Garip 2018...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 657
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 115,655
Geldik evimize.
Bir haftasonu kampı daha böyle geçti.
Ekimi yarıladık bu arada.
Hala kamp yapabiliyor olmak mutluluk veriyor..

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Bugün de Ankara caddelerinde Garip ile gezdik. Yeğenime Odtü'yü kazanma hediyesi olarak güzel bir bisiklet aldım. Sonra Garip'in arkasına taktığım bisiklet taşıyıcısı ile bisikleti Odtü'ye götürdük. Sonra Odtü de yeğenim bana yemek ısmarladı. Çatı adlı bir yerdeydik. Çok güzel bir gündü.
Garip 35 plakalı olmasına rağmen Ankara caddelerini seven bir arabadır.

Bir J9 karavan ekleyecektik aileye ama şimdilik vazgeçtik.
Aslında Çekme karavan çok daha avantajlı ama mesela ülkede karavan altyapısı iyi olsa, her şehirde bir karavanpark olsa çekme karavancılık çok daha güzel yapılırdı...

Hayırlısı olsun. Ona para bağlamak yerine bir önce ki kasa PSA araçlara bakılabilir. Hatta bazen ilanlarda uygun fiyatlı yapılmış araçlarda oluyor. Birkaç değişiklikle çok rahat kullanılabilinir.

Bugün bir tane 2001 model peugeot boxer baktım. Çok döküktü. İnternetten ilanlardan hoş görünen araçlar yanına gittiğinizde sizi hüsrana uğratıyor.

Bugün ayrıca Çekicim Güçlü'ye kış lastiklerini taktırdım. Motor soğutma sıvısının derecesini ölçtürdüm. Bütün sıvıların seviye kontrolünü yaptırdım. Ankara için zamanı gelmişti.

Çekici aracım Güçlü. E70877b2433c3970aba3ca2839576f5c

Bugün Akyurt Otonami'yi gezdim. Çok güzel yapılmış. Binlerce otomobil var. Ama malesef 3-5 tane bile karavan yok. Bir tane J9 karavan baktım gitmeden aramıştım araç zaten minübüs geçiyormuş. Şöför mahalline baktım hakkaten ne kolay sığabileceğim ne de kullanabileceğim bir alet. Sonra birkaç transporter baktım. Ford'un yerinde 2006 model bi transit minibüs dikkatimi çekti. 27.000 tl idi. Biraz da transporterlara baktım. Sonra kendi forduma çeki demiri de taktırdığım ve fordum iyi olduğu için hiçbir araç almadan bu geziyi tamamladım.

Bugün hiçbir şey yapmadım.
İnternetten hobi bahçesi ve karavan için karavan bahçesi yapabileceğim ilanlara bakıp hayaller kurdum.
Şimdi de Türk kahvesi keyfi saatim geldi.
Herkese mutluluklar...

Bugün de evimdeki French Pressimde demlendirip süzdüğüm mis kokulu filtre kahveyi içiyorum efendim.
Tüm kahve keyfi yapan dostlara selam olsun.

Bugün Garip ile Ankara caddelerine çıkıp biraz gezdik. Sonra Starlada'ya gidip motor soğutma sıvısının antifriz derecesini ölçtürdük. Ankara gibi bir yerde bunu yaptırmamak motor açısından ölümcül olabilir. Sıvımızın donma derecesi -20 çıktı. Eğer akümüz soğuktan su koyuvermezse Garip de Güçlü gibi kışa hazır her şeyiyle efendim.

Bir Ekim gününde Sait Faik Abasıyanık'ın Lüzumsuz Adam kitabı da bitti. Öykü ziyafeti için Sait Faik Abasıyanık okumak çok iyi fikir. Dili düzgün ve akıcı, anlaşılır ve arı. Hepsi çok güzel yazılmış hikayeler ve okurunu hiç sıkmıyor. Bence bu kitap çok güzeldi.

Kitabın bir kısmı karavanda okunmuştur.
F4cd200d25803ac592d6ca905a845d7f

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR