En Verimli Isınma Sistemi Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan komikliplankton Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,784
haklısınız cıkış yolu arıyorum,hafta sonu söyle bir gelişme oldu :uzun bir süre gözlem yaptım sobayı yaktığımda ilk 1 dk brülör çalışıyor herşey normal bacadan duman geliyor pilot normal yanıyor ,sonra sönüyor pilot yanmaya devam ediyor. soğuyuncaya kadar ne yaptıysam yanmıyor. yaklaşık 1 saat geçince soba soğuyor ve tekrar deniyorum tek seferde soba normal şekilde çalışıyor,çözüm üretmeye çalışıyorum .termostat gibi birşey var mı ondan yapma ihtimali nedir, soba söndüğünde bakır bir çubuk var oda soğuk hiç ısınma yok onda . bu arada bir çok soba tamircisi ile görüşüyorum çözüm için,çözebilirsem burada sorunu paylaşacağım Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Termokupl ventil grubu bozulmuş. Termokupl valfi açtırmıyor. Soğumadan da devreye girmiyor tekrar valf = ventil. Pek tamiri mümkün değil. Valfin fotoğrafını atarsanız yenisini buldurabilirim belki.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Adım adım finale ilerliyorum :smiley: şöyle bir gelişme daha oldu : normal çalışan soba yukarıda yazdığım gibi 1 dk sonra sönüyordu pilot yanmaya devam ediyordu ,bir ustanın önerisini dinledim bakır boruyu (termostatı) buz dolu suya batır çalışacak mı dedi ve denediğimde çalıştı sanırım sorun bakır boruda şimdi o parçayı nerden bulabilirim ? sökerken biraz deforme oldu . fotoyu yüklüyorum şimdiden teşekkürler ,bir de bu konuyu soba arızalarına taşırsak diğer arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum ?
2
1

Son düzenleme:

Adım adım finale ilerliyorum :smiley: şöyle bir gelişme daha oldu : normal çalışan soba yukarıda yazdığım gibi 1 dk sonra sönüyordu pilot yanmaya devam ediyordu ,bir ustanın önerisini dinledim bakır boruyu (termostatı) buz dolu suya batır çalışacak mı dedi ve denediğimde çalıştı sanırım sorun bakır boruda şimdi o parçayı nerden bulabilirim ? sökerken biraz deforme oldu . fotoyu yüklüyorum şimdiden teşekkürler ,bir de bu konuyu soba arızalarına taşırsak diğer arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum ?Ekli dosyayı görüntüle 515081 Ekli dosyayı görüntüle 515082

Merhaba sorun bakır boruda değil borunun devamındaki termostatta bakır boru orada bir nevi sensör görevi yapıyor termostatı uyarıyor termostat hassasiyetini yitirdiği için az bir ısınmayı yeter dereceye geldi görüp otomatik yapıyor.

Merhaba sorun bakır boruda değil borunun devamındaki termostatta bakır boru orada bir nevi sensör görevi yapıyor termostatı uyarıyor termostat hassasiyetini yitirdiği için az bir ısınmayı yeter dereceye geldi görüp otomatik yapıyor.
peki İlker bey bu termostatı nerden bulabilirim ?

selamlar parça olmadığı için çözemedim sobayı değiştirmeye karar verdim.yüksek rakımlı yerlerde kullanacağım trumanın hangi modelini alayım yada başka öneriniz var mı ? şimdiden teşekkürler.

Isıtıcıların ne kadar yaktığını etkileyen o kadar çok faktör var ki!Webasto AT2000 mazotlu ısıtıcım Dün gece yaylada 13 saat açık kaldı.Sıcaklık 7 derece civarıydı ve ayarı tam açıktı.Aracın kapısını oltalara bakmak için sık sık açmak zorunda kaldım.2lt civarı yaktığını söyleyebilirim.
2 TL hiçbişey ya harika

Webasto, Demmon Thermon 2, 2500KW Dizel Kabin Isıtıcısı monteli karavanıma. Kasım ayında kartepe yakınlarında denemeyi planlıyorum. Ayrıca -20C ye kadar dayanıklı uyku tulumu aldım, uyurken kullanmayı planlıyorum. Umarım konforlu bir kayak tatili denemem olacak. Deneme sonrasında güncelleyeceğim.

Webasto, Demmon Thermon 2, 2500KW Dizel Kabin Isıtıcısı monteli karavanıma. Kasım ayında kartepe yakınlarında denemeyi planlıyorum. Ayrıca -20C ye kadar dayanıklı uyku tulumu aldım, uyurken kullanmayı planlıyorum. Umarım konforlu bir kayak tatili denemem olacak. Deneme sonrasında güncelleyeceğim.

Keyifli tatil geçirmenizi temenni ederim ve ısıtıcınızın sonuclarını buradan paylaşmayı unutmayın..

Merhaba
Webasto muadili ürünlerde önerisi olan kullanıcıların önerilerini ve yorumlarını almak isterim 1 tane almam gerekiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba
Webasto muadili ürünlerde önerisi olan kullanıcıların önerilerini ve yorumlarını almak isterim 1 tane almam gerekiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

.
Umarım Sinan beyin bu haklı ve tatlı cevabına @3ateknoloji gücenmez.
Aslında bir noktaya kadar kendisi de haksız değil. Forum karman çorman. Bilgilerin bazıları bu başlıktaki tamir sorusu gibi, ilgisiz diğer bir başlığın içerinde işli oluyor, daha sonra gel de bul.
Gerçi böyle genel kapsamlı bir soruda ben de kendimi Google motoru gibi hissetmiyor da değilim hani... 😋

Forumdaşların bilgi ve tecrübelerini çıplak internet danışmasından kıymetli görmesi işin özü ve umarım da yadırganmaz ? Soranın önceden bir miktar olsa da çaba göstermiş olduğunu beklemeleri, normal olmalı..

@3ateknoloji , size karavanınızın yapımında keyif ve başarılar dilerim.. 🙂

11 yıllık yaz ve bahar karavancısı olarak senede ancak 3-5 kere kullandığım ve bu güne kadar bakımını bile yaptırmadığım, kalkışı Boeing’in kalkışını andıran Eberspächer D2 ısıtıcımdan memnunum.
Başta çok Lira yakmasına rağmen çoğu gibi sonuçta az mazot yakıyor. 😉
Artık benim gibi kullanımı bu kadar az olan birinin yorumuna ne kadar güvenirseniz..
Önümüz yaz, ısıtıcınızın alım ve montajını belki sonbaharda düşünebilirdiniz ?

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR