Galloper 2,5 Tdı Almak Üzereyim, Ek Bilgi Rica Ediyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak Timur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,780

Etiketler

Ynt: Galloper 2,5 Tdı Almak Üzereyim, Ek Bilgi Rica Ediyorum.

Enis abi agir offroad yapan biri :smiley: soft seylerle tatmin olmaz.bizim pesimizden gelip arabasi zarar gorsun istemiosa tabiki def :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cem bey özel olarak bu aracı tanımıyorum.
Genel olarak Galloper hakkında bildiklerimi paylaşmıştım.
Şu sıralar fiyatlar biraz yüksek isteniyor galiba.
Yine de görmeden yorum yapmak doğru olmaz.
Elbette herkesin aracı kendine güzeldir.

galloper dizeli 1.5 yıl kullanan birsi olarak bu aracı almayı düşünenlere nacızane tavsiyelerim.galloper gerçekten sağlamdır arazıde donanımsız atr lastıkle çoğu aracı utandırır .ikinci eli ağır olmakla beraber eldede kalmaz.yakıtı ortalama10 litre cıvarındadır.parça problemi pajero diye ararsanız yoktur.motoru oldukça sağlamdır.bozulsada sorun yok birçok aracın tamır parasına ikitalliden 4000 liraya neredeyse sıfır ayarında çıkma starex motoru atar yıllarca binersınız.yakıtı çok gelirse mıtsubıshı l300 enjektörü takar ortalama 2 litre az yakarsınız.sözün özü parasıyla mukayese edersenız uzun vadede alınacak en sorunsuz ve sağlam araçtır.not .otomatikten kaçının kolay arıza vermez ama bozulursa sizi hayattan soğutur.

Merhabalar,
Çok severek aldığım 2000 model otomatik V6 arabamın şanzımanı beni perişan etti.
Arabayı Gürbaşlar Ford bayiinden almıştım. Öyle ya çok büyük bir firma diye.
Bana baktıklarını sıkıntısı olmadığını söylediler inandım acil almam lazımdı ve hemen aldım, noter bitti Maltepe ye gittim akşama yakın yola çıktım istikamet Çanakkale.
Alır almaz golü yedim, İKEA nın orda araba bitti, bindik çekiciye istikamet Kartal sanayii. Radyatör patlak su koyduk aynen yerde. Neyse hata benim aradım "satıcıyı bakıp aldın almasaydın bizi ilgilendirmez" dedi. Halbuki bana bakmaya veya baktırmaya gerek yok biz kötü araba zaten satmayız demişlerdi.
Haklı tabi. Arabayı yaptırdım zevkle kullandım, şanzıman birden gitti tamir ettirdim, bir sene sonra bu defa Trabzon da tatilde havalandırmadan yağ attı yangın çıktı söndürdüm ardından tekrar tamir 13 bin lira otomatik şanzımana nakit masraf ettim sanırım 3 bin liraya yakında diğer masrafım oldu. Şanzıman yine olmadı. Trabzon da usta bulamadık kaç defa Ankara ya gitti geldi bilmem.
Satınca çok sevinmiştim.
Piyasayı araştırdım çok sevdiğim DEFENDER lerin eli yüzü düzgün olanlarının yanına yaklaşmak mümkün değil.
Şimdi yine GALLOPER alacağım fakat bu defa kesinlikle manuel, dizel ve YÜKSEK KİLOMETRELİ olanını bulup alacağım. Asla düşük km si olan arabaya para vermeyeceğim.
Beni perişan eden araba 122 bin de kullanılmamış bir arabaydı.

Radyatör patlak su koyduk aynen yerde. Neyse hata benim aradım "satıcıyı bakıp aldın almasaydın bizi ilgilendirmez" dedi. Halbuki bana bakmaya veya baktırmaya gerek yok biz kötü araba zaten satmayız demişlerdi.

Galeriden satın almış olduğunuz araç için fatura isteyin, 6 ay garantiniz olur, ikinci el olsa bile. Tabi ancak mahkemeye başvurarak garantiyi işletebilirsiniz, o da ayrı konu.

Merhabalar,
Ben arabayı satın aldığım Ford bayisinin gerçekten büyük ve tanınır bir yer olduğunu biliyordum, aldandım.
Ben ki yıllarca İstanbul da araç alıp toplatıp satmış olmama rağmen bu kazığı yedim hala ona şaşarım.
Hani "basiret bağlanması" derler ya işte benim basiretim bağlandı.

Herkese selamlar, konuyu hortlatiyorum ancak bir sorum olacak, 99 model dizel otomatik vitesli bir modele sahibim, arac yavas ve cok yakiyor haliyle, çekme karavan ile deneyimleyen forumdaslarim oldu mu? Esimle karavan istiyoruz ancak galloper götürür mu uzun yolda iskence mi olur bilemiyoruz, at lastik var 99 hp lik motor ile uzun yolda 100km yi geçemiyorum, bir de cekme karavan olursa ne olur bilemedim, satip motokaravan bile alabilirim..
Yorumlarınız benim icin cok onemli, tesekkurler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR