Duster için Jant ve Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vizyon22 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 80
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,723

vizyon22

Ana Kamp
sizce duster a offroad kabliyetini arttırmak için hangi ölçü lastikler takılabılır. tabi jant masrafı olmadan orjinal jantlara uygunluğu önemli.

Etiketler
Ynt: Duster için Jant ve Lastik Seçimi

Aslında önemli bir konu, 4x4 arazi aracı kullanan üstadlarımızdan bilgi alabilmeyi çok isteriz. Jimny'de kullandığımız Bridgestone Dueler AT lastiğin aynısı Duster ölçülerinde de var, arazide çok iyi olduklarını söyleyebilirim. Tabi daha iyi lastikler de vardır, umarım bilgisi olanlar bizi bilgilendirir.

A/T 694
product1176.jpg

http://www.bridgestone.com.tr/urunler/dueler/at-694/

A/T 693
product1175.jpg

http://www.bridgestone.com.tr/urunler/dueler/at-693/

Bu lastikler fena sayılmaz
0

0

0

Duster'a uygun olan tüm lastik türleri ve markaları tek bir sayfada

Bu lastiklerin bazıları Türkiye'de olmayabilir ama en azından bir fikir verir diye düşünüyorum.

http://www.offroadreifen.com/programme/serienreifen_3.php?wg_id=1&kfzid=2208&kfz_modell=Duster&kfz_variante=Typ%20SD/SR&hname=Dacia&typ=O&PHPSESSID=e7f9f21ce305b58a73a2d75348c3bfee

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Lastik 1

Lastik 2

Lastik 3

Lastik 4

Lastik 5

forumdaki bir arkadas 225-70-16 lastik kullanmıstı.eger sorun cıkarmıyorsa arazi için mantıklı bir seçim.

Lastik

ben kar lastiği taktırdım bir arkadaşım ithalatcısı hercules extreme 225*65*16 amerikan malı alaskada kullanılıyor çivi bile takılabiliniyor .bir kar yağsada ;D baksak nasıl gidiyorlarmış.

benim arkadaşım olduğu için tanesini 150 tlden verdi normalde 200 gibi bir fiatı var

bu lastiklerin %99 u yol için
en azından şöyle kaliteli bir at lazım duster e
mt olmaz

Duster'ın şu an üzerindeki orjinal Conticrosscontact LX lastiklere en muadil lastik; Dunlop Grandtrek ST20 ve Michelin Latidute Tour, ama daha hırçın bişey isteyen Latidute Cross alabilir. Ama uygun bişey isteyen de Lassa Competus AT ya da Competus H/L alabilir.

Dunlop Grandtrek ST20 (4 mevsim)

Michelin Latidute Tour (4 mevsim Asfalt ağırlıklı)

Michelin Latidute Cross (4 mevsim Arazi ağırlıklı)

Lassa Competus HL(Yaz-Asfalt-Konfor)

Lassa Competus AT( Yaz-Arazi ağırlıklı)

duster orginal lastikleri %50 asfalt %50 arazi ve kötü yol koşullarına uygun tasarlanmış..
Michelin Latidute Tour gayet iyi bir lastik
Michelin Latidute Cross 215 65 16 ebatları var..
bende tavsiye ediyorum harika bir lastik gidip inceledim..asfaltta biraz ses yapabilir..

Unknown

Kış lastiği için Lassa Competus Winter'da karar kıldım. Araştırmalarım sonucu (birçok lastik firması müşteri ilişkileri-test sonuç verileri vs.) Competus Winter'ın kuru zemin ve ıslak zemin ve kardaki fren performansı Japon-Kore ve 2 avrupalı rakibinden %3 oranında daha iyi. Zaten kar üzerinden çok; soğuk havalarda ıslak ve kuru zeminde ilerliyoruz. Bence kış lastiğinde önemli olan karda fren, ıslak zeminde ve kuru soğuk zeminde fren performansı.

aracıma yükseltmeden 225/75/16 bridgestone m/t 673 düşünüyorum mümkünmüdür lastik ebatı deneyen arkadaşlar en fazla kaç yanak takılabilir genişlik kaç takilabilir burda bizimle paylaşabilirmi?

DuSTeRo' Alıntı:
aracıma yükseltmeden 225/75/16 bridgestone m/t 673 düşünüyorum mümkünmüdür lastik ebatı deneyen arkadaşlar en fazla kaç yanak takılabilir genişlik kaç takilabilir burda bizimle paylaşabilirmi?
ben 225 /70/16 cooper atr taktım önler azda olsa sürtmüş dönüşlerde çok önemli değil ama sürtmüş 8)
ben kullanmaya devam ediyorum araçım orjinal yüksekliğinde ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR