El Vinci Alacağım Öneriniz Ve Nasıl Kullanılıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jurnal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,856

jurnal

Ana Kamp
merhb arkadaşlar

her hafta sonunu arazide geçiriyorum genelde çimende kalıyorum el vincini duydum nereden temin edebilirim. ayrıca nasıl kullanılır aracım ranger 4x4 2004 model çamurda kaldığım da bir ucunu araca diğer ucunu ağaca mı başlıyorum nasıl oluyor yardımcı olur musunuz

Etiketler
Ynt: El Vinci Alacağım Öneriniz Ve Nasıl Kullanılıyor

sormak istediğim birşey daha el vinclerine bakıyorum romork vinci diye geçiyor 850 kg falan yaazıyor şimdi bunlar bnm aracımı çekmez mi

kiöse yok mu bu işten anlayan

abicim akşamı beklemen gerekecek :(
genelde gündüz çalışıyor arkadaşlar,
sitede bir are pratik çekme demirine takılan lardan falan vardı elektriklisi,
el vinci dediğiniz palanga türü birşeyse iş görür,
ama palanganın satıldığına ben rastlamadım daha kendiniz yaptırmanız gerekebilir

el vincinin kapasitesi o kadar degildir.aracinizi cekmek icin arac agirliginin en az 1,5 kati olmalidir.biz arazide genelde 2 kati agirlik ve vinci yormamak icin makara kullaniyoruz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

şunun gibi birşey lazı markadaşalr

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=94638.10

nereden bulurum

Merhaba,aradığınız ürünü internetten ya da nalburlardan bulabilirsiniz.
Madem her hafta arazidesiniz ve battığınız zamanlar oluyor elektrikli alın.
Aracınıza güzelce monte ettirin,el vincine göre çok rahat edersiniz.

El vinci ya da ceraskal kullanan arkadaşlarımız da var ve memnunlar.
Linkleri iyice incelerseniz el vinci kurulması ve çekmesi çok zaman alır.
Elektrikli vincin bile çalışmadığı durumlarda elbette çok başarılıdırlar.

Tonajlı el vinci hem ağırdır hem de fiyatı küçümsenmeyecek kadardır.
Biraz daha fazlasına ucuz,Uzak Doğu malı elektrikli bir vinç alabilirsiniz.
Sabit istemezseniz,forumu kurcalayın ucuza portatif elektrikli vinç takılmıştı.
Karadeniz civarından arkadaşlar,ATV vincini basit aparatla öne ve arkaya takıyordu.

Çok daha uzun ve detaylı anlatabilirim ama forum içerisinde hepsi var.
Kullanmak ise çok kolay,sadece uyulması dikkat edilmesi gerekenlere uyun.
Mutlaka yardımcı malzeme(strap,halat,u kilit,makara)bulundurun ve kullanın.

Battığınızda bazen çok az bir güçle kurtulabileceğiniz durumlar oluyordur.
El vinci ve ceraskal,düşük tonajlı bile olsa işte öyle durumlarda ilaç gibi gelir.
En basit 100 TL civarına olan tekne römorku vinci yada spanzet gerdirici bile işe yarar.

Hiç olmamasından ise araçta en azından bir kaç küçük yardımcı malzeme olması iyidir.
Daha fazlasını arazide uygulamalı anlatmak ya da zamanla tecrübe kazanmak gerek.
Bizlerde zaman içerisinde bata çıka,ters yerlerde kala çekile ya da çekerek öğrendik.
Bir kaç araçlık uyumlu guruplar halinde gezmek hem bilgiyi artırıyor hem de eğlenceyi.
Şahsi bilgilerimden bazılarıdır,yardımcı olmasını umarım.

Yanlış anlamadıysam sizin aradığınız Spanzet

http://www.demirkancelikhalat.com/urunler/sapanlar/polyester-sapan/oto-spanzet.html

Fakat arkadaşların dediği gibi spanzet ile aracı çekmek hem çok yorucu olur hem de baya vakit alır. eğer spanzet alırsanız mutlaka halatına uygun makara da alın ki çekme gücünüz makara sayesinde 2 misline çıksın daha az güç harcayın...

900-1000 tl ye sabit elektrikli arac vincleri var 250-300 lira bunun ayaklari tutsa baglamasi isciligi 200 lira olsa 1500 lira.bu para icin ugrastigina deymez bence :₺

Aradiginiz urunu anladim da onuda sabitlemek gerekir yok sabitlemeiyim derseniz bu tirci tabiri ile girgir teknik adi ile spanzet olur.

Spanzeti herhangi bir hirdavatcidan 15-20 tl ye alabilirsiniz

Elvinci icinde kancalar.net e bir bakin derim

Benimde aklima yatan araca elk li bi vinç takmaktir diger arkadaslar gibi

Aslında arkadaşın aradığı el vinci yada ucuz olan,ağır yük bağlamalarda kullanılan gerdirme.
Ancak tonajlı olursa gerçek el vinci 30 kg ları buluyor.Taşıyıp pozisyon ayarlaması zor oluyor.
Ve bu tonajlı el vincinin fiyatıda o kadar ucuz değil.

Hi-jack kriko da bir çeşit vinç işi görür.250-350 TL arasına bulunur,çok yer işgal eder.
Bu alternatif çok yönlü oluşu nedeniyle offroad yapanların sıkça tercih ettikleri yoldur.

Yazarak çok uzun mevzular bunlar.Bende yazmayı severim ama şu sıralar biraz meşgulüm.
Yani bu okuduklarınız az yazılmış hali,bir de yazsam düşünün artık.

Son olarak,hi-jack,ceraskal,gerdirme,römork vinci,spanzet,elektrikli vinç vs uzar gider.
Arkadaş ya deneme yanılma yapanları dinleyecek ya da kendisi aynı yollardan geçecek.
Kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri