Duster Hiz Sabİtleme - Gİzlİ Özellİk Aktİvasyonu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan veteriner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,605
Guncelleme. Direksiyon kolonunda ustte takili olan iki soketten birisi airbag bagintili. Digeri mavi olan cruise icin gereken kablolar olsa gerek. İki kablosu var sadece.Bunu teyid edebilirmiyiz?

Etiketler
Guncelleme. Direksiyon kolonunda ustte takili olan iki soketten birisi airbag bagintili. Digeri mavi olan cruise icin gereken kablolar olsa gerek. İki kablosu var sadece.Bunu teyid edebilirmiyiz?
Evet airbag soketinin yanındaki iki soket CC için fakat boştur.
CC bağlantısını Ecudan gelen erkek sokete yapıyoruz. Şu resimdeki soketin kablolarına denk gelecek. Yön önemli değil. CC tuşları anahtar görevi yapıyor.
95cb8565f19adc46fc5ebe2bafe31bb4

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nefis. teşekkür ederim. tam aradığım bilgi. demek ki bulduğum bu soket doğru soketmiş. zaten, kablodaki seri direnç değerini okuyacak o nedenle yön önemli değil. PSA kolu almıştım aliexpress ten bu konuda fikriniz varmı? Kendi direnç değerleri bu işe uygun sonucunu çıkartıyorum önceki mesajlardan. Ne dersiniz?

Öyle diyorlar. Multimetre ile dirençleri ölçebilirsiniz. Şemada değerler var.
Uygunsa ben de alabilirim.

şemalardaki direnç değerleri işe yaramadı. yenilerini buldum. ancak dd4all programından, enjeksiyon beyni bölümünden ECU yu bulduktan sonra, cruise bölümünden aktif hale getirdim. monitörleme kısmında basılı olan butonun açıklamasını, gaz pedalının durumunu, frenin basılı olup olmadığını ve debriyaja basılı olup olmadığını görsem bile aktif hale getiremedim. oysaki cruise butonu tarafına basılıysa onu, limitör tarafına basılıysa limitörü de görebiliyorum tabletimde.

ya bir şey eksik, meseal vites kolunun durumu gibi yada gösterge panelini bulamadığım için o eksik kalmış. oysaki dokker e orijinal direksiyon takan birisi sistemin çalıştığını yazmış forumlarda. sorun ne olabilir sizce?

DDT4all Dacia için son versiyon bu:
Файл из Облака Mail.Ru

Resimdeki beyinler Duster için örnek. Siz Duster seçeneğinin yanındaki bütüteç tuşuna basın kendisi sizin araç beynini otomatik tanısın. Fakat isabetli tarama için programın en alt satırında "refresh rate (ms)=2000" olsun. Kontak son kademede (marştan önce) açık fakat motor çalışmıyor olacak.

Alttaki iki resimde görülen ayarlarlar ile dener misiniz?
İlk resimde Enjeksiyon SID306 "enabled ve yes" ayarlarını yapınca Autorision... ve 1st Start düğmelerine basın.
Eğer CC aktif olmazsa ikinci resimdeki gösterge ayarlarını deneyin. Burada da galiba önce CC/SL seçtikten sonra yanındaki düğmeye sonra da alttaki "prise.." tuşuna basmak gerekiyordu.
Birinci resim enjeksiyon ikinci resim gösterge ecusu için.

Ccenjeksiyon

Cc ekran

olay o zaten. ilkinde herşey tamam. yeşil olarak bulduğu enjeksiyon beyninden açıtım. düğmeye basınca gösterge panelinde turuncu elektriksel arıza ışığı yanıyor. düğmeyi kapatınca sönüyor. ddt4all üzerinde düğme pozisyonları, bağladığımda PSA kolundaki önceden belirlediğim doğru direnç değerlerine göre, düşen voltaj seviyesi, - tuşu, + tuşu, R tuşunu gösteriyor. Fren pedalını gaz pedalını el frenini vs görüyor. Deviri ve motor yükünü gösteriyor eş zamanlı olarak. Ne yazıkki uyumlu olarak yeşil renkte buldurduğum SANDERO II nin , GB yani great britain yazılı İngilizceye çevrilmiş V50 kodlu ecusu ile sadece saat, vites değiştirme ışıkları, gündüz y anan ışıklar gibi şeyler değişiyor. O detaylı liste bu kadran için yok. Yol bilgisayarı da var lsitede, ancak bizim göstergede belirmiyor. LCD de yok belli ki çünkü göstergenin LCD ekranı en ince model. Internettekiler 1 cm daha büyük. Dokkerin yakıt göstergesi yatay duruyor, geniş LCD lerde hep yukarıdan aşağı doğru. Herhalde göstergeye sinyal gidiyor ama karşılığı yok o nedenle görece önemsiz elektriksel arıza işareti çıkıyor. Ciddi elektriksel arızada kırmızı renk yanar o ışık. Işık sembolü, kırık bir dikdörtgen şeklinde. Mantığını çözdüğümü düşünüyorum ancak teknik yetersizlik söz konusu araçta.

Megane 2 ayar tuşları ile deneme yaparken o arıza ışığını bolca gördüm. Tuşlar uyumsuz çıkmıştı.
Ecu taraması yapın. Listeden seçmeyin.
İkinci yol CC özelliği olan bir Dokkerin çıkma göstergesi ile deneme yapmak.
Yine de kolun düzgün çalışıp çalışmadığını deneyebilirim.

kol takılı değilken de var arıza işareti. buton ise tanımlı zaten. limitör yada cruise ye basınca turncu arıza ışığı yanıyor.

gösterge paneli için tanımsız bir ecu buluyor. kırmızı renkli. öyle bir dosya yok belli ki. sandero için seçip tarayınca aynı ecu yerine yeşil tam tanımlı bir ecu olarak seçebiliyorsunuz. zaten doğru çalışıyor.

olay gösterge panelinin en dandik model olması bence.

evt çok güzel. zaten benim denediğim aracın paneli böyle değil. LCD nin odluğu kısım daha dar ve yakıt çubuğu yatay buradaki gibi dikine değil.

çıkma lodgy gösterge paneli alınır...

Bu limit-cruise butonunun bağlantı şemasını soyleyebilirmisiniz. Sokette bulunan kabloların ozelliklerini öğrenmek istiyorum.
12V,limiter,cruise, ve diğer iki kablo hiz artırma azaltma. Hangi renkler bunları ifade ediyor.

Merhaba bende ekteki ile aynı kolu aldım aracım dacia dokker 2017 stepway şimdi bunu delip takacağız ama kabloları soketleri nereden nereye olacak bunun hakkında şema, bilgi paylaşımı yapabilecek var mıdır?

Cruise

Çalışıyorum. Kimse paylaşmıyor. Bitince yazacağım.
Dirençleri hazırlayın. 400 900 1800
E1157f0ed38abeff5a01d75bf9db6d42 B1d5439da5f588580fe8858e218d09a2

Çin'den 70 -80 liraya aldıkları kola 5 liralık direnç lehimleyip 350 liraya satan insafsızlar var.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri