatürk çıkartmalarını çiğköfteci magneti üzerine yapıştırıp kenarlarından keserek Mustafa Kemal buzdolabı magneti yaptım. Buzdolabı süsü kolleksiyonuma çok yakıştılar. Mustafa Kemal daima gönlümde... C19abfd43e74a8cd6d3b3016f3354246 909b452650731bd7a629c5220282a84d

Merhaba Arkadaşlar.
Malesef Türk kahvem bitti ve markete gidip alamadım. Bu nedenle bugün de Filtre kahve içiyorum.
Bu haftasonu evimdeyim ve Dergi-Kitap keyfi yapıyorum.
Yarın Saat 12.30'da Ulaşan Otel'de aylık mutad dernek toplantımızda olacağım.
Bu nedenle bu haftasonu bir yere kaçmadım.
Herkese Ankara'dan selamlar olsun.

Bugün Güçlü ile Gölbaşı'na gidip geldik. T.K.K.D yemeğimize katıldık.
Eve dönünce bu kez Garip'i çalıştırıp, onunla da bi market yaparak biraz gezinmesini sağladık.
Garip'in uzun süre yatmasına gönül razı değil. Bu nedenle arada geziyoruz.
Dernek hepsi benim gibi kampçı karavancı olan arkadaşlarla bir toplaşma ve sohbet imkanı yaratıyor. Ortamımız güzel kimse üstünlük taslamıyor. Hepimiz başka yerlerden gelmiş kampçılarız. Hepimiz bu ülkenin imkanlarıyla geldik ve kampçılık yapıyoruz. Bence derneğe üye olmak yaptığım çok iyi şeylerden biri. Herkesin bir derneği olmalı.
Selamlar..

Bugün evdeydim. Yakıt çok pahalı geldiği için her haftasonu Kızılcahamam'a gidemiyorum. Malesef bazı haftasonları gezemeden geçiyor. Herşey pahalılandı ve geçim zorlaştı. Malesef öncelikli problemimiz geçinebilmek.
Olsun bütün şartlara rağmen yine de karavancılığımı bir şekilde yapıyorum. Vazgeçmek yok.

Merhaba arkadaşlar,
Yorucu bir günün ardından nihayet evimde Türk kahvemi içiyorum.
Herkese de selam ediyor ve afiyet olsun dileklerimi iletiyorum.

Bugün de yorucu bir günün ardından evin yolunu buldum.
Çikolatalı mocha içiyorum.
Yine bir keyif saatinde...
Tüm dostlara sıcacık selamlar olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR