Ford Focus Karar Vermeme Yardımcı Olun

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sehzade.mustafa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,151

Sehzade.mustafa

Dağların güzelliği kaldı
Yer
İstanbul
Merhaba sevgili gezenti dostlar İstanbul beylikdüzünden

Konu şu ki bir takas neticesinde elime geçen 2007 Ford focus 1.6 tdci trend otomatik aracımı elimde mi tutsam yoksa alternatifleri mi değerlendirsem.
Not takas neticesinde beklediğim rakama ulaştım ve aracın bana gelişi 29-30 bin tl. şu haliyle satsam o kadar eder gibi.
Araç 215 bin de ve bu günden itibaren yapacağım km yılda max 5000 dir.
Turbo bakımı istemekte lakin bakan iki usta da dikkatli kullanırsan 2 yıl gider dedi. Enjektör bakımını yeni yaptırdım.
Araç genel olarak diri lakin kozmetik pürüzleri var. İçi oldukça temiz ve bakımlı. At gibi kokuyordu değiştirdik havasını çok şükür :smiley:)
usta 1500 2000 tl ye parça dahil güzelleştiririz dedi. Belki başka bir usta daha düşük rakam verecek.

Soru şu

Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl hareket ederdiniz?

2006 modelini kullandım birçok arac değiştirdim. Başka bir arac düşünüyorsanız satiilir veya takasta değerlendirilebilir. Bugüne kadar kilometre ve boya takıntım olmadı çok lüks araçlar ve çok baz araçlar da kullandım. Ama piyasada insanların isteklerine göre sekillendiginden satmak daha uygun olacak gibi. Sanzuman büyük bakım isteyecek kilometrelerde turbo da öyle Düşük kilometreli değişen kaporta parçası olmayan bir arac ile degisim yoluna gidilebilir.

2006 modelini kullandım birçok arac değiştirdim. Başka bir arac düşünüyorsanız satiilir veya takasta değerlendirilebilir. Bugüne kadar kilometre ve boya takıntım olmadı çok lüks araçlar ve çok baz araçlar da kullandım. Ama piyasada insanların isteklerine göre sekillendiginden satmak daha uygun olacak gibi. Sanzuman büyük bakım isteyecek kilometrelerde turbo da öyle Düşük kilometreli değişen kaporta parçası olmayan bir arac ile degisim yoluna gidilebilir.
öncelikle ilgi ve alakanıza teşekkür ederim. amacım 2 3 sene binmek araca. Aklımda 2 tip araç var. birincisi volvo v40 247 binde 2004 model.sahibi en full modeli diyor. 30000 tl pazarlıkla 27-28 binleri görür gibi. bir de s40 140 bin orijinal km de 28 bin diyor. o da 26 binleri görür sanırım. v40 olan 1.8 tüplü diğeri 1.6 hiç tüp takılmamış.

V40 ile S40 arasında tercih için konuşursak S40 derim. S40 model yilini goremedim ama durumu daha iyidir mihtemelen Parça ve servis fiyatları forda göre yüksektir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri