Faturasız motor mağduriyeti...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan son_kral_54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,629

Etiketler

Ynt: Faturasız motor mağduriyeti...

AL1820' Alıntı:
maliyeci arkadaştan haber bekliyoruz.
zira motor sahibiyle son telefon konuşmamız bu işin sonu pek hayra varmıyacak.
utanmasalar verdin parayı madem peşine düşme tarzından.
maliye konusunda gelişme olursa yazacağım,

Geçmiş olsun gelişmeleri merak ediyorum.
Bazen işimiz düşüyor. Simdi den sonra ona göre haraket ederiz.

ilyasa birtürlü ulaşamayınca istemesemde motor sahibi bayanı arayarak bu iş maliyeye aksederse sizinde kapınız çalınır gelin şu işi laikiyle bitirelim desemde aldığım cevap beni zıbanadan çıkarttı.(bundan sonra istemesemde neler söylediğimi hatırlamıyorum)
bizde motorumuz çalındı deriz ??? ??? ???

Hamdi abi , sırasıyla şunları yapabilirsin.......
1-Dolandırıcılıktan savcılığa suç duyurusunda bulun......Bir dilekçe ile suçun işlendiği veya şüphelinin bulunduğu veya kendi ikamet adresinin bulunduğu yer adliyesindeki müracaat savcılığına vereceğin bir dilekçe ile başvurabilirsin......(Savcılar bu tür olaylarda hukuki ihtilaftır yahu neresi dolandırıcılık, hadi öpüşün de barışın tarzı yaklaşırlar ... onun için dilekçe kuvvetli olmalı.....hatta savcıya sözlü olarak izahta bulunmak faydalı olabilir..)
2- Maliyeye ihbarda bulunmalı...
3- Suç duyurusunun sonucuna göre de alacak veya zarar ziyan davası açılabilir.

Dolandırıcılık suçu; hileli davranışlarla bir kişinin aldatılıp onun veya bir başkasının zararına, failin kendisine veya bir başkasına yarar sağlaması suretiyle oluşur. Suçun maddi unsurunu oluşturan hareketlerin, gerçek bir kişiye yöneltilmiş olması, onun kandırılarak çıkar sağlanması gerekir.

kadir abi hiç buna gerek yok.koysun aracına bir depo benzin sonra da ilfere tamire bıraksın deponun içine de bir telefon bıraksın ve gece yarısı telefonu arasın telefona gelen çağrı sinyaliyle nasıl olsa benzin tutuşur ve ilfer oto yanar böylece kazaya kurban gitmiş olur.savcılıkla mahkemeyle de uğraşmamış olur.tereyağından kıl çeker gibi komplo teorisi işte daha ne olsun.youtube da var telefon çağrısıyla yangın çıkmasını gösteren videolar.suçlu kim telefon bu kadar basit :smiley:

Suçu ve suçluyu övmek diye bir kavram var ceza hukukunda Özay kardeşim....... ;D
Hamdi abinin aklına değişik şeyler getirme şimdi...................... ;D
Hamdi abi bu işe pabuç bırakmaz yaaa.....serde efendilik ağırbaşlılık var......ben tanımıyorum kendisini ama bu sayfalardan anlıyorum, anlamaya çalışıyorum...kendimi onun yerine koyuyorum.......Konu mankeni hakkında anlatılanlar başkaaaa.... Hamdi abinin maruz kaldığı durum bambaşka.....Şimdi o da ikilemde kaldı tabi ki........
Not: internette gördüğün cep telefonu ile benzin tutuşturma videosu sahtedir.........Dış mihrakların oyunu buuuu........Sen böyle yaparsan askerde çok dayak yersiiiiinnn Özaay.... ;D

Bir,iki saat önce sekreteri aradı ve ilyasın yola çıktığını söyledi.
tabi artık ona güvenemediğimden o buraya gelince motoru indirecem.
bakalım ne olacak :eek:

Merhabalar,
Benim aracım 2000 model V6 Galloper.Bana bazı şeyler gereti ve Kartal Sanayii deki arkadaşımı aradım.Yakın bloklarda çalışıyorlardı.
İstediklerimi ona söyleyip bir sor demiştim bana dediği "onu nereden buldun, buradan taşındı boş ver başka yerden bakalım" oldu.
Bende arkadaşıma güvendim ve öyle yaptım.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

kadir abi ne bileyim ben azcık safım da inanıveriyorum herşeye hemencecik.ayrıca benim askerlik biraz uzun sürdü toplamda onbeş yıl kadar :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR