Farların Otomatik Kapanması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan youngsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,458

youngsun

Zirve
Yer
İstanbul/Ankara
Web
www.youtube.com
Arkadaşlar, daha önce kullandığım araçlarda, farlar açıkken stop edince, şoför kapısı açılınca farlar sönerdi. Kontağı takınca yanardı. Hatta farları park konumuna almak için kapı açıkken far anahtarı kapatıp tekrar çevirmek gerekirdi ki parklar yansın.

Duster'ımda farlar açıken stop ediyorum, kapıyı bacayı açıyorum :smiley: Yine de farlar yanık kalıyo. Acaba bu özellik te mi araç cihaza bağlanarak halledilecek?
Otomatik kapı kilidi gibi...

Sizlerde durum nasıl?

Etiketler
Ynt: Farların Otomatik Kapanması

Bizlerde de durum aynıdır.

Bunun elektronik müdahale ile çözülebileceğini sanmıyorum; çünkü sinya kolundaki düğmeyi çevirerek açıp kapattığımız için, işlem mekanik bir işlemdir diye düşünüyorum. (Sadece düşüncem; belki de yanlıştır. servise sormak gerek.)

olguncandan' Alıntı:
Bizlerde de durum aynıdır.

Bunun elektronik müdahale ile çözülebileceğini sanmıyorum; çünkü sinya kolundaki düğmeyi çevirerek açıp kapattığımız için, işlem mekanik bir işlemdir diye düşünüyorum. (Sadece düşüncem; belki de yanlıştır. servise sormak gerek.)
Ancak önceki araçlarımda da aynı şekilde sinyal kolunda çevirmeliydi.. Cliolarda da öyle ama kapı açıldığında farlar sönüyor.

youngsun' Alıntı:
Ancak önceki araçlarımda da aynı şekilde sinyal kolunda çevirmeliydi.. Cliolarda da öyle ama kapı açıldığında farlar sönüyor.
HİÇBİR ARAÇTA KAPI AÇILDIĞINDA FARLAR SÖNMEZ.YANLIŞ HATIRLIYORSUNUZ.ANAHTAR KONTAKTA OLMASADA GÜVENLİĞİNİZ İÇİN PARK LAMBALARINI YAKABİLMENİZ GEREKİYOR.BUNUN DA UNUTULUP AKÜ BİTMESİN DİYE SESLİ İKAZ YAPILMIŞTIR.

Kapı kapalıyken devre tamamdır. Kapı açıldığında devre açık kalır vr farlar söner. Yeniden yakmak için farları anahtardan kapatır yeniden yakarsınız farkları cliolarda da böyle.

bende daha önce nissan note kullanıyordum anahtarı kontaktan çekim kapıyı açınca kendiliğnden sönüyordu farlar.. belki kapıya kapıyı kapatınca devreyi tamamlayan farları yakan, kapıyı açınca devreyi kapatıp farları söndüren bir anahtar takılabilir oto elektrikçilerde..

nhcteam' Alıntı:
bende daha önce nissan note kullanıyordum anahtarı kontaktan çekim kapıyı açınca kendiliğnden sönüyordu farlar.. belki kapıya kapıyı kapatınca devreyi tamamlayan farları yakan, kapıyı açınca devreyi kapatıp farları söndüren bir anahtar takılabilir oto elektrikçilerde..

Otosens Far sensörü AL-90 Modeli Fiyatı 110 TL ayrıca daha düşük modelleri vardır sitesi : www.otosens.com (Ben 6 Aydır kullanıyorum)

AL-90 Modeli için (11 modlu) ***110 TL + KDV***

*Kapalı otopark, alt geçit, tünel girişlerinde parklarınızı ve kısa farlarınızı otomatik olarak anında açar

*Havanın kararmaya başlamasıyla önce aracınızın park ışıklarını , biraz daha karmasıyla kısa farlarınızı otomatik olarak açar.

*Havanın aydınlanmaya başlamasıyla önce aracınızın kısa farlarını , biraz daha aydınlanmasıyla park ışıklarınızı otomatik olarak kapatır.

*Sistemi sensörün arkasında bulunan gizli tuşa basarak devreye sokabilir ve ayni tuşla devre dışı bırakabilirsiniz. Sistemin devreye girdiğini anlamanız için park ışıklarınız 4 saniye açık kalacaktır. Sistem devre dışı bırakıldığında park ışıklarınız kapanma sinyali verip sistem kapanacaktır.

*İstediğiniz zaman park ve far ışıklarınız kendinizde aracınızın anahtarından açabilirsiniz.

*Aracınızın far ve park ışıklarını açık unutma riskinden sizi kurtarır ve gereksiz durumlarda farlarınız yakmayacağı için yakıt tasarrufu sağlar.

* Aracınızın uzaktan kumandasıyla merkezi kilidinizi açtığınızda gece ise aracınızın kısa farlarını tercihinize göre 5 sn 10 sn ve 15 saniye açık tutar. ( follow me home )

* Aracın kontağını açtıktan sonra marşa basarken farlarınızın Kapalı kalması için tercihinize göre 5 sn 7 sn 9 saniye sonra devreye girer

* Aracınızın uzaktan kumandasıyla merkezi kilidinizi açtığınızda gece ise aracınızın tavan lambasını veya sis farlarını tercihinize göre 5 sn 10 sn ve 15 saniye açık tutar.

*2 yıl garantili olup her araca kolayca monte edilebilir.Montaj sekli kullanım kılavuzunda en ince ayrıntısına kadar açıklanmıştır. Çok basit bir şekilde aracınızın park ve far anahtar kablosunu bağlanır.

* Kalite farkı ve profesyonel programı sayesinde far ve park ışıklarınızı sizin için en mükemmel şekilde kontrol eder.

http://www.youtube.com/watch?v=7Gurr9mAPbo

Bugün itibari ile otosens AL-80 modelinin montajını yaptırdım. İyi bir elektrikçi (mantığını kavrayınca) rahatlıkla montaj yapabiliyor.

Firma olarak(otosens Said bey) montaj ncesi, sırası ve sonrası telefonla her türlü bilgiyi veriyolar yardımcı oluyolar onlara teşekkür ediyorum.

Far sensörü taktıracak arkadaşlara da tavsiye ederim. Hem tünele girip çıktınız hemen öyle sönmüyo ışıklar 20 sn sonra sönüyo. Bu da güzel birşey. Araç kontağı çevirince 6. sn bekliyo ve sonra devreye giriyo. Kontaktan çekip çıktığınızda eğer karanlıksa, 15 sn yanık kalıyo sonra sönüyo. Gayet güzel çalışıyo sistem. Işık hassasiyet ayarı var. isteğiniz karanlık ortamda park ve kısaların ayrı ayrı ayarını yapabiliyosunuz. Üstüne üstelik hepsi tek bir tuşla.

far sensörünüz hayırlı olsun . sonradan takılan far sensörlerinin kısa farları açtığını ancak sürüş esnasında el ile uzunları yakmak istediğimizde yakmadığını duymuştum kullanan biri olarak size sormak istedim uzunları yakabiliyomuyuz şürüş esnasında kolu çekince

duster10' Alıntı:
far sensörünüz hayırlı olsun . sonradan takılan far sensörlerinin kısa farları açtığını ancak sürüş esnasında el ile uzunları yakmak istediğimizde yakmadığını duymuştum kullanan biri olarak size sormak istedim uzunları yakabiliyomuyuz şürüş esnasında kolu çekince

Evet far anahtarını kısa konuma çevirmediğimiz için uzunlar yanmıyo sadece selektör yapılıyo. Ama uzun yakmak için kısa konuma çeviriliyo. Ben 3 aydır sensörü kullanıyorum oldukça memnunum. Özellikle uzun yolda, parklar hep açık tünel vs. kısalar açıyo. Bu ayarı kendiniz yapabiliyosunuz. Özellikle de far açık unutma olayı kalmadı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri