Ekipmansız Kaçkar Zirve

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan m38a1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,898
Ynt: Ekipmansız Kaçkar Zirve

Geçmekle bitmeyen günler nihayet geldi çattı. Askerin şafak sayması gibi son 5 günümü sayıyorum :D 17-24 Ağustos tarihleri arasında etkinliği gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bizim için bir ilk olacak. Gerekli olabilecek tüm malzeme ekipman tedariğini sağladığımı düşünüyorum. Son olarak Garmin marka Etrex 30 Gps edindim ve içerisine rota atmayı becerebilirsem (pek anlamadım konular) bizim için daha güzel olacak.

Cuma gece Ankara'dan hareket edeceğiz. C.tesi sabah Rize'de olmak istiyoruz. Akşama kadar Yukarı Kavrun'a varırız sanıyorsam. Yukarı Kavrun'dan klasik olarak Mezovit'e ulaşmayı ve hava kararmadan kamp atmayı düşünüyorum. İlk gün bu kadar irtifada aldığımız için sorun yaşamamayı umuyorum :-\

Hava durumuna göre pazar sabahı hava aydınlanmadan zirve için yola koyulmak istiyoruz. Şans bizden yana değil ise bu işi P.tesi ve en geç Salı gününe bırakabiliriz.

Salı günü yada çarşamba günü göller bölgesinde kamp atıp gecelemek istiyoruz. Bilmem nasıl bir karar :'( Sonrasında tekrar Yukarı Kavrun yaylasına inerek Kuzey Batı yönündeki ( Kırmızı ve Mavi çizili rota ) üzerinden Samistal, Hazindağ ve Pokut yapmayı düşünüyoruz.

Yukarı Kavrun yaylası üzerinden Samistal'a geçen yol üzerinden gitmek istememizin sebebi, Kavrun dağının o açıdan heybetini görüntülemek !

Son durak olarak Pokut ve Sal yaylasını ziyaret edeceğiz. Yukarı Kavrun'dan sonra Pokut'a giden yol üzerinde vakit sıkıntısı yaşamazsak konaklamayı düşünüyoruz.

Amaç, ihtimal zirve tırmanışı ve doğanın tüm güzelliğini farklı açılardan fotoğraflamak. Özellikle uzun pozlama çalışmayı düşünüyorum. Hayli yüklü ve yorucu bir etkinlik olacak. Basit olarak Ge üzerinden çizdiğim rotayı paylaşıyorum.

Bizim için şans dileyin :D

1

2

Etiketler
Ynt: Ekipmansız Kaçkar Zirve

İlk önce konu ile ilgilenen tüm arkadaşlara ayrı-ayrı çok teşekkür ederim. Etkinlik bazı aksilikler nedeniyle kısa sürdü. Aşağıdaki linkte detayları paylaştım.

Tekrar teşekkür ederim

Syg

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=98003.new#new

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR