Ekim-Kasım Antalya Gezisi 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çöl Kartalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,134

Çöl Kartalı

Dünyayı keşfetmek, kendini keşfetmektir
Yer
İstanbul
Uzun bir tatilden İstanbul'a dönmüştük. 15 gün İstanbul'da kaldıktan sonra kendimizi yeniden yollara vurmak durumunda kaldık. Rotamızı bu kez Antalya'ya çevirdik. Ancak Burdur'u 15 km. geçtikten sonra aks kırılması sonucu yolda kaldık. Burdur'dan gelen tamirciler, acemi oldukları için içimize sinmese de başka çare olmadığından tamiri yaptırdık. Antalya'ya ulaştığımızda birkaç gün sonra aynı yerden aks yeniden kırıldı. Biz zaten tahmin ediyorduk. Biletlerimizi almış, karavanla Antalya Devlet Tiyatro ve Balesi'ne '' Bir yaz gecesi rüyası '' balesini izlemeye gidiyorduk ki, karavanımız Lara kavşağının orta yerinde aks kırdı ve oracıkta kaldı. O koca karavanı bir kişinin yardımıyla üç kişi, yakındaki bir hipermarketin önüne çektik. Karavanı orada bırakırken bize yardım eden kişiye '' biz şimdi baleye gidiyoruz. Gelince gerekeni yaparız '' dediğimizde adam şaşkınlıkla '' ben bu durumda olsam asla eğlenmeye gidemezdim. Size hayret ettim'' dedi. Biz çok yavaş giden otobüsün şoförüne '' ha gayret biraz hızlan'' dedikçe kağnı gibi hız yapmasını engelleyemedik. Baleye 20 dakika geç kalmıştık. Kapıdaki görevlilere durumumuzu anlattık ve sessizce içeri girip baleyi seyretme başarısını gösterdik. ;D

Resimler:smiley:) Burdur yolu üzerindeki kaza mahalli, çekiciye bindirilen Çöl Kartalı ve diğerleri :smiley:

641

684

790

792

Ekli dosyalar

• 640.JPG
    640.JPG
    120.3 KB · Görüntüleme: 341

Etiketler
Ynt: Ekim-Kasım Antalya Gezisi 2012

Bu tür sevimsiz sürprizleri bile, karavan macerasının bir parçası olarak görebilmek, ne güzel..Kesintisiz macera, sürekli tecrübe, anılar defterinde yanına yıldız iliştirilmiş olaylardan...

Bir bale sever olarak telaşınızı ve yetişme çabalarınızı takdirle karşılıyorum. :D

Ekli dosyalar

• Bale.jpg
    Bale.jpg
    14.3 KB · Görüntüleme: 1,104

Hem çok geçmiş olsun, hem de tebrik ediyorum, serüven asla yarım bırakılmaz :smiley:

Geçmiş olsun. Tatsız bir sürpriz olmuş. Baleyi de kaçırmamakla en güzelini yapmışsınız. Harikasınız. :smiley:

Verdiğiniz fotoğraf da gördüğüm en güzel "Zorunlu Kamp" fotoğrafı.

641 thumb

Yazınızı okumaya başladığımda, Ferhat'ın alıntıladığı yukarıdaki fotoğraf için, "işte buuu!.." demiştim; Ferhat, erken davranmış alıntılamada. Bu fotoğraf, çok özel; muhakkak bir yerlerde kullanılmalı.... ;) :smiley:

Cavid Sezen

atiladi' Alıntı:
Bu tür sevimsiz sürprizleri bile, karavan macerasının bir parçası olarak görebilmek, ne güzel..Kesintisiz macera, sürekli tecrübe, anılar defterinde yanına yıldız iliştirilmiş olaylardan...

Atilla bey, karavancılık bir anlamda safaridir. Aslan karşınıza çıkınca pes etmeyeceksiniz ;D Seyir defterimizde bu olaylar, renkli anılar olarak yerlerini alıyor. İlginize çok teşekkürler :smiley: Çöl Kartalı (Yeşim&Bülent)

Hüseyin bey (Rüzgar), olmuş ve ölmüşe yapacak bir şey yok. Günler öncesinden almış olduğumuz ve şık kıyafetimizle gitmek üzere olduğumuz bale gösterisine kararlı bir şekilde vardık. Akşamın o saatlerinde ne tamirci olurdu, ne de çekici. Ertesi sabah Antalya'nın bir ucundan büyük bir çekici bulduk. Ve çekicinin üzerinde büyük bir Antalya turu yaptık. İnanın çok keyifliydi. Hep bizi Çöl Kartalı taşıyordu. Şimdi Çöl Kartalı'nı da bir başka aracın taşıması bize çok şirin geldi. Siz de balesever olduğunuz için bizi anlamışsınız. Çok teşekkürler ve sevgiler :smiley:

Ferhat bey, Bülent tamircilerle Burdur'a malzeme bulmaya gitmişti. Jandarmalar geldi ve başlarındaki komutan '' Gece burası çok tehlikelidir. Bizim telefonumuzu yazın. Bir şey olursa geliriz.'' Ben de komutana '' siz neredesiniz?'' dedim. Komutan '' buradan çok uzaktayız '' deyince karşılıklı gülüştük. Yani verdikleri telefonun bir yararı olmayacağını onlarda anlamıştı :smiley: İlginize teşekkürler :smiley:

gezmen' Alıntı:
Yazınızı okumaya başladığımda, Ferhat'ın alıntıladığı yukarıdaki fotoğraf için, "işte buuu!.." demiştim; Ferhat, erken davranmış alıntılamada. Bu fotoğraf, çok özel; muhakkak bir yerlerde kullanılmalı.... ;) :smiley:

Cavid Sezen

Cavid bey, işte hayat bazen isteseniz de istemeseniz de böyle fotoğrafları da önümüze getiriyor. Biz yaşamın keyfini gerçekten doya doya çıkaran bir ikiliyiz ve bu tür olaylar bile bize neşe veriyor. ;) İlginize teşekkürler :smiley:

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Hayatın tadını severek çıkarmak işte tamda bu demektir.
Zaten Yeşim hanımda elinden düşürmediği gitarıyla benim sloganımı doğruluyor.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Niyazi bey, Yeşim gitarıyla oluşturduğu melodileriyle ben de yazdığım şarkı sözleriyle her gittiğimiz güzel yer için beste yapıyoruz. O yüzden otoyollarda bile işimizi (besteciliğimizi) aksatmıyoruz ;D

Burdur'lu tamircilerle ve bulduğumuz çin malı malzemelerle karavanı zar zorf oto yolda harekete geçirebildik. Antalya'ya geldiğimizde büyük bir Akvaryum'un açıldığını gördük ve ziyaret ettik. Daha sonra Çamyuva'ya doğru hareket ettik.

Resimler Antalya akvaryumu ve Çamyuva sahili :smiley:

642

643

645

647

649

Antalya gezimize başladık. Burdur ve Antalya tamir sürecinden sonra keyifli günlere geçtik :smiley:

658

659

660

662

668

Bülent bey zorunlu kampınızdan bile bu kadar zevk almanız çok güzel, insana "karavancılık işte budur" dedirtiyor :smiley:
Bale şansınızı yitirmemiş olmanıza çok sevindim. Ne de olsa bu fırsatlar her zaman ele geçmiyor. Antalya her zamanki gibi şahane görünüyor. Bizimle paylaştığınız için teşekkürler :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR